Genesis G80 Electrified vs Porsche Taycan
Porsche Taycan vede 10 : 0
Největší rozdíly: Nabíjení DC — Genesis G80 Electrified 187 kW, Porsche Taycan 320 kW · Nabíjení 10–80% — Genesis G80 Electrified 25 min, Porsche Taycan 18 min · Dojezd WLTP — Genesis G80 Electrified 570 km, Porsche Taycan 700 km.
Genesis G80 Electrified
Genesis G80 Electrified je sedan segmentu E: v modelovém roce 2026 baterie 94,5 kWh, dojezd WLTP 570 km a výkon 370 k s pohonem AWD.
Porsche Taycan
Porsche Taycan je sedan ze segmentu E: v modelovém roce 2027 v 11 verzích, dojezd podle WLTP od 555 do 700 km, výkon od 408 do 789 k a nabíjení DC až 320 kW.
Profil oproti trhu: Genesis G80 Electrified vs Porsche Taycan
Genesis G80 ElectrifiedAWD 94.5 kWh- Porsche TaycanPerformance Battery Plus · modelový rok 2027
Genesis G80 Electrified nebo Porsche Taycan — kdo vyhrává v čem
Porsche Taycan vede 10 : 0
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmPorsche Taycan +130 km
- Baterie kWhPorsche Taycan +2,5 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmPorsche Taycan −1,7 kWh/100 km
- Výkon kPorsche Taycan +65 k
- 0–100 km/h ↓ sPorsche Taycan −0,3 s
- Max. rychlost km/hPorsche Taycan +5 km/h
- Nabíjení DC kWPorsche Taycan +133 kW
- Nabíjení AC kWBez rozdílu
- Nabíjení ↓ minPorsche Taycan −7 min
- Hmotnost ↓ kgPorsche Taycan −240 kg
- Zavazadlový prostor lPorsche Taycan +73 l
Technické údaje: Genesis G80 Electrified vs Porsche Taycan
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Genesis G80 ElectrifiedAWD 94.5 kWh | Porsche Taycan Performance Battery Plus · modelový rok 2027 | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 570 km | 700 km | Porsche +130 km |
| Baterie | 94,5 kWh | 97 kWh | Porsche +2,5 kWh |
| Spotřeba ↓ | 18,1 kWh/100 km | 16,4 kWh/100 km | Porsche −1,7 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 187 kW | 320 kW | Porsche +133 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení 10–80% ↓ | 25 min | 18 min | Porsche −7 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 16 km/min | 27,2 km/min | Porsche +11,2 km/min |
| Napětí | 800 V | 800 V | Bez rozdílu |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 370 k | 435 k | Porsche +65 k |
| 0–100 km/h ↓ | 5,1 s | 4,8 s | Porsche −0,3 s |
| Max. rychlost | 225 km/h | 230 km/h | Porsche +5 km/h |
| Pohon | AWD | RWD | jiný typ |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 2410 kg | 2170 kg | Porsche −240 kg |
| Zavazadlový prostor | 334 l | 407 l | Porsche +73 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ne | jen Genesis |
| Délka | 5135 mm | 4963 mm | Genesis +172 mm |
| Šířka | — | 1966 mm | — |
| Výška | 1480 mm | 1379 mm | Genesis +101 mm |
| Rozvor | 3140 mm | 2900 mm | Genesis +240 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Genesis G80 Electrified
Porsche Taycan
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Genesis G80 Electrified
Porsche Taycan
Další porovnání v této třídě: Sedan, segment E
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Genesis G80 Electrified nebo Porsche Taycan?
Model Porsche Taycan dojede dál: 700 km WLTP oproti 570 km u modelu Genesis G80 Electrified. Je to rozdíl 130 km.
Jak se liší pohonné systémy Genesis G80 Electrified a Porsche Taycan?
Model Genesis G80 Electrified má AWD a 370 k. Model Porsche Taycan má RWD a 435 k.
Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?
Pouze Genesis G80 Electrified — jeho baterie o kapacitě 94,5 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Porsche Taycan s kapacitou 97 kWh tuto funkci neposkytuje.
Který má větší kufr?
Model Porsche Taycan nabízí více: 407 l oproti 334 l u modelu Genesis G80 Electrified. Rozdíl je 73 l.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.






