BYD Tang vs Xpeng G9L
Xpeng G9L vede 7 : 3
Největší rozdíly: Zavazadlový prostor — BYD Tang 235 l, Xpeng G9L 935 l · Nabíjení 10–80% — BYD Tang 46 min, Xpeng G9L 12 min · Nabíjení DC — BYD Tang 170 kW, Xpeng G9L 540 kW.
BYD Tang
Elektrické SUV segmentu E s výkonným pohonným systémem.
Xpeng G9L
Xpeng G9L je sedmimístné SUV segmentu E: baterie 110 kWh, dojezd WLTP až 591 km a nabíjení DC 540 kW.
Profil oproti trhu: BYD Tang vs Xpeng G9L
BYD Tang nebo Xpeng G9L — kdo vyhrává v čem
Xpeng G9L vede 7 : 3
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmXpeng G9L +61 km
- Baterie kWhXpeng G9L +1,2 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmXpeng G9L −2,9 kWh/100 km
- Výkon kBYD Tang +150 k
- 0–100 km/h ↓ sBYD Tang −2,1 s
- Max. rychlost km/hXpeng G9L +10 km/h
- Nabíjení DC kWXpeng G9L +370 kW
- Nabíjení AC kWBez rozdílu
- Nabíjení ↓ minXpeng G9L −34 min
- Hmotnost ↓ kgBYD Tang −70 kg
- Zavazadlový prostor lXpeng G9L +700 l
Technické údaje: BYD Tang vs Xpeng G9L
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | BYD TangFlagship | Xpeng G9LRWD Long Range | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 530 km | 591 km | Xpeng +61 km |
| Baterie | 108,8 kWh | 110 kWh | Xpeng +1,2 kWh |
| Spotřeba ↓ | 24 kWh/100 km | 21,1 kWh/100 km | Xpeng −2,9 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 170 kW | 540 kW | Xpeng +370 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení 10–80% ↓ | 46 min | 12 min | Xpeng −34 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 8,1 km/min | 34,5 km/min | Xpeng +26,4 km/min |
| Napětí | 400 V | 800 V | Xpeng +400 V |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 517 k | 367 k | BYD +150 k |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | 7 s | BYD −2,1 s |
| Max. rychlost | 190 km/h | 200 km/h | Xpeng +10 km/h |
| Pohon | AWD | RWD | jiný typ |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 2630 kg | 2700 kg | BYD −70 kg |
| Zavazadlový prostor | 235 l | 935 l | Xpeng +700 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ano | — |
| Délka | 4970 mm | 5120 mm | Xpeng +150 mm |
| Šířka | 1955 mm | 1999 mm | Xpeng +44 mm |
| Výška | 1745 mm | 1788 mm | Xpeng +43 mm |
| Rozvor | 2820 mm | 3100 mm | Xpeng +280 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
BYD Tang
Xpeng G9L
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Další porovnání v této třídě: SUV, segment E
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — BYD Tang nebo Xpeng G9L?
Model Xpeng G9L dojede dál: 591 km WLTP oproti 530 km u modelu BYD Tang. Je to rozdíl 61 km.
Jak se liší pohonné systémy BYD Tang a Xpeng G9L?
Model BYD Tang má AWD a 517 k. Model Xpeng G9L má RWD a 367 k.
Který je výkonnější — BYD Tang nebo Xpeng G9L?
Model BYD Tang je silnější: 517 k oproti 367 k u modelu Xpeng G9L. Rozdíl je 150 k.
Který má větší kufr?
Model Xpeng G9L nabízí více: 935 l oproti 235 l u modelu BYD Tang. Rozdíl je 700 l.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.






