Genesis G80 Electrified vs Nio ET7
Nio ET7 vede 6 : 4
Největší rozdíly: Výkon — Genesis G80 Electrified 370 k, Nio ET7 653 k · Nabíjení 10–80% — Genesis G80 Electrified 25 min, Nio ET7 40 min · Nabíjení DC — Genesis G80 Electrified 187 kW, Nio ET7 125 kW.
Genesis G80 Electrified
Genesis G80 Electrified je sedan segmentu E: v modelovém roce 2026 baterie 94,5 kWh, dojezd WLTP 570 km a výkon 370 k s pohonem AWD.
Nio ET7
Nio ET7 je elektrický sedan ze segmentu E vybavený pohonem všech kol (AWD) s výkonem 653 koňských sil a dojezdovou vzdáleností podle standardu WLTP ve výši 580 km.
Profil oproti trhu: Genesis G80 Electrified vs Nio ET7
Genesis G80 ElectrifiedAWD 94.5 kWh
Nio ET7100 kWh
Genesis G80 Electrified nebo Nio ET7 — kdo vyhrává v čem
Nio ET7 vede 6 : 4
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmNio ET7 +10 km
- Baterie kWhNio ET7 +5,5 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmGenesis G80 Electrified −0,9 kWh/100 km
- Výkon kNio ET7 +283 k
- 0–100 km/h ↓ sNio ET7 −1,3 s
- Max. rychlost km/hGenesis G80 Electrified +25 km/h
- Nabíjení DC kWGenesis G80 Electrified +62 kW
- Nabíjení AC kWBez rozdílu
- Nabíjení ↓ minGenesis G80 Electrified −15 min
- Hmotnost ↓ kgNio ET7 −31 kg
- Zavazadlový prostor lNio ET7 +29 l
Technické údaje: Genesis G80 Electrified vs Nio ET7
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Genesis G80 ElectrifiedAWD 94.5 kWh | Nio ET7100 kWh | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 570 km | 580 km | Nio +10 km |
| Baterie | 94,5 kWh | 100 kWh | Nio +5,5 kWh |
| Spotřeba ↓ | 18,1 kWh/100 km | 19 kWh/100 km | Genesis −0,9 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 187 kW | 125 kW | Genesis +62 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení 10–80% ↓ | 25 min | 40 min | Genesis −15 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 16 km/min | 10,2 km/min | Genesis +5,8 km/min |
| Napětí | 800 V | 400 V | Genesis +400 V |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 370 k | 653 k | Nio +283 k |
| 0–100 km/h ↓ | 5,1 s | 3,8 s | Nio −1,3 s |
| Max. rychlost | 225 km/h | 200 km/h | Genesis +25 km/h |
| Pohon | AWD | AWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 2410 kg | 2379 kg | Nio −31 kg |
| Zavazadlový prostor | 334 l | 363 l | Nio +29 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ne | jen Genesis |
| Délka | 5135 mm | 5101 mm | Genesis +34 mm |
| Šířka | — | 1987 mm | — |
| Výška | 1480 mm | 1505 mm | Nio +25 mm |
| Rozvor | 3140 mm | 3060 mm | Genesis +80 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Genesis G80 Electrified
Nio ET7
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Genesis G80 Electrified
Další porovnání v této třídě: Sedan, segment E
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?
Pouze Genesis G80 Electrified — jeho baterie o kapacitě 94,5 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Nio ET7 s kapacitou 100 kWh tuto funkci neposkytuje.
Který je výkonnější — Genesis G80 Electrified nebo Nio ET7?
Model Nio ET7 je silnější: 653 k oproti 370 k u modelu Genesis G80 Electrified. Rozdíl je 283 k.
Který se nabíjí rychleji?
Model Genesis G80 Electrified přijímá až 187 kW DC, model Nio ET7 až 125 kW. Nabíjení z 10 % na 80 % trvá 25, resp. 40 min.
Který je levnější v provozu?
Model Genesis G80 Electrified spotřebuje méně elektřiny: 18,1 kWh/100 km oproti 19 kWh/100 km u modelu Nio ET7. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 135 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.



