Leapmotor T03 vs Renault Twingo E-Tech

Renault Twingo E-Tech vyhráva 4 : 3

Najväčšie rozdiely: Batožinový priestor — Leapmotor T03 210 l, Renault Twingo E-Tech 360 l · Batéria — Leapmotor T03 37,3 kWh, Renault Twingo E-Tech 27,5 kWh · Výkon — Leapmotor T03 95 k, Renault Twingo E-Tech 80 k.

Leapmotor T03

Leapmotor T03 je mestský hatchback segmentu A s batériou 37,3 kWh a dojazdom WLTP 275 km v modelovom roku 2026.

Renault Twingo E-Tech

Renault Twingo E-Tech je mestský hatchback triedy A, ktorý ponúka dojazd až 263 kilometrov a kompaktné rozmery.

Profil oproti trhu: Leapmotor T03 vs Renault Twingo E-Tech

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Leapmotor T03 alebo Renault Twingo E-Tech — kto vyhráva v čom

Renault Twingo E-Tech vyhráva 4 : 3

Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmLeapmotor T03 +12 km
    Leapmotor T03
    275
    Renault Twingo E-Tech
    263
  • Batéria kWhLeapmotor T03 +9,8 kWh
    Leapmotor T03
    37,3
    Renault Twingo E-Tech
    27,5
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmRenault Twingo E-Tech −1,4 kWh/100 km
    Leapmotor T03
    13,6
    Renault Twingo E-Tech
    12,2
  • Výkon kLeapmotor T03 +15 k
    Leapmotor T03
    95
    Renault Twingo E-Tech
    80
  • 0–100 km/h ↓ sRenault Twingo E-Tech −0,6 s
    Leapmotor T03
    12,7
    Renault Twingo E-Tech
    12,1
  • Max. rýchlosť km/hBez rozdielu
    Leapmotor T03
    130
    Renault Twingo E-Tech
    130
  • Nabíjanie DC kWRenault Twingo E-Tech +5 kW
    Leapmotor T03
    45
    Renault Twingo E-Tech
    50
  • Nabíjanie AC kWBez údajov
    Leapmotor T03
    —
    Renault Twingo E-Tech
    11
  • Hmotnosť ↓ kgBez údajov
    Leapmotor T03
    —
    Renault Twingo E-Tech
    1200
  • Batožinový priestor lRenault Twingo E-Tech +150 l
    Leapmotor T03
    210
    Renault Twingo E-Tech
    360

Pridať tretie auto

Technické údaje: Leapmotor T03 vs Renault Twingo E-Tech

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Leapmotor T03 vs Renault Twingo E-Tech
Kľúčové parametre Leapmotor T03
Electric · modelový rok 2026
Renault Twingo E-Tech
27.5 kWh
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP275 km263 kmLeapmotor +12 km
Batéria37,3 kWh27,5 kWhLeapmotor +9,8 kWh
Spotreba ↓13,6 kWh/100 km12,2 kWh/100 kmRenault −1,4 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC45 kW50 kWRenault +5 kW
Nabíjanie AC—11 kW—
Nabíjanie ⚠36 min 30–80%30 min 10–80%6 min
Dojazd na minútu nabíjania3,8 km/min6,1 km/minRenault +2,3 km/min
Napätie—400 V—
Jazdné výkony a pohon
Výkon95 k80 kLeapmotor +15 k
0–100 km/h ↓12,7 s12,1 sRenault −0,6 s
Max. rýchlosť130 km/h130 km/hBez rozdielu
PohonFWDFWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓—1200 kg—
Batožinový priestor210 l360 lRenault +150 l
V2L (externé napájanie)NieÁnolen Renault
Dĺžka3620 mm3789 mmRenault +169 mm
Šírka—1720 mm—
Výška—1495 mm—
Rázvor—2500 mm—

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Leapmotor T03

Náklady na 100 km4,08
Mesačne51
Ročne612

Renault Twingo E-Tech

Náklady na 100 km3,66
Mesačne46
Ročne549

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Leapmotor T03

Renault Twingo E-Tech

Ďalšie porovnania v tejto triede: Hatchback, segment A

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Leapmotor T03 alebo Renault Twingo E-Tech?

Leapmotor T03 jazdí ďalej: 275 km WLTP oproti 263 km u Renault Twingo E-Tech. Je to rozdiel 12 km.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Renault Twingo E-Tech — jeho batéria s kapacitou 27,5 kWh potom funguje ako zdroj energie. Leapmotor T03 s 37,3 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Renault Twingo E-Tech ponúka viac: 360 l oproti 210 l v Leapmotor T03. Rozdiel je 150 l.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Leapmotor T03 prijíma až 45 kW DC, Renault Twingo E-Tech až 50 kW.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.