BYD Seal U vs Hyundai Ioniq 5 N

BYD Seal U vede 5 : 4

Největší rozdíly: 0–100 km/h — BYD Seal U 9,6 s, Hyundai Ioniq 5 N 3,4 s · Výkon — BYD Seal U 217 k, Hyundai Ioniq 5 N 609 k · Nabíjení DC — BYD Seal U 140 kW, Hyundai Ioniq 5 N 239 kW.

BYD Seal U

BYD Seal U je SUV v segmentu D, který nabízí dvě varianty pohonu předních kol s různými kapacitami baterií a dojezdem podle standardu WLTP.

Hyundai Ioniq 5 N

Elektrický crossover segmentu D s vysokými výkonnostmi, který nabízí zrychlení na 100 km/h za 3,4 s.

Profil oproti trhu: BYD Seal U vs Hyundai Ioniq 5 N

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

BYD Seal U nebo Hyundai Ioniq 5 N — kdo vyhrává v čem

BYD Seal U vede 5 : 4

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmBYD Seal U +52 km
    BYD Seal U
    500
    Hyundai Ioniq 5 N
    448
  • Baterie kWhBYD Seal U +3 kWh
    BYD Seal U
    87
    Hyundai Ioniq 5 N
    84
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmBYD Seal U −0,7 kWh/100 km
    BYD Seal U
    20,5
    Hyundai Ioniq 5 N
    21,2
  • Výkon kHyundai Ioniq 5 N +392 k
    BYD Seal U
    217
    Hyundai Ioniq 5 N
    609
  • 0–100 km/h ↓ sHyundai Ioniq 5 N −6,2 s
    BYD Seal U
    9,6
    Hyundai Ioniq 5 N
    3,4
  • Max. rychlost km/hHyundai Ioniq 5 N +85 km/h
    BYD Seal U
    175
    Hyundai Ioniq 5 N
    260
  • Nabíjení DC kWHyundai Ioniq 5 N +99 kW
    BYD Seal U
    140
    Hyundai Ioniq 5 N
    239
  • Nabíjení AC kWBez rozdílu
    BYD Seal U
    11
    Hyundai Ioniq 5 N
    11
  • Hmotnost ↓ kgBYD Seal U −53 kg
    BYD Seal U
    2147
    Hyundai Ioniq 5 N
    2200
  • Zavazadlový prostor lBYD Seal U +72 l
    BYD Seal U
    552
    Hyundai Ioniq 5 N
    480

Přidat třetí auto

Technické údaje: BYD Seal U vs Hyundai Ioniq 5 N

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: BYD Seal U vs Hyundai Ioniq 5 N
Klíčové parametry BYD Seal U
Design 87 kWh
Hyundai Ioniq 5 N
N
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP500 km448 kmBYD +52 km
Baterie87 kWh84 kWhBYD +3 kWh
Spotřeba ↓20,5 kWh/100 km21,2 kWh/100 kmBYD −0,7 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC140 kW239 kWHyundai +99 kW
Nabíjení AC11 kW11 kWBez rozdílu
Nabíjení ⚠28 min 30–80%18 min 10–80%10 min
Dojezd na minutu nabíjení8,9 km/min17,4 km/minHyundai +8,5 km/min
Napětí400 V800 VHyundai +400 V
Jízdní výkony a pohon
Výkon217 k609 kHyundai +392 k
0–100 km/h ↓9,6 s3,4 sHyundai −6,2 s
Max. rychlost175 km/h260 km/hHyundai +85 km/h
PohonFWDAWDjiný typ
Praktičnost
Hmotnost ↓2147 kg2200 kgBYD −53 kg
Zavazadlový prostor552 l480 lBYD +72 l
V2L (externí napájení)AnoAno—
Délka4785 mm4715 mmBYD +70 mm
Šířka1890 mm1940 mmHyundai +50 mm
Výška1668 mm1585 mmBYD +83 mm
Rozvor2765 mm3000 mmHyundai +235 mm

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

BYD Seal U

Náklady na 100 km6,15
Měsíčně77
Ročně922

Hyundai Ioniq 5 N

Náklady na 100 km6,36
Měsíčně79
Ročně954

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

BYD Seal U

Hyundai Ioniq 5 N

Další porovnání v této třídě: SUV / Crossover, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — BYD Seal U nebo Hyundai Ioniq 5 N?

Model BYD Seal U dojede dál: 500 km WLTP oproti 448 km u modelu Hyundai Ioniq 5 N. Je to rozdíl 52 km.

Jak se liší pohonné systémy BYD Seal U a Hyundai Ioniq 5 N?

Model BYD Seal U má FWD a 217 k. Model Hyundai Ioniq 5 N má AWD a 609 k.

Který je výkonnější — BYD Seal U nebo Hyundai Ioniq 5 N?

Model Hyundai Ioniq 5 N je silnější: 609 k oproti 217 k u modelu BYD Seal U. Rozdíl je 392 k.

Který má větší kufr?

Model BYD Seal U nabízí více: 552 l oproti 480 l u modelu Hyundai Ioniq 5 N. Rozdíl je 72 l.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.