Leapmotor T03 vs Smart #2

Smart #2 vyhráva 5 : 2

Najväčšie rozdiely: Batožinový priestor — Leapmotor T03 210 l, Smart #2 305 l · Nabíjanie DC — Leapmotor T03 45 kW, Smart #2 65 kW · Výkon — Leapmotor T03 95 k, Smart #2 82 k.

Leapmotor T03

Leapmotor T03 je mestský hatchback segmentu A s batériou 37,3 kWh a dojazdom WLTP 275 km v modelovom roku 2026.

Smart #2

Smart #2 je dvojmiestne mestské vozidlo triedy A: batéria s kapacitou 35,8 kWh, dojazd podľa štandardu WLTP 290 km, výkon 82 koní a nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) rýchlosťou až 65 kW.

Profil oproti trhu: Leapmotor T03 vs Smart #2

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Leapmotor T03 alebo Smart #2 — kto vyhráva v čom

Smart #2 vyhráva 5 : 2

Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmSmart #2 +15 km
    Leapmotor T03
    275
    Smart #2
    290
  • Batéria kWhLeapmotor T03 +1,5 kWh
    Leapmotor T03
    37,3
    Smart #2
    35,8
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmBez rozdielu
    Leapmotor T03
    13,6
    Smart #2
    13,6
  • Výkon kLeapmotor T03 +13 k
    Leapmotor T03
    95
    Smart #2
    82
  • 0–100 km/h ↓ sSmart #2 −1,1 s
    Leapmotor T03
    12,7
    Smart #2
    11,6
  • Max. rýchlosť km/hSmart #2 +10 km/h
    Leapmotor T03
    130
    Smart #2
    140
  • Nabíjanie DC kWSmart #2 +20 kW
    Leapmotor T03
    45
    Smart #2
    65
  • Nabíjanie AC kWBez údajov
    Leapmotor T03
    —
    Smart #2
    11
  • Nabíjanie ↓ minBez údajov
    Leapmotor T03
    36
    Smart #2
    —
  • Hmotnosť ↓ kgBez údajov
    Leapmotor T03
    —
    Smart #2
    1140
  • Batožinový priestor lSmart #2 +95 l
    Leapmotor T03
    210
    Smart #2
    305

Pridať tretie auto

Technické údaje: Leapmotor T03 vs Smart #2

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Leapmotor T03 vs Smart #2
Kľúčové parametre Leapmotor T03
Electric · modelový rok 2026
Smart #2
Pure+
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP275 km290 kmSmart +15 km
Batéria37,3 kWh35,8 kWhLeapmotor +1,5 kWh
Spotreba ↓13,6 kWh/100 km13,6 kWh/100 kmBez rozdielu
Nabíjanie
Nabíjanie DC45 kW65 kWSmart +20 kW
Nabíjanie AC—11 kW—
Nabíjanie 30–80% ↓36 min——
Dojazd na minútu nabíjania3,8 km/min——
Napätie———
Jazdné výkony a pohon
Výkon95 k82 kLeapmotor +13 k
0–100 km/h ↓12,7 s11,6 sSmart −1,1 s
Max. rýchlosť130 km/h140 km/hSmart +10 km/h
PohonFWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓—1140 kg—
Batožinový priestor210 l305 lSmart +95 l
Dĺžka3620 mm2746 mmLeapmotor +874 mm
Šírka—1760 mm—
Výška—1555 mm—
Rázvor—1875 mm—

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Leapmotor T03

Náklady na 100 km4,08
Mesačne51
Ročne612

Smart #2

Náklady na 100 km4,08
Mesačne51
Ročne612

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Leapmotor T03

Smart #2

Ďalšie porovnania v tejto triede: Hatchback, segment A

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Leapmotor T03 alebo Smart #2?

Smart #2 jazdí ďalej: 290 km WLTP oproti 275 km u Leapmotor T03. Je to rozdiel 15 km.

Prečo má Leapmotor T03 väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako Smart #2?

Leapmotor T03 má kapacitu 37,3 kWh a jazdí 275 km, zatiaľ čo Smart #2 s batériou 35,8 kWh jazdí 290 km. Rozhoduje spotreba energie: 13,6 oproti 13,6 kWh/100 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Leapmotor T03 a Smart #2?

Leapmotor T03 má FWD a 95 k. Smart #2 má RWD a 82 k.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Smart #2 ponúka viac: 305 l oproti 210 l v Leapmotor T03. Rozdiel je 95 l.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.