Mercedes EQE SUV vs Xpeng G9L
Mercedes EQE SUV leder 6 til 4
Største forskjeller: DC-hurtiglading — Mercedes EQE SUV 170 kW, Xpeng G9L 540 kW · Ladetid 10–80% — Mercedes EQE SUV 32 min, Xpeng G9L 12 min · Bagasjerom — Mercedes EQE SUV 520 l, Xpeng G9L 935 l.
Mercedes EQE SUV
Mercedes EQE SUV er en elektrisk SUV i E-segmentet, og den tilbyr tre forskjellige drivlinjekonfigurasjoner og batterikapasiteter.
Xpeng G9L
Xpeng G9L er en SUV med sju seter i E-segmentet: batteri på 110 kWh, WLTP-rekkevidde på opptil 591 km og DC-lading med 540 kW.
Profil mot markedet: Mercedes EQE SUV vs Xpeng G9L
Mercedes EQE SUVEQE 500 4MATIC
Xpeng G9LRWD Long Range
Mercedes EQE SUV eller Xpeng G9L — hvem vinner hvor
Mercedes EQE SUV leder 6 til 4
Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.
- WLTP-rekkevidde kmMercedes EQE SUV +6 km
- Batteri kWhXpeng G9L +14 kWh
- Forbruk ↓ kWh/100 kmMercedes EQE SUV −1,8 kWh/100 km
- Effekt hkMercedes EQE SUV +82 hk
- 0–100 km/h ↓ sMercedes EQE SUV −2,3 s
- Toppfart km/hMercedes EQE SUV +10 km/h
- DC-hurtiglading kWXpeng G9L +370 kW
- AC-lading kWIngen forskjell
- Ladetid ↓ minXpeng G9L −20 min
- Vekt ↓ kgMercedes EQE SUV −85 kg
- Bagasjerom lXpeng G9L +415 l
Tekniske data: Mercedes EQE SUV vs Xpeng G9L
Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data
| Nøkkelparametere | Mercedes EQE SUVEQE 500 4MATIC | Xpeng G9LRWD Long Range | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Rekkevidde og energi | |||
| WLTP-rekkevidde | 597 km | 591 km | Mercedes +6 km |
| Batteri | 96 kWh | 110 kWh | Xpeng +14 kWh |
| Forbruk ↓ | 19,3 kWh/100 km | 21,1 kWh/100 km | Mercedes −1,8 kWh/100 km |
| Lading | |||
| DC-hurtiglading | 170 kW | 540 kW | Xpeng +370 kW |
| AC-lading | 11 kW | 11 kW | Ingen forskjell |
| Ladetid 10–80% ↓ | 32 min | 12 min | Xpeng −20 min |
| Rekkevidde per lademinutt | 13,1 km/min | 34,5 km/min | Xpeng +21,4 km/min |
| Spenning | 400 V | 800 V | Xpeng +400 V |
| Ytelse og drivlinje | |||
| Effekt | 449 hk | 367 hk | Mercedes +82 hk |
| 0–100 km/h ↓ | 4,7 s | 7 s | Mercedes −2,3 s |
| Toppfart | 210 km/h | 200 km/h | Mercedes +10 km/h |
| Drivlinje | AWD | RWD | annen type |
| Praktiske egenskaper | |||
| Vekt ↓ | 2615 kg | 2700 kg | Mercedes −85 kg |
| Bagasjerom | 520 l | 935 l | Xpeng +415 l |
| V2L (ekstern strøm) | Nei | Ja | bare Xpeng |
| Lengde | 4863 mm | 5120 mm | Xpeng +257 mm |
| Bredde | 1940 mm | 1999 mm | Xpeng +59 mm |
| Høyde | 1707 mm | 1788 mm | Xpeng +81 mm |
| Akseavstand | 3030 mm | 3100 mm | Xpeng +70 mm |
Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.
Energikostnadskalkulator
Mercedes EQE SUV
Xpeng G9L
Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.
Videoanmeldelser av begge modeller
Mercedes EQE SUV
Xpeng G9L
Andre sammenligninger i denne klassen: SUV, segment E
Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen
Hvorfor har Xpeng G9L et større batteri, men kortere rekkevidde enn Mercedes EQE SUV?
Xpeng G9L har 110 kWh og dekker 591 km, mens Mercedes EQE SUV med sitt 96 kWh batteri dekker 597 km. Energiforbruk avgjør det: 21,1 mot 19,3 kWh/100 km.
Hvordan skiller drivlinjene til Mercedes EQE SUV og Xpeng G9L seg fra hverandre?
Mercedes EQE SUV har AWD og 449 hk. Xpeng G9L har RWD og 367 hk.
Hvilken kan forsyne apparater med strøm via en stikkontakt (V2L)?
Kun Xpeng G9L — dens 110 kWh batteri fungerer da som en strømkilde. Mercedes EQE SUV, med 96 kWh, tilbyr ikke dette.
Hvilken har størst bagasjerom?
Xpeng G9L rommer mer: 935 l mot 520 l i Mercedes EQE SUV. Forskjellen er 415 l.
Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse
Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.


