Hyundai Inster vs Smart #2

Hyundai Inster vyhráva 6 : 3

Najväčšie rozdiely: Výkon — Hyundai Inster 115 k, Smart #2 82 k · Batéria — Hyundai Inster 49 kWh, Smart #2 35,8 kWh · Nabíjanie DC — Hyundai Inster 85,3 kW, Smart #2 65 kW.

Hyundai Inster

Hyundai Inster je mestský hatchback triedy A, ktorý ponúka tri varianty pohonu s dojazdom podľa štandardu WLTP od 327 km do 370 km.

Smart #2

Smart #2 je dvojmiestne mestské vozidlo triedy A: batéria s kapacitou 35,8 kWh, dojazd podľa štandardu WLTP 290 km, výkon 82 koní a nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) rýchlosťou až 65 kW.

Profil oproti trhu: Hyundai Inster vs Smart #2

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Hyundai Inster alebo Smart #2 — kto vyhráva v čom

Hyundai Inster vyhráva 6 : 3

Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmHyundai Inster +80 km
    Hyundai Inster
    370
    Smart #2
    290
  • Batéria kWhHyundai Inster +13,2 kWh
    Hyundai Inster
    49
    Smart #2
    35,8
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmSmart #2 −1,3 kWh/100 km
    Hyundai Inster
    14,9
    Smart #2
    13,6
  • Výkon kHyundai Inster +33 k
    Hyundai Inster
    115
    Smart #2
    82
  • 0–100 km/h ↓ sHyundai Inster −1 s
    Hyundai Inster
    10,6
    Smart #2
    11,6
  • Max. rýchlosť km/hHyundai Inster +10 km/h
    Hyundai Inster
    150
    Smart #2
    140
  • Nabíjanie DC kWHyundai Inster +20,3 kW
    Hyundai Inster
    85,3
    Smart #2
    65
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Hyundai Inster
    11
    Smart #2
    11
  • Nabíjanie ↓ minBez údajov
    Hyundai Inster
    30
    Smart #2
    —
  • Hmotnosť ↓ kgSmart #2 −260 kg
    Hyundai Inster
    1400
    Smart #2
    1140
  • Batožinový priestor lSmart #2 +25 l
    Hyundai Inster
    280
    Smart #2
    305

Pridať tretie auto

Technické údaje: Hyundai Inster vs Smart #2

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Hyundai Inster vs Smart #2
Kľúčové parametre Hyundai Inster
Long Range
Smart #2
Pure+
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP370 km290 kmHyundai +80 km
Batéria49 kWh35,8 kWhHyundai +13,2 kWh
Spotreba ↓14,9 kWh/100 km13,6 kWh/100 kmSmart −1,3 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC85,3 kW65 kWHyundai +20,3 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓30 min——
Dojazd na minútu nabíjania8,6 km/min——
Napätie400 V——
Jazdné výkony a pohon
Výkon115 k82 kHyundai +33 k
0–100 km/h ↓10,6 s11,6 sHyundai −1 s
Max. rýchlosť150 km/h140 km/hHyundai +10 km/h
PohonFWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓1400 kg1140 kgSmart −260 kg
Batožinový priestor280 l305 lSmart +25 l
V2L (externé napájanie)ÁnoNielen Hyundai
Dĺžka3825 mm2746 mmHyundai +1079 mm
Šírka1610 mm1760 mmSmart +150 mm
Výška1575 mm1555 mmHyundai +20 mm
Rázvor2580 mm1875 mmHyundai +705 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Hyundai Inster

Náklady na 100 km4,47
Mesačne56
Ročne671

Smart #2

Náklady na 100 km4,08
Mesačne51
Ročne612

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Hyundai Inster

Smart #2

Ďalšie porovnania v tejto triede: Hatchback, segment A

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Hyundai Inster alebo Smart #2?

Hyundai Inster jazdí ďalej: 370 km WLTP oproti 290 km u Smart #2. Je to rozdiel 80 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Hyundai Inster a Smart #2?

Hyundai Inster má FWD a 115 k. Smart #2 má RWD a 82 k.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Hyundai Inster — jeho batéria s kapacitou 49 kWh potom funguje ako zdroj energie. Smart #2 s 35,8 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý je výkonnejší — Hyundai Inster alebo Smart #2?

Hyundai Inster je silnejší: 115 k oproti 82 k u Smart #2. Rozdiel je 33 k.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.