Dacia Spring vs Hyundai Inster
Hyundai Inster vyhráva 6 : 3
Najväčšie rozdiely: Batéria — Dacia Spring 27,5 kWh, Hyundai Inster 49 kWh · Nabíjanie DC — Dacia Spring 50 kW, Hyundai Inster 85,3 kW · Dojazd WLTP — Dacia Spring 250 km, Hyundai Inster 370 km.
Dacia Spring
Dacia Spring druhej generácie je mestský hatchback triedy A s batériou s kapacitou 27,5 kWh, dojazdom podľa štandardu WLTP 250 km a výkonom 82 koní.
Hyundai Inster
Hyundai Inster je mestský hatchback triedy A, ktorý ponúka tri varianty pohonu s dojazdom podľa štandardu WLTP od 327 km do 370 km.
Profil oproti trhu: Dacia Spring vs Hyundai Inster
- Dacia SpringElectric 80
Hyundai InsterLong Range
Dacia Spring alebo Hyundai Inster — kto vyhráva v čom
Hyundai Inster vyhráva 6 : 3
Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmHyundai Inster +120 km
- Batéria kWhHyundai Inster +21,5 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmDacia Spring −2,2 kWh/100 km
- Výkon kHyundai Inster +33 k
- 0–100 km/h ↓ sHyundai Inster −1,5 s
- Max. rýchlosť km/hHyundai Inster +20 km/h
- Nabíjanie DC kWHyundai Inster +35,3 kW
- Nabíjanie AC kWBez údajov
- Nabíjanie ↓ minBez rozdielu
- Hmotnosť ↓ kgDacia Spring −213 kg
- Batožinový priestor lDacia Spring +45 l
Technické údaje: Dacia Spring vs Hyundai Inster
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Dacia SpringElectric 80 | Hyundai InsterLong Range | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 250 km | 370 km | Hyundai +120 km |
| Batéria | 27,5 kWh | 49 kWh | Hyundai +21,5 kWh |
| Spotreba ↓ | 12,7 kWh/100 km | 14,9 kWh/100 km | Dacia −2,2 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 50 kW | 85,3 kW | Hyundai +35,3 kW |
| Nabíjanie AC | — | 11 kW | — |
| Nabíjanie 10–80% ↓ | 30 min | 30 min | Bez rozdielu |
| Dojazd na minútu nabíjania | 5,8 km/min | 8,6 km/min | Hyundai +2,8 km/min |
| Napätie | — | 400 V | — |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 82 k | 115 k | Hyundai +33 k |
| 0–100 km/h ↓ | 12,1 s | 10,6 s | Hyundai −1,5 s |
| Max. rýchlosť | 130 km/h | 150 km/h | Hyundai +20 km/h |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 1187 kg | 1400 kg | Dacia −213 kg |
| Batožinový priestor | 325 l | 280 l | Dacia +45 l |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Áno | — |
| Dĺžka | 3855 mm | 3825 mm | Dacia +30 mm |
| Šírka | 1722 mm | 1610 mm | Dacia +112 mm |
| Výška | 1519 mm | 1575 mm | Hyundai +56 mm |
| Rázvor | 2492 mm | 2580 mm | Hyundai +88 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Dacia Spring
Hyundai Inster
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Dacia Spring
Hyundai Inster
Ďalšie porovnania v tejto triede: Hatchback, segment A
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — Dacia Spring alebo Hyundai Inster?
Hyundai Inster jazdí ďalej: 370 km WLTP oproti 250 km u Dacia Spring. Je to rozdiel 120 km.
Ktorý je výkonnejší — Dacia Spring alebo Hyundai Inster?
Hyundai Inster je silnejší: 115 k oproti 82 k u Dacia Spring. Rozdiel je 33 k.
Ktorý má väčší batožinový priestor?
Dacia Spring ponúka viac: 325 l oproti 280 l v Hyundai Inster. Rozdiel je 45 l.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
Dacia Spring prijíma až 50 kW DC, Hyundai Inster až 85,3 kW. Nabíjanie z 10 na 80 % trvá 30, respektíve 30 minút.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.




