Mercedes EQE vs Porsche Taycan

Porsche Taycan vede 8 : 2

Největší rozdíly: Nabíjení DC — Mercedes EQE 170 kW, Porsche Taycan 320 kW · Nabíjení 10–80% — Mercedes EQE 32 min, Porsche Taycan 18 min · Výkon — Mercedes EQE 320 k, Porsche Taycan 435 k.

Mercedes EQE

Mercedes EQE je elektrický sedan segmentu E ve čtyřech variantách: dojezd WLTP od 624 do 693 km, výkon od 265 do 449 k.

Porsche Taycan

Porsche Taycan je sedan ze segmentu E: v modelovém roce 2027 v 11 verzích, dojezd podle WLTP od 555 do 700 km, výkon od 408 do 789 k a nabíjení DC až 320 kW.

Profil oproti trhu: Mercedes EQE vs Porsche Taycan

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Mercedes EQE nebo Porsche Taycan — kdo vyhrává v čem

Porsche Taycan vede 8 : 2

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmPorsche Taycan +7 km
    Mercedes EQE
    693
    Porsche Taycan
    700
  • Baterie kWhPorsche Taycan +1 kWh
    Mercedes EQE
    96
    Porsche Taycan
    97
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmMercedes EQE −0,5 kWh/100 km
    Mercedes EQE
    15,9
    Porsche Taycan
    16,4
  • Výkon kPorsche Taycan +115 k
    Mercedes EQE
    320
    Porsche Taycan
    435
  • 0–100 km/h ↓ sPorsche Taycan −1,3 s
    Mercedes EQE
    6,1
    Porsche Taycan
    4,8
  • Max. rychlost km/hPorsche Taycan +20 km/h
    Mercedes EQE
    210
    Porsche Taycan
    230
  • Nabíjení DC kWPorsche Taycan +150 kW
    Mercedes EQE
    170
    Porsche Taycan
    320
  • Nabíjení AC kWBez rozdílu
    Mercedes EQE
    11
    Porsche Taycan
    11
  • Nabíjení ↓ minPorsche Taycan −14 min
    Mercedes EQE
    32
    Porsche Taycan
    18
  • Hmotnost ↓ kgPorsche Taycan −170 kg
    Mercedes EQE
    2340
    Porsche Taycan
    2170
  • Zavazadlový prostor lMercedes EQE +23 l
    Mercedes EQE
    430
    Porsche Taycan
    407

Přidat třetí auto

Technické údaje: Mercedes EQE vs Porsche Taycan

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Mercedes EQE vs Porsche Taycan
Klíčové parametry Mercedes EQE
EQE 350+
Porsche Taycan
Performance Battery Plus · modelový rok 2027
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP693 km700 kmPorsche +7 km
Baterie96 kWh97 kWhPorsche +1 kWh
Spotřeba ↓15,9 kWh/100 km16,4 kWh/100 kmMercedes −0,5 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC170 kW320 kWPorsche +150 kW
Nabíjení AC11 kW11 kWBez rozdílu
Nabíjení 10–80% ↓32 min18 minPorsche −14 min
Dojezd na minutu nabíjení15,2 km/min27,2 km/minPorsche +12 km/min
Napětí400 V800 VPorsche +400 V
Jízdní výkony a pohon
Výkon320 k435 kPorsche +115 k
0–100 km/h ↓6,1 s4,8 sPorsche −1,3 s
Max. rychlost210 km/h230 km/hPorsche +20 km/h
PohonRWDRWD—
Praktičnost
Hmotnost ↓2340 kg2170 kgPorsche −170 kg
Zavazadlový prostor430 l407 lMercedes +23 l
Délka4946 mm4963 mmPorsche +17 mm
Šířka1961 mm1966 mmPorsche +5 mm
Výška1510 mm1379 mmMercedes +131 mm
Rozvor3120 mm2900 mmMercedes +220 mm

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Mercedes EQE

Náklady na 100 km4,77
Měsíčně60
Ročně716

Porsche Taycan

Náklady na 100 km4,92
Měsíčně61
Ročně738

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Mercedes EQE

Porsche Taycan

Další porovnání v této třídě: Sedan, segment E

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který je výkonnější — Mercedes EQE nebo Porsche Taycan?

Model Porsche Taycan je silnější: 435 k oproti 320 k u modelu Mercedes EQE. Rozdíl je 115 k.

Který se nabíjí rychleji?

Model Mercedes EQE přijímá až 170 kW DC, model Porsche Taycan až 320 kW. Nabíjení z 10 % na 80 % trvá 32, resp. 18 min.

Který je levnější v provozu?

Model Mercedes EQE spotřebuje méně elektřiny: 15,9 kWh/100 km oproti 16,4 kWh/100 km u modelu Porsche Taycan. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 75 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.