Abarth 500e vs Dacia Spring

Abarth 500e vyhráva 6 : 3

Najväčšie rozdiely: Výkon — Abarth 500e 155 k, Dacia Spring 82 k · Batožinový priestor — Abarth 500e 185 l, Dacia Spring 325 l · 0–100 km/h — Abarth 500e 7 s, Dacia Spring 12,1 s.

Abarth 500e

Elektrický hatchback segmentu A, ktorý kombinuje kompaktné rozmery s výkonom až 155 km/h a akceleráciou na 100 km/h za 7 sekúnd.

Dacia Spring

Dacia Spring druhej generácie je mestský hatchback triedy A s batériou s kapacitou 27,5 kWh, dojazdom podľa štandardu WLTP 250 km a výkonom 82 koní.

Profil oproti trhu: Abarth 500e vs Dacia Spring

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Abarth 500e alebo Dacia Spring — kto vyhráva v čom

Abarth 500e vyhráva 6 : 3

Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmAbarth 500e +3 km
    Abarth 500e
    253
    Dacia Spring
    250
  • Batéria kWhAbarth 500e +10,3 kWh
    Abarth 500e
    37,8
    Dacia Spring
    27,5
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmDacia Spring −5,4 kWh/100 km
    Abarth 500e
    18,1
    Dacia Spring
    12,7
  • Výkon kAbarth 500e +73 k
    Abarth 500e
    155
    Dacia Spring
    82
  • 0–100 km/h ↓ sAbarth 500e −5,1 s
    Abarth 500e
    7
    Dacia Spring
    12,1
  • Max. rýchlosť km/hAbarth 500e +25 km/h
    Abarth 500e
    155
    Dacia Spring
    130
  • Nabíjanie DC kWAbarth 500e +35 kW
    Abarth 500e
    85
    Dacia Spring
    50
  • Nabíjanie AC kWBez údajov
    Abarth 500e
    11
    Dacia Spring
    —
  • Hmotnosť ↓ kgDacia Spring −223 kg
    Abarth 500e
    1410
    Dacia Spring
    1187
  • Batožinový priestor lDacia Spring +140 l
    Abarth 500e
    185
    Dacia Spring
    325

Pridať tretie auto

Technické údaje: Abarth 500e vs Dacia Spring

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Abarth 500e vs Dacia Spring
Kľúčové parametre Abarth 500e
Turismo
Dacia Spring
Electric 80
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP253 km250 kmAbarth +3 km
Batéria37,8 kWh27,5 kWhAbarth +10,3 kWh
Spotreba ↓18,1 kWh/100 km12,7 kWh/100 kmDacia −5,4 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC85 kW50 kWAbarth +35 kW
Nabíjanie AC11 kW——
Nabíjanie ⚠35 min 0–80%30 min 10–80%5 min
Dojazd na minútu nabíjania5,8 km/min5,8 km/minBez rozdielu
Napätie400 V——
Jazdné výkony a pohon
Výkon155 k82 kAbarth +73 k
0–100 km/h ↓7 s12,1 sAbarth −5,1 s
Max. rýchlosť155 km/h130 km/hAbarth +25 km/h
PohonFWDFWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓1410 kg1187 kgDacia −223 kg
Batožinový priestor185 l325 lDacia +140 l
V2L (externé napájanie)NieÁnolen Dacia
Dĺžka3673 mm3855 mmDacia +182 mm
Šírka1683 mm1722 mmDacia +39 mm
Výška1518 mm1519 mmDacia +1 mm
Rázvor2322 mm2492 mmDacia +170 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Abarth 500e

Náklady na 100 km5,43
Mesačne68
Ročne815

Dacia Spring

Náklady na 100 km3,81
Mesačne48
Ročne571

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Abarth 500e

Dacia Spring

Ďalšie porovnania v tejto triede: Hatchback, segment A

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Dacia Spring — jeho batéria s kapacitou 27,5 kWh potom funguje ako zdroj energie. Abarth 500e s 37,8 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý je výkonnejší — Abarth 500e alebo Dacia Spring?

Abarth 500e je silnejší: 155 k oproti 82 k u Dacia Spring. Rozdiel je 73 k.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Dacia Spring ponúka viac: 325 l oproti 185 l v Abarth 500e. Rozdiel je 140 l.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Abarth 500e prijíma až 85 kW DC, Dacia Spring až 50 kW.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.