Changan Deepal S05 vs Renault Scenic
Changan Deepal S05 vede 5 : 4
Největší rozdíly: Nabíjení DC — Changan Deepal S05 200 kW, Renault Scenic 150 kW · Dojezd WLTP — Changan Deepal S05 488 km, Renault Scenic 642 km · Baterie — Changan Deepal S05 68,8 kWh, Renault Scenic 89 kWh.
Changan Deepal S05
Changan Deepal S05 je SUV segmentu C, v modelovém roce 2026 ve dvou variantách: RWD Max s dojezdem WLTP 488 km a AWD Max o výkonu 435 k.
Renault Scenic
Elektrické SUV v segmentu C, nabízející dvě varianty baterií s dojezdem až 642 km podle standardu WLTP.
Profil oproti trhu: Changan Deepal S05 vs Renault Scenic
- Changan Deepal S05RWD Max
Renault ScenicLong Range 89 kWh
Changan Deepal S05 nebo Renault Scenic — kdo vyhrává v čem
Changan Deepal S05 vede 5 : 4
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmRenault Scenic +154 km
- Baterie kWhRenault Scenic +20,2 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmChangan Deepal S05 −0,9 kWh/100 km
- Výkon kChangan Deepal S05 +54 k
- 0–100 km/h ↓ sChangan Deepal S05 −0,4 s
- Max. rychlost km/hChangan Deepal S05 +10 km/h
- Nabíjení DC kWChangan Deepal S05 +50 kW
- Nabíjení AC kWBez rozdílu
- Hmotnost ↓ kgRenault Scenic −29 kg
- Zavazadlový prostor lRenault Scenic +53 l
Technické údaje: Changan Deepal S05 vs Renault Scenic
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Changan Deepal S05 RWD Max | Renault ScenicLong Range 89 kWh | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 488 km | 642 km | Renault +154 km |
| Baterie | 68,8 kWh | 89 kWh | Renault +20,2 kWh |
| Spotřeba ↓ | 15,9 kWh/100 km | 16,8 kWh/100 km | Changan −0,9 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 200 kW | 150 kW | Changan +50 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení ⚠ | 23 min 10–80% | 28 min 15–80% | 5 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 14,9 km/min | 14,9 km/min | Bez rozdílu |
| Napětí | 400 V | 400 V | Bez rozdílu |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 272 k | 218 k | Changan +54 k |
| 0–100 km/h ↓ | 7,5 s | 7,9 s | Changan −0,4 s |
| Max. rychlost | 180 km/h | 170 km/h | Changan +10 km/h |
| Pohon | RWD | FWD | jiný typ |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 1940 kg | 1911 kg | Renault −29 kg |
| Zavazadlový prostor | 492 l | 545 l | Renault +53 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ano | — |
| Délka | 4598 mm | 4470 mm | Changan +128 mm |
| Šířka | 1900 mm | 1864 mm | Changan +36 mm |
| Výška | 1600 mm | 1571 mm | Changan +29 mm |
| Rozvor | 2880 mm | 2785 mm | Changan +95 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Changan Deepal S05
Renault Scenic
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Changan Deepal S05
Renault Scenic
Další porovnání v této třídě: SUV, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Changan Deepal S05 nebo Renault Scenic?
Model Renault Scenic dojede dál: 642 km WLTP oproti 488 km u modelu Changan Deepal S05. Je to rozdíl 154 km.
Jak se liší pohonné systémy Changan Deepal S05 a Renault Scenic?
Model Changan Deepal S05 má RWD a 272 k. Model Renault Scenic má FWD a 218 k.
Který se nabíjí rychleji?
Model Changan Deepal S05 přijímá až 200 kW DC, model Renault Scenic až 150 kW.
Který je levnější v provozu?
Model Changan Deepal S05 spotřebuje méně elektřiny: 15,9 kWh/100 km oproti 16,8 kWh/100 km u modelu Renault Scenic. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 135 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.




