Mercedes GLA EQ vs Opel Grandland Electric
Mercedes GLA EQ vede 6 : 3
Největší rozdíly: Nabíjení DC — Mercedes GLA EQ 320 kW, Opel Grandland Electric 160 kW · Zavazadlový prostor — Mercedes GLA EQ 410 l, Opel Grandland Electric 550 l · Max. rychlost — Mercedes GLA EQ 210 km/h, Opel Grandland Electric 170 km/h.
Mercedes GLA EQ
Mercedes GLA EQ je elektrické SUV v segmentu C, které nabízí tři různé varianty pohonu a kapacity baterie.
Opel Grandland Electric
Opel Grandland Electric je SUV v segmentu C, který nabízí dvě různé pohonné sestavy s různou kapacitou baterie a charakteristikou výkonu.
Profil oproti trhu: Mercedes GLA EQ vs Opel Grandland Electric
Mercedes GLA EQ250+
Opel Grandland ElectricLong Range (97 kWh)
Mercedes GLA EQ nebo Opel Grandland Electric — kdo vyhrává v čem
Mercedes GLA EQ vede 6 : 3
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmOpel Grandland Electric +37 km
- Baterie kWhOpel Grandland Electric +11,9 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmMercedes GLA EQ −3,5 kWh/100 km
- Výkon kMercedes GLA EQ +41 k
- 0–100 km/h ↓ sMercedes GLA EQ −1,5 s
- Max. rychlost km/hMercedes GLA EQ +40 km/h
- Nabíjení DC kWMercedes GLA EQ +160 kW
- Nabíjení AC kWBez rozdílu
- Hmotnost ↓ kgMercedes GLA EQ −100 kg
- Zavazadlový prostor lOpel Grandland Electric +140 l
Technické údaje: Mercedes GLA EQ vs Opel Grandland Electric
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Mercedes GLA EQ250+ | Opel Grandland ElectricLong Range (97 kWh) | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 657 km | 694 km | Opel +37 km |
| Baterie | 85 kWh | 96,9 kWh | Opel +11,9 kWh |
| Spotřeba ↓ | 15,1 kWh/100 km | 18,6 kWh/100 km | Mercedes −3,5 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 320 kW | 160 kW | Mercedes +160 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení ⚠ | 22 min 10–80% | 27 min 20–80% | 5 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 20,9 km/min | 15,4 km/min | Mercedes +5,5 km/min |
| Napětí | 800 V | 400 V | Mercedes +400 V |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 272 k | 231 k | Mercedes +41 k |
| 0–100 km/h ↓ | 7,3 s | 8,8 s | Mercedes −1,5 s |
| Max. rychlost | 210 km/h | 170 km/h | Mercedes +40 km/h |
| Pohon | RWD | FWD | jiný typ |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 2080 kg | 2180 kg | Mercedes −100 kg |
| Zavazadlový prostor | 410 l | 550 l | Opel +140 l |
| V2L (externí napájení) | Ne | Ano | jen Opel |
| Délka | 4565 mm | 4650 mm | Opel +85 mm |
| Šířka | 1873 mm | 1934 mm | Opel +61 mm |
| Výška | 1604 mm | 1665 mm | Opel +61 mm |
| Rozvor | 2790 mm | 2784 mm | Mercedes +6 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Mercedes GLA EQ
Opel Grandland Electric
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Mercedes GLA EQ
Opel Grandland Electric
Další porovnání v této třídě: SUV, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Mercedes GLA EQ nebo Opel Grandland Electric?
Model Opel Grandland Electric dojede dál: 694 km WLTP oproti 657 km u modelu Mercedes GLA EQ. Je to rozdíl 37 km.
Jak se liší pohonné systémy Mercedes GLA EQ a Opel Grandland Electric?
Model Mercedes GLA EQ má RWD a 272 k. Model Opel Grandland Electric má FWD a 231 k.
Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?
Pouze Opel Grandland Electric — jeho baterie o kapacitě 96,9 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Mercedes GLA EQ s kapacitou 85 kWh tuto funkci neposkytuje.
Který má větší kufr?
Model Opel Grandland Electric nabízí více: 550 l oproti 410 l u modelu Mercedes GLA EQ. Rozdíl je 140 l.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.



