Renault Twingo E-Tech vs Smart #2

Smart #2 vyhráva 7 : 2

Najväčšie rozdiely: Batéria — Renault Twingo E-Tech 27,5 kWh, Smart #2 35,8 kWh · Nabíjanie DC — Renault Twingo E-Tech 50 kW, Smart #2 65 kW · Batožinový priestor — Renault Twingo E-Tech 360 l, Smart #2 305 l.

Renault Twingo E-Tech

Renault Twingo E-Tech je mestský hatchback triedy A, ktorý ponúka dojazd až 263 kilometrov a kompaktné rozmery.

Smart #2

Smart #2 je dvojmiestne mestské vozidlo triedy A: batéria s kapacitou 35,8 kWh, dojazd podľa štandardu WLTP 290 km, výkon 82 koní a nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) rýchlosťou až 65 kW.

Profil oproti trhu: Renault Twingo E-Tech vs Smart #2

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Renault Twingo E-Tech alebo Smart #2 — kto vyhráva v čom

Smart #2 vyhráva 7 : 2

Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmSmart #2 +27 km
    Renault Twingo E-Tech
    263
    Smart #2
    290
  • Batéria kWhSmart #2 +8,3 kWh
    Renault Twingo E-Tech
    27,5
    Smart #2
    35,8
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmRenault Twingo E-Tech −1,4 kWh/100 km
    Renault Twingo E-Tech
    12,2
    Smart #2
    13,6
  • Výkon kSmart #2 +2 k
    Renault Twingo E-Tech
    80
    Smart #2
    82
  • 0–100 km/h ↓ sSmart #2 −0,5 s
    Renault Twingo E-Tech
    12,1
    Smart #2
    11,6
  • Max. rýchlosť km/hSmart #2 +10 km/h
    Renault Twingo E-Tech
    130
    Smart #2
    140
  • Nabíjanie DC kWSmart #2 +15 kW
    Renault Twingo E-Tech
    50
    Smart #2
    65
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Renault Twingo E-Tech
    11
    Smart #2
    11
  • Nabíjanie ↓ minBez údajov
    Renault Twingo E-Tech
    30
    Smart #2
    —
  • Hmotnosť ↓ kgSmart #2 −60 kg
    Renault Twingo E-Tech
    1200
    Smart #2
    1140
  • Batožinový priestor lRenault Twingo E-Tech +55 l
    Renault Twingo E-Tech
    360
    Smart #2
    305

Pridať tretie auto

Technické údaje: Renault Twingo E-Tech vs Smart #2

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Renault Twingo E-Tech vs Smart #2
Kľúčové parametre Renault Twingo E-Tech
27.5 kWh
Smart #2
Pure+
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP263 km290 kmSmart +27 km
Batéria27,5 kWh35,8 kWhSmart +8,3 kWh
Spotreba ↓12,2 kWh/100 km13,6 kWh/100 kmRenault −1,4 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC50 kW65 kWSmart +15 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓30 min——
Dojazd na minútu nabíjania6,1 km/min——
Napätie400 V——
Jazdné výkony a pohon
Výkon80 k82 kSmart +2 k
0–100 km/h ↓12,1 s11,6 sSmart −0,5 s
Max. rýchlosť130 km/h140 km/hSmart +10 km/h
PohonFWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓1200 kg1140 kgSmart −60 kg
Batožinový priestor360 l305 lRenault +55 l
V2L (externé napájanie)ÁnoNielen Renault
Dĺžka3789 mm2746 mmRenault +1043 mm
Šírka1720 mm1760 mmSmart +40 mm
Výška1495 mm1555 mmSmart +60 mm
Rázvor2500 mm1875 mmRenault +625 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Renault Twingo E-Tech

Náklady na 100 km3,66
Mesačne46
Ročne549

Smart #2

Náklady na 100 km4,08
Mesačne51
Ročne612

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Renault Twingo E-Tech

Smart #2

Ďalšie porovnania v tejto triede: Hatchback, segment A

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Renault Twingo E-Tech alebo Smart #2?

Smart #2 jazdí ďalej: 290 km WLTP oproti 263 km u Renault Twingo E-Tech. Je to rozdiel 27 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Renault Twingo E-Tech a Smart #2?

Renault Twingo E-Tech má FWD a 80 k. Smart #2 má RWD a 82 k.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Renault Twingo E-Tech — jeho batéria s kapacitou 27,5 kWh potom funguje ako zdroj energie. Smart #2 s 35,8 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Renault Twingo E-Tech ponúka viac: 360 l oproti 305 l v Smart #2. Rozdiel je 55 l.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.