Subaru Solterra vs Xpeng G6

Xpeng G6 vede 7 : 4

Největší rozdíly: Nabíjení DC — Subaru Solterra 150 kW, Xpeng G6 451 kW · Nabíjení 10–80% — Subaru Solterra 28 min, Xpeng G6 12 min · Nabíjení AC — Subaru Solterra 22 kW, Xpeng G6 11 kW.

Subaru Solterra

Subaru Solterra je SUV segmentu D s pohonem všech kol, v modelovém roce 2026 s výkonem 343 k a dojezdem WLTP 511 km.

Xpeng G6

Xpeng G6 je crossover segmentu D, který nabízí tři varianty pohonu a rychlé nabíjení stejnosměrným proudem (DC) až výkonem 451 kW.

Profil oproti trhu: Subaru Solterra vs Xpeng G6

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Subaru Solterra nebo Xpeng G6 — kdo vyhrává v čem

Xpeng G6 vede 7 : 4

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmXpeng G6 +14 km
    Subaru Solterra
    511
    Xpeng G6
    525
  • Baterie kWhXpeng G6 +6,9 kWh
    Subaru Solterra
    73,1
    Xpeng G6
    80
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmSubaru Solterra −3,2 kWh/100 km
    Subaru Solterra
    14,3
    Xpeng G6
    17,5
  • Výkon kSubaru Solterra +47 k
    Subaru Solterra
    343
    Xpeng G6
    296
  • 0–100 km/h ↓ sSubaru Solterra −1,6 s
    Subaru Solterra
    5,1
    Xpeng G6
    6,7
  • Max. rychlost km/hXpeng G6 +42 km/h
    Subaru Solterra
    160
    Xpeng G6
    202
  • Nabíjení DC kWXpeng G6 +301 kW
    Subaru Solterra
    150
    Xpeng G6
    451
  • Nabíjení AC kWSubaru Solterra +11 kW
    Subaru Solterra
    22
    Xpeng G6
    11
  • Nabíjení ↓ minXpeng G6 −16 min
    Subaru Solterra
    28
    Xpeng G6
    12
  • Hmotnost ↓ kgXpeng G6 −2 kg
    Subaru Solterra
    2117
    Xpeng G6
    2115
  • Zavazadlový prostor lXpeng G6 +150 l
    Subaru Solterra
    421
    Xpeng G6
    571

Přidat třetí auto

Technické údaje: Subaru Solterra vs Xpeng G6

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Subaru Solterra vs Xpeng G6
Klíčové parametry Subaru Solterra
AWD · modelový rok 2026
Xpeng G6
Long Range RWD
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP511 km525 kmXpeng +14 km
Baterie73,1 kWh80 kWhXpeng +6,9 kWh
Spotřeba ↓14,3 kWh/100 km17,5 kWh/100 kmSubaru −3,2 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC150 kW451 kWXpeng +301 kW
Nabíjení AC22 kW11 kWSubaru +11 kW
Nabíjení 10–80% ↓28 min12 minXpeng −16 min
Dojezd na minutu nabíjení12,8 km/min30,6 km/minXpeng +17,8 km/min
Napětí—800 V—
Jízdní výkony a pohon
Výkon343 k296 kSubaru +47 k
0–100 km/h ↓5,1 s6,7 sSubaru −1,6 s
Max. rychlost160 km/h202 km/hXpeng +42 km/h
PohonAWDRWDjiný typ
Praktičnost
Hmotnost ↓2117 kg2115 kgXpeng −2 kg
Zavazadlový prostor421 l571 lXpeng +150 l
V2L (externí napájení)NeAnojen Xpeng
Délka—4758 mm—
Šířka—1920 mm—
Výška—1650 mm—
Rozvor—2890 mm—

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Subaru Solterra

Náklady na 100 km4,29
Měsíčně54
Ročně644

Xpeng G6

Náklady na 100 km5,25
Měsíčně66
Ročně788

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Subaru Solterra

Xpeng G6

Další porovnání v této třídě: SUV / Crossover, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — Subaru Solterra nebo Xpeng G6?

Model Xpeng G6 dojede dál: 525 km WLTP oproti 511 km u modelu Subaru Solterra. Je to rozdíl 14 km.

Jak se liší pohonné systémy Subaru Solterra a Xpeng G6?

Model Subaru Solterra má AWD a 343 k. Model Xpeng G6 má RWD a 296 k.

Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?

Pouze Xpeng G6 — jeho baterie o kapacitě 80 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Subaru Solterra s kapacitou 73,1 kWh tuto funkci neposkytuje.

Který má větší kufr?

Model Xpeng G6 nabízí více: 571 l oproti 421 l u modelu Subaru Solterra. Rozdíl je 150 l.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.