BYD Seal U vs Subaru Solterra

Subaru Solterra vede 7 : 3

Největší rozdíly: Nabíjení AC — BYD Seal U 11 kW, Subaru Solterra 22 kW · 0–100 km/h — BYD Seal U 9,6 s, Subaru Solterra 5,1 s · Výkon — BYD Seal U 217 k, Subaru Solterra 343 k.

BYD Seal U

BYD Seal U je SUV v segmentu D, který nabízí dvě varianty pohonu předních kol s různými kapacitami baterií a dojezdem podle standardu WLTP.

Subaru Solterra

Subaru Solterra je SUV segmentu D s pohonem všech kol, v modelovém roce 2026 s výkonem 343 k a dojezdem WLTP 511 km.

Profil oproti trhu: BYD Seal U vs Subaru Solterra

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

BYD Seal U nebo Subaru Solterra — kdo vyhrává v čem

Subaru Solterra vede 7 : 3

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmSubaru Solterra +11 km
    BYD Seal U
    500
    Subaru Solterra
    511
  • Baterie kWhBYD Seal U +13,9 kWh
    BYD Seal U
    87
    Subaru Solterra
    73,1
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmSubaru Solterra −6,2 kWh/100 km
    BYD Seal U
    20,5
    Subaru Solterra
    14,3
  • Výkon kSubaru Solterra +126 k
    BYD Seal U
    217
    Subaru Solterra
    343
  • 0–100 km/h ↓ sSubaru Solterra −4,5 s
    BYD Seal U
    9,6
    Subaru Solterra
    5,1
  • Max. rychlost km/hBYD Seal U +15 km/h
    BYD Seal U
    175
    Subaru Solterra
    160
  • Nabíjení DC kWSubaru Solterra +10 kW
    BYD Seal U
    140
    Subaru Solterra
    150
  • Nabíjení AC kWSubaru Solterra +11 kW
    BYD Seal U
    11
    Subaru Solterra
    22
  • Hmotnost ↓ kgSubaru Solterra −30 kg
    BYD Seal U
    2147
    Subaru Solterra
    2117
  • Zavazadlový prostor lBYD Seal U +131 l
    BYD Seal U
    552
    Subaru Solterra
    421

Přidat třetí auto

Technické údaje: BYD Seal U vs Subaru Solterra

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: BYD Seal U vs Subaru Solterra
Klíčové parametry BYD Seal U
Design 87 kWh
Subaru Solterra
AWD · modelový rok 2026
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP500 km511 kmSubaru +11 km
Baterie87 kWh73,1 kWhBYD +13,9 kWh
Spotřeba ↓20,5 kWh/100 km14,3 kWh/100 kmSubaru −6,2 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC140 kW150 kWSubaru +10 kW
Nabíjení AC11 kW22 kWSubaru +11 kW
Nabíjení ⚠28 min 30–80%28 min 10–80%Bez rozdílu
Dojezd na minutu nabíjení8,9 km/min12,8 km/minSubaru +3,9 km/min
Napětí400 V——
Jízdní výkony a pohon
Výkon217 k343 kSubaru +126 k
0–100 km/h ↓9,6 s5,1 sSubaru −4,5 s
Max. rychlost175 km/h160 km/hBYD +15 km/h
PohonFWDAWDjiný typ
Praktičnost
Hmotnost ↓2147 kg2117 kgSubaru −30 kg
Zavazadlový prostor552 l421 lBYD +131 l
V2L (externí napájení)AnoNejen BYD
Délka4785 mm——
Šířka1890 mm——
Výška1668 mm——
Rozvor2765 mm——

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

BYD Seal U

Náklady na 100 km6,15
Měsíčně77
Ročně922

Subaru Solterra

Náklady na 100 km4,29
Měsíčně54
Ročně644

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

BYD Seal U

Subaru Solterra

Další porovnání v této třídě: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — BYD Seal U nebo Subaru Solterra?

Model Subaru Solterra dojede dál: 511 km WLTP oproti 500 km u modelu BYD Seal U. Je to rozdíl 11 km.

Proč má BYD Seal U větší baterii, ale kratší dojezd než Subaru Solterra?

Model BYD Seal U má kapacitu 87 kWh a ujede 500 km, zatímco model Subaru Solterra s baterií 73,1 kWh ujede 511 km. Rozhoduje spotřeba: 20,5 oproti 14,3 kWh/100 km.

Jak se liší pohonné systémy BYD Seal U a Subaru Solterra?

Model BYD Seal U má FWD a 217 k. Model Subaru Solterra má AWD a 343 k.

Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?

Pouze BYD Seal U — jeho baterie o kapacitě 87 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Subaru Solterra s kapacitou 73,1 kWh tuto funkci neposkytuje.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.