Cupra Tavascan vs Škoda Enyaq Coupé

Škoda Enyaq Coupé wygrywa 6 do 1

Największe różnice: Ładowanie DC — Cupra Tavascan 135 kW, Škoda Enyaq Coupé 165 kW · Zużycie — Cupra Tavascan 15,9 kWh/100 km, Škoda Enyaq Coupé 14,9 kWh/100 km · Zasięg WLTP — Cupra Tavascan 553 km, Škoda Enyaq Coupé 590 km.

Cupra Tavascan

Cupra Tavascan to elektryczne coupe segmentu D oferujące trzy warianty napędu o różnej mocy i zasięgu, od 190 KM do 340 KM.

Škoda Enyaq Coupé

Škoda Enyaq Coupé to elektryczne coupe segmentu D z napędem RWD lub AWD: 190–340 KM, do 590 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 165 kW.

Profil na tle rynku: Cupra Tavascan vs Škoda Enyaq Coupé

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Cupra Tavascan czy Škoda Enyaq Coupé — kto wygrywa w czym

Škoda Enyaq Coupé wygrywa 6 do 1

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmŠkoda Enyaq Coupé +37 km
    Cupra Tavascan
    553
    Škoda Enyaq Coupé
    590
  • Bateria kWhBez różnicy
    Cupra Tavascan
    77
    Škoda Enyaq Coupé
    77
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmŠkoda Enyaq Coupé −1 kWh/100 km
    Cupra Tavascan
    15,9
    Škoda Enyaq Coupé
    14,9
  • Moc KMBez różnicy
    Cupra Tavascan
    286
    Škoda Enyaq Coupé
    286
  • 0–100 km/h ↓ sŠkoda Enyaq Coupé −0,2 s
    Cupra Tavascan
    6,8
    Škoda Enyaq Coupé
    6,6
  • Prędkość maks. km/hBez różnicy
    Cupra Tavascan
    180
    Škoda Enyaq Coupé
    180
  • Ładowanie DC kWŠkoda Enyaq Coupé +30 kW
    Cupra Tavascan
    135
    Škoda Enyaq Coupé
    165
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Cupra Tavascan
    11
    Škoda Enyaq Coupé
    11
  • Ładowanie ↓ minCupra Tavascan −1 min
    Cupra Tavascan
    28
    Škoda Enyaq Coupé
    29
  • Masa ↓ kgŠkoda Enyaq Coupé −33 kg
    Cupra Tavascan
    2103
    Škoda Enyaq Coupé
    2070
  • Bagażnik lŠkoda Enyaq Coupé +30 l
    Cupra Tavascan
    540
    Škoda Enyaq Coupé
    570

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Cupra Tavascan vs Škoda Enyaq Coupé

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Cupra Tavascan vs Škoda Enyaq Coupé
Kluczowe parametry Cupra Tavascan
Endurance
Škoda Enyaq Coupé
85
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP553 km590 kmŠkoda +37 km
Bateria77 kWh77 kWhBez różnicy
Zużycie ↓15,9 kWh/100 km14,9 kWh/100 kmŠkoda −1 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC135 kW165 kWŠkoda +30 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie 10–80% ↓28 min29 minCupra −1 min
Zasięg na minutę ładowania13,8 km/min14,2 km/minŠkoda +0,4 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc286 KM286 KMBez różnicy
0–100 km/h ↓6,8 s6,6 sŠkoda −0,2 s
Prędkość maks.180 km/h180 km/hBez różnicy
NapędRWDRWD—
Praktyczność
Masa ↓2103 kg2070 kgŠkoda −33 kg
Bagażnik540 l570 lŠkoda +30 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)NieTaktylko Škoda
Długość4644 mm4658 mmŠkoda +14 mm
Szerokość1861 mm1879 mmŠkoda +18 mm
Wysokość1597 mm1623 mmŠkoda +26 mm
Rozstaw osi2766 mm2766 mmBez różnicy

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Cupra Tavascan

Koszt na 100 km4,77
Miesięcznie60
Rocznie716

Škoda Enyaq Coupé

Koszt na 100 km4,47
Miesięcznie56
Rocznie671

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Cupra Tavascan

Škoda Enyaq Coupé

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Cupra Tavascan czy Škoda Enyaq Coupé?

Dalej jedzie Škoda Enyaq Coupé: 590 km WLTP wobec 553 km, jakie podaje Cupra Tavascan. Różnica to 37 km.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Škoda Enyaq Coupé — jego bateria 77 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Cupra Tavascan z baterią 77 kWh tej funkcji nie ma.

Który ładuje się szybciej?

Cupra Tavascan przyjmuje do 135 kW mocy stałoprądowej, Škoda Enyaq Coupé — do 165 kW. Ładowanie od 10 do 80% zajmuje odpowiednio 28 i 29 min.

Który jest tańszy w eksploatacji?

Mniej prądu bierze Škoda Enyaq Coupé: 14,9 kWh/100 km wobec 15,9 kWh/100 km w Cupra Tavascan. Przy 15000 km rocznie to różnica 150 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.