Xpeng G9 vs Xpeng G9L
Xpeng G9L leder 5 til 3
Største forskjeller: Bagasjerom — Xpeng G9 660 l, Xpeng G9L 935 l · DC-hurtiglading — Xpeng G9 445 kW, Xpeng G9L 540 kW · Batteri — Xpeng G9 92,2 kWh, Xpeng G9L 110 kWh.
Xpeng G9
En elektrisk SUV i E-segmentet som tilbyr tre forskjellige drivlinjealternativer, hvorav den kraftigste akselererer fra 0 til 100 km/t på 4,2 sekunder.
Xpeng G9L
Xpeng G9L er en SUV med sju seter i E-segmentet: batteri på 110 kWh, WLTP-rekkevidde på opptil 591 km og DC-lading med 540 kW.
Profil mot markedet: Xpeng G9 vs Xpeng G9L
Xpeng G9 eller Xpeng G9L — hvem vinner hvor
Xpeng G9L leder 5 til 3
Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.
- WLTP-rekkevidde kmXpeng G9L +6 km
- Batteri kWhXpeng G9L +17,8 kWh
- Forbruk ↓ kWh/100 kmXpeng G9 −2,5 kWh/100 km
- Effekt hkXpeng G9L +16 hk
- 0–100 km/h ↓ sXpeng G9 −0,6 s
- Toppfart km/hIngen forskjell
- DC-hurtiglading kWXpeng G9L +95 kW
- AC-lading kWIngen forskjell
- Ladetid ↓ minIngen forskjell
- Vekt ↓ kgXpeng G9 −410 kg
- Bagasjerom lXpeng G9L +275 l
Tekniske data: Xpeng G9 vs Xpeng G9L
Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data
| Nøkkelparametere | Xpeng G9RWD Long Range | Xpeng G9LRWD Long Range | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Rekkevidde og energi | |||
| WLTP-rekkevidde | 585 km | 591 km | Xpeng +6 km |
| Batteri | 92,2 kWh | 110 kWh | Xpeng +17,8 kWh |
| Forbruk ↓ | 18,6 kWh/100 km | 21,1 kWh/100 km | Xpeng −2,5 kWh/100 km |
| Lading | |||
| DC-hurtiglading | 445 kW | 540 kW | Xpeng +95 kW |
| AC-lading | 11 kW | 11 kW | Ingen forskjell |
| Ladetid 10–80% ↓ | 12 min | 12 min | Ingen forskjell |
| Rekkevidde per lademinutt | 34,1 km/min | 34,5 km/min | Xpeng +0,4 km/min |
| Spenning | 800 V | 800 V | Ingen forskjell |
| Ytelse og drivlinje | |||
| Effekt | 351 hk | 367 hk | Xpeng +16 hk |
| 0–100 km/h ↓ | 6,4 s | 7 s | Xpeng −0,6 s |
| Toppfart | 200 km/h | 200 km/h | Ingen forskjell |
| Drivlinje | RWD | RWD | — |
| Praktiske egenskaper | |||
| Vekt ↓ | 2290 kg | 2700 kg | Xpeng −410 kg |
| Bagasjerom | 660 l | 935 l | Xpeng +275 l |
| V2L (ekstern strøm) | Ja | Ja | — |
| Lengde | 4891 mm | 5120 mm | Xpeng +229 mm |
| Bredde | 1937 mm | 1999 mm | Xpeng +62 mm |
| Høyde | 1680 mm | 1788 mm | Xpeng +108 mm |
| Akseavstand | 2998 mm | 3100 mm | Xpeng +102 mm |
Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.
Energikostnadskalkulator
Xpeng G9
Xpeng G9L
Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.
Videoanmeldelser av begge modeller
Andre sammenligninger i denne klassen: SUV, segment E
Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen
Hvilken har størst bagasjerom?
Xpeng G9L rommer mer: 935 l mot 660 l i Xpeng G9. Forskjellen er 275 l.
Hvilken lader raskest?
Xpeng G9 aksepterer opptil 445 kW DC, Xpeng G9L opptil 540 kW. Lading fra 10 til 80% tar henholdsvis 12 og 12 min.
Hvilken er billigst å kjøre?
Xpeng G9 bruker mindre strøm: 18,6 kWh/100 km mot 21,1 kWh/100 km i Xpeng G9L. Over 15000 km i året er det en forskjell på 375 kWh — kalkulatoren på denne siden gjør det om til penger.
Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse
Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.




