Kia EV5 vs Subaru Solterra

Remíza 5 : 5

Největší rozdíly: Nabíjení AC — Kia EV5 11 kW, Subaru Solterra 22 kW · 0–100 km/h — Kia EV5 8,4 s, Subaru Solterra 5,1 s · Výkon — Kia EV5 218 k, Subaru Solterra 343 k.

Kia EV5

Kia EV5 je SUV patřící do segmentu D, který nabízí tři varianty pohonu s výkonem od 218 koní do 306 koní a baterii s kapacitou 81,4 kWh.

Subaru Solterra

Subaru Solterra je SUV segmentu D s pohonem všech kol, v modelovém roce 2026 s výkonem 343 k a dojezdem WLTP 511 km.

Profil oproti trhu: Kia EV5 vs Subaru Solterra

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Kia EV5 nebo Subaru Solterra — kdo vyhrává v čem

Remíza 5 : 5

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmKia EV5 +19 km
    Kia EV5
    530
    Subaru Solterra
    511
  • Baterie kWhKia EV5 +8,3 kWh
    Kia EV5
    81,4
    Subaru Solterra
    73,1
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmSubaru Solterra −2,6 kWh/100 km
    Kia EV5
    16,9
    Subaru Solterra
    14,3
  • Výkon kSubaru Solterra +125 k
    Kia EV5
    218
    Subaru Solterra
    343
  • 0–100 km/h ↓ sSubaru Solterra −3,3 s
    Kia EV5
    8,4
    Subaru Solterra
    5,1
  • Max. rychlost km/hKia EV5 +5 km/h
    Kia EV5
    165
    Subaru Solterra
    160
  • Nabíjení DC kWBez rozdílu
    Kia EV5
    150
    Subaru Solterra
    150
  • Nabíjení AC kWSubaru Solterra +11 kW
    Kia EV5
    11
    Subaru Solterra
    22
  • Nabíjení ↓ minSubaru Solterra −2 min
    Kia EV5
    30
    Subaru Solterra
    28
  • Hmotnost ↓ kgKia EV5 −123 kg
    Kia EV5
    1994
    Subaru Solterra
    2117
  • Zavazadlový prostor lKia EV5 +145 l
    Kia EV5
    566
    Subaru Solterra
    421

Přidat třetí auto

Technické údaje: Kia EV5 vs Subaru Solterra

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Kia EV5 vs Subaru Solterra
Klíčové parametry Kia EV5
81.4 kWh FWD
Subaru Solterra
AWD · modelový rok 2026
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP530 km511 kmKia +19 km
Baterie81,4 kWh73,1 kWhKia +8,3 kWh
Spotřeba ↓16,9 kWh/100 km14,3 kWh/100 kmSubaru −2,6 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC150 kW150 kWBez rozdílu
Nabíjení AC11 kW22 kWSubaru +11 kW
Nabíjení 10–80% ↓30 min28 minSubaru −2 min
Dojezd na minutu nabíjení12,4 km/min12,8 km/minSubaru +0,4 km/min
Napětí400 V——
Jízdní výkony a pohon
Výkon218 k343 kSubaru +125 k
0–100 km/h ↓8,4 s5,1 sSubaru −3,3 s
Max. rychlost165 km/h160 km/hKia +5 km/h
PohonFWDAWDjiný typ
Praktičnost
Hmotnost ↓1994 kg2117 kgKia −123 kg
Zavazadlový prostor566 l421 lKia +145 l
V2L (externí napájení)AnoNejen Kia
Délka4610 mm——
Šířka1875 mm——
Výška1675 mm——
Rozvor2750 mm——

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Kia EV5

Náklady na 100 km5,07
Měsíčně63
Ročně760

Subaru Solterra

Náklady na 100 km4,29
Měsíčně54
Ročně644

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Kia EV5

Subaru Solterra

Další porovnání v této třídě: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — Kia EV5 nebo Subaru Solterra?

Model Kia EV5 dojede dál: 530 km WLTP oproti 511 km u modelu Subaru Solterra. Je to rozdíl 19 km.

Jak se liší pohonné systémy Kia EV5 a Subaru Solterra?

Model Kia EV5 má FWD a 218 k. Model Subaru Solterra má AWD a 343 k.

Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?

Pouze Kia EV5 — jeho baterie o kapacitě 81,4 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Subaru Solterra s kapacitou 73,1 kWh tuto funkci neposkytuje.

Který je výkonnější — Kia EV5 nebo Subaru Solterra?

Model Subaru Solterra je silnější: 343 k oproti 218 k u modelu Kia EV5. Rozdíl je 125 k.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.