Škoda Enyaq vs Škoda Peaq

Škoda Peaq leder 6 til 2

Største forskjeller: Bagasjerom — Škoda Enyaq 585 l, Škoda Peaq 935 l · DC-hurtiglading — Škoda Enyaq 165 kW, Škoda Peaq 199 kW · Batteri — Škoda Enyaq 77 kWh, Škoda Peaq 86 kWh.

Škoda Enyaq

Škoda Enyaq er en elektrisk SUV i segment D med enten bakre eller firehjulsdrift (RWD eller AWD): 190–340 hestekrefter, opptil 581 km rekkevidde (WLTP), og hurtiglading (DC) opp til 165 kW.

Škoda Peaq

Škoda Peaq er en elektrisk SUV i segment D, som tilbyr tre forskjellige drivlinjealternativer med rekkevidder (WLTP) opp til 647 km.

Profil mot markedet: Škoda Enyaq vs Škoda Peaq

WLTP-rekkeviddeBatteriEffektDC-hurtiglading0–100 km/h

Škoda Enyaq eller Škoda Peaq — hvem vinner hvor

Škoda Peaq leder 6 til 2

Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.

  • WLTP-rekkevidde kmŠkoda Peaq +66 km
    Škoda Enyaq
    581
    Škoda Peaq
    647
  • Batteri kWhŠkoda Peaq +9 kWh
    Škoda Enyaq
    77
    Škoda Peaq
    86
  • Forbruk ↓ kWh/100 kmŠkoda Peaq −0,2 kWh/100 km
    Škoda Enyaq
    15,2
    Škoda Peaq
    15
  • Effekt hkIngen forskjell
    Škoda Enyaq
    286
    Škoda Peaq
    286
  • 0–100 km/h ↓ sŠkoda Enyaq −0,5 s
    Škoda Enyaq
    6,6
    Škoda Peaq
    7,1
  • Toppfart km/hIngen forskjell
    Škoda Enyaq
    180
    Škoda Peaq
    180
  • DC-hurtiglading kWŠkoda Peaq +34 kW
    Škoda Enyaq
    165
    Škoda Peaq
    199
  • AC-lading kWIngen forskjell
    Škoda Enyaq
    11
    Škoda Peaq
    11
  • Ladetid ↓ minŠkoda Peaq −1 min
    Škoda Enyaq
    29
    Škoda Peaq
    28
  • Vekt ↓ kgŠkoda Enyaq −168 kg
    Škoda Enyaq
    2066
    Škoda Peaq
    2234
  • Bagasjerom lŠkoda Peaq +350 l
    Škoda Enyaq
    585
    Škoda Peaq
    935

Legg til en tredje bil

Tekniske data: Škoda Enyaq vs Škoda Peaq

Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data

Tekniske data: Škoda Enyaq vs Škoda Peaq
Nøkkelparametere Škoda Enyaq
85
Škoda Peaq
90
Forskjell
Rekkevidde og energi
WLTP-rekkevidde581 km647 kmŠkoda +66 km
Batteri77 kWh86 kWhŠkoda +9 kWh
Forbruk ↓15,2 kWh/100 km15 kWh/100 kmŠkoda −0,2 kWh/100 km
Lading
DC-hurtiglading165 kW199 kWŠkoda +34 kW
AC-lading11 kW11 kWIngen forskjell
Ladetid 10–80% ↓29 min28 minŠkoda −1 min
Rekkevidde per lademinutt14 km/min16,2 km/minŠkoda +2,2 km/min
Spenning400 V400 VIngen forskjell
Ytelse og drivlinje
Effekt286 hk286 hkIngen forskjell
0–100 km/h ↓6,6 s7,1 sŠkoda −0,5 s
Toppfart180 km/h180 km/hIngen forskjell
DrivlinjeRWDRWD—
Praktiske egenskaper
Vekt ↓2066 kg2234 kgŠkoda −168 kg
Bagasjerom585 l935 lŠkoda +350 l
V2L (ekstern strøm)JaJa—
Lengde4658 mm4874 mmŠkoda +216 mm
Bredde1879 mm1867 mmŠkoda +12 mm
Høyde1622 mm1664 mmŠkoda +42 mm
Akseavstand2766 mm2965 mmŠkoda +199 mm

Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.

Energikostnadskalkulator

Škoda Enyaq

Kostnad per 100 km4,56
Per måned57
Per år684

Škoda Peaq

Kostnad per 100 km4,5
Per måned56
Per år675

Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.

Videoanmeldelser av begge modeller

Škoda Enyaq

Škoda Peaq

Andre sammenligninger i denne klassen: SUV, segment D

Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen

Hvilken har lengst rekkevidde — Škoda Enyaq eller Škoda Peaq?

Škoda Peaq går lengst: 647 km WLTP mot 581 km for Škoda Enyaq. Det er en forskjell på 66 km.

Hvilken har størst bagasjerom?

Škoda Peaq rommer mer: 935 l mot 585 l i Škoda Enyaq. Forskjellen er 350 l.

Hvilken lader raskest?

Škoda Enyaq aksepterer opptil 165 kW DC, Škoda Peaq opptil 199 kW. Lading fra 10 til 80% tar henholdsvis 29 og 28 min.

Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse

Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.