Dacia Spring vs Leapmotor T03
Dacia Spring vyhráva 4 : 3
Najväčšie rozdiely: Batožinový priestor — Dacia Spring 325 l, Leapmotor T03 210 l · Batéria — Dacia Spring 27,5 kWh, Leapmotor T03 37,3 kWh · Výkon — Dacia Spring 82 k, Leapmotor T03 95 k.
Dacia Spring
Dacia Spring druhej generácie je mestský hatchback triedy A s batériou s kapacitou 27,5 kWh, dojazdom podľa štandardu WLTP 250 km a výkonom 82 koní.
Leapmotor T03
Leapmotor T03 je mestský hatchback segmentu A s batériou 37,3 kWh a dojazdom WLTP 275 km v modelovom roku 2026.
Profil oproti trhu: Dacia Spring vs Leapmotor T03
- Dacia SpringElectric 80
Leapmotor T03Electric · modelový rok 2026
Dacia Spring alebo Leapmotor T03 — kto vyhráva v čom
Dacia Spring vyhráva 4 : 3
Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmLeapmotor T03 +25 km
- Batéria kWhLeapmotor T03 +9,8 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmDacia Spring −0,9 kWh/100 km
- Výkon kLeapmotor T03 +13 k
- 0–100 km/h ↓ sDacia Spring −0,6 s
- Max. rýchlosť km/hBez rozdielu
- Nabíjanie DC kWDacia Spring +5 kW
- Nabíjanie AC kWBez údajov
- Hmotnosť ↓ kgBez údajov
- Batožinový priestor lDacia Spring +115 l
Technické údaje: Dacia Spring vs Leapmotor T03
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Dacia SpringElectric 80 | Leapmotor T03Electric · modelový rok 2026 | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 250 km | 275 km | Leapmotor +25 km |
| Batéria | 27,5 kWh | 37,3 kWh | Leapmotor +9,8 kWh |
| Spotreba ↓ | 12,7 kWh/100 km | 13,6 kWh/100 km | Dacia −0,9 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 50 kW | 45 kW | Dacia +5 kW |
| Nabíjanie AC | — | — | — |
| Nabíjanie ⚠ | 30 min 10–80% | 36 min 30–80% | 6 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 5,8 km/min | 3,8 km/min | Dacia +2 km/min |
| Napätie | — | — | — |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 82 k | 95 k | Leapmotor +13 k |
| 0–100 km/h ↓ | 12,1 s | 12,7 s | Dacia −0,6 s |
| Max. rýchlosť | 130 km/h | 130 km/h | Bez rozdielu |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 1187 kg | — | — |
| Batožinový priestor | 325 l | 210 l | Dacia +115 l |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Nie | len Dacia |
| Dĺžka | 3855 mm | 3620 mm | Dacia +235 mm |
| Šírka | 1722 mm | — | — |
| Výška | 1519 mm | — | — |
| Rázvor | 2492 mm | — | — |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Dacia Spring
Leapmotor T03
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Dacia Spring
Leapmotor T03
Ďalšie porovnania v tejto triede: Hatchback, segment A
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — Dacia Spring alebo Leapmotor T03?
Leapmotor T03 jazdí ďalej: 275 km WLTP oproti 250 km u Dacia Spring. Je to rozdiel 25 km.
Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?
Len Dacia Spring — jeho batéria s kapacitou 27,5 kWh potom funguje ako zdroj energie. Leapmotor T03 s 37,3 kWh túto funkciu neposkytuje.
Ktorý má väčší batožinový priestor?
Dacia Spring ponúka viac: 325 l oproti 210 l v Leapmotor T03. Rozdiel je 115 l.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
Dacia Spring prijíma až 50 kW DC, Leapmotor T03 až 45 kW.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.




