Abarth 500e vs Leapmotor T03

Abarth 500e води 5 към 3

Най-големи разлики: DC зареждане — Abarth 500e 85 kW, Leapmotor T03 45 kW · 0–100 км/ч — Abarth 500e 7 s, Leapmotor T03 12,7 s · Мощност — Abarth 500e 155 к.с., Leapmotor T03 95 к.с..

Abarth 500e

Електрически хечбек от клас А, който съчетава компактни размери с производителност до 155 км/ч и ускорение от 0 до 100 км/ч за 7 секунди.

Leapmotor T03

Leapmotor T03 е градски хечбек от сегмент A с батерия от 37,3 kWh и пробег по WLTP 275 km в моделната година 2026.

Профил спрямо пазара: Abarth 500e срещу Leapmotor T03

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Abarth 500e или Leapmotor T03 — кой печели къде

Abarth 500e води 5 към 3

Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmLeapmotor T03 +22 km
    Abarth 500e
    253
    Leapmotor T03
    275
  • Батерия kWhAbarth 500e +0,5 kWh
    Abarth 500e
    37,8
    Leapmotor T03
    37,3
  • Разход ↓ kWh/100 kmLeapmotor T03 −4,5 kWh/100 km
    Abarth 500e
    18,1
    Leapmotor T03
    13,6
  • Мощност к.с.Abarth 500e +60 к.с.
    Abarth 500e
    155
    Leapmotor T03
    95
  • 0–100 км/ч ↓ sAbarth 500e −5,7 s
    Abarth 500e
    7
    Leapmotor T03
    12,7
  • Максимална скорост km/hAbarth 500e +25 km/h
    Abarth 500e
    155
    Leapmotor T03
    130
  • DC зареждане kWAbarth 500e +40 kW
    Abarth 500e
    85
    Leapmotor T03
    45
  • AC зареждане kWНяма данни
    Abarth 500e
    11
    Leapmotor T03
    —
  • Тегло ↓ kgНяма данни
    Abarth 500e
    1410
    Leapmotor T03
    —
  • Багажник lLeapmotor T03 +25 l
    Abarth 500e
    185
    Leapmotor T03
    210

Добавете трета кола

Технически данни: Abarth 500e срещу Leapmotor T03

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Abarth 500e срещу Leapmotor T03
Основни параметри Abarth 500e
Turismo
Leapmotor T03
Electric · моделна година 2026
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег253 km275 kmLeapmotor +22 km
Батерия37,8 kWh37,3 kWhAbarth +0,5 kWh
Разход ↓18,1 kWh/100 km13,6 kWh/100 kmLeapmotor −4,5 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане85 kW45 kWAbarth +40 kW
AC зареждане11 kW——
Зареждане ⚠35 min 0–80%36 min 30–80%1 min
Пробег за минута зареждане5,8 km/min3,8 km/minAbarth +2 km/min
Напрежение400 V——
Динамика и задвижване
Мощност155 к.с.95 к.с.Abarth +60 к.с.
0–100 км/ч ↓7 s12,7 sAbarth −5,7 s
Максимална скорост155 km/h130 km/hAbarth +25 km/h
ЗадвижванеFWDFWD—
Практичност
Тегло ↓1410 kg——
Багажник185 l210 lLeapmotor +25 l
Дължина3673 mm3620 mmAbarth +53 mm
Ширина1683 mm——
Височина1518 mm——
Разстояние между осите2322 mm——

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Abarth 500e

Цена за 100 км5,43
Месечно68
Годишно815

Leapmotor T03

Цена за 100 км4,08
Месечно51
Годишно612

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Abarth 500e

Leapmotor T03

Други сравнения в този клас: Хечбек, сегмент A

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Abarth 500e или Leapmotor T03?

Leapmotor T03 стига по-далеч: 275 км WLTP срещу 253 км на Abarth 500e. Това е разлика от 22 км.

Защо Abarth 500e има по-голяма батерия, но по-малък пробег от Leapmotor T03?

Abarth 500e носи 37,8 kWh и изминава 253 км, докато Leapmotor T03 с батерия от 37,3 kWh изминава 275 км. Енергийната консумация решава: 18,1 срещу 13,6 kWh/100 км.

Кой е по-мощен — Abarth 500e или Leapmotor T03?

Abarth 500e е по-мощен: 155 к.с. срещу 95 к.с. на Leapmotor T03. Разликата е 60 к.с..

Кой има по-голям багажник?

Leapmotor T03 побира повече: 210 л срещу 185 л в Abarth 500e. Разликата е 25 л.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.