Renault Twingo E-Tech vs Smart #2
Smart #2 leidt 7 tegen 2
Grootste verschillen: Accu — Renault Twingo E-Tech 27,5 kWh, Smart #2 35,8 kWh · DC-laden — Renault Twingo E-Tech 50 kW, Smart #2 65 kW · Bagageruimte — Renault Twingo E-Tech 360 l, Smart #2 305 l.
Renault Twingo E-Tech
De Renault Twingo E-Tech is een compacte hatchback van segment A, met een actieradius van 263 km en compacte afmetingen.
Smart #2
De Smart #2 is een compacte stadsauto voor twee personen in het A-segment: met een batterij van 35,8 kWh, een WLTP-bereik van 290 km, een vermogen van 82 pk en DC-opladen tot 65 kW.
Profiel tegenover de markt: Renault Twingo E-Tech vs Smart #2
Renault Twingo E-Tech27.5 kWh
Smart #2Pure+
Renault Twingo E-Tech of Smart #2 — wie wint waar
Smart #2 leidt 7 tegen 2
De score bevat geen meetwaarden waarvan aan één kant gegevens ontbreken.
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmSmart #2 +27 km
- Accu kWhSmart #2 +8,3 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmRenault Twingo E-Tech −1,4 kWh/100 km
- Vermogen pkSmart #2 +2 pk
- 0–100 km/h ↓ sSmart #2 −0,5 s
- Topsnelheid km/hSmart #2 +10 km/h
- DC-laden kWSmart #2 +15 kW
- AC-laden kWGeen verschil
- Laadtijd ↓ minGeen gegevens
- Gewicht ↓ kgSmart #2 −60 kg
- Bagageruimte lRenault Twingo E-Tech +55 l
Technische gegevens: Renault Twingo E-Tech vs Smart #2
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | Renault Twingo E-Tech27.5 kWh | Smart #2Pure+ | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 263 km | 290 km | Smart +27 km |
| Accu | 27,5 kWh | 35,8 kWh | Smart +8,3 kWh |
| Verbruik ↓ | 12,2 kWh/100 km | 13,6 kWh/100 km | Renault −1,4 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 50 kW | 65 kW | Smart +15 kW |
| AC-laden | 11 kW | 11 kW | Geen verschil |
| Laadtijd 10–80% ↓ | 30 min | — | — |
| Actieradius per laadminuut | 6,1 km/min | — | — |
| Spanning | 400 V | — | — |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 80 pk | 82 pk | Smart +2 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 12,1 s | 11,6 s | Smart −0,5 s |
| Topsnelheid | 130 km/h | 140 km/h | Smart +10 km/h |
| Aandrijving | FWD | RWD | ander type |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 1200 kg | 1140 kg | Smart −60 kg |
| Bagageruimte | 360 l | 305 l | Renault +55 l |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Ja | Nee | alleen Renault |
| Lengte | 3789 mm | 2746 mm | Renault +1043 mm |
| Breedte | 1720 mm | 1760 mm | Smart +40 mm |
| Hoogte | 1495 mm | 1555 mm | Smart +60 mm |
| Wielbasis | 2500 mm | 1875 mm | Renault +625 mm |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
Renault Twingo E-Tech
Smart #2
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Renault Twingo E-Tech
Smart #2
Andere vergelijkingen in deze klasse: Hatchback, segment A
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke heeft een grotere actieradius — Renault Twingo E-Tech of Smart #2?
De Smart #2 gaat verder: 290 km WLTP tegenover de 263 km van de Renault Twingo E-Tech. Dat is een verschil van 27 km.
Hoe verschillen de aandrijflijnen van de Renault Twingo E-Tech en de Smart #2?
De Renault Twingo E-Tech heeft FWD en 80 pk. De Smart #2 heeft RWD en 82 pk.
Welke kan apparaten voeden via een stopcontact (V2L)?
Alleen de Renault Twingo E-Tech — zijn accu van 27,5 kWh werkt dan als stroombron. De Smart #2 biedt dit met 35,8 kWh niet aan.
Welke heeft de grootste kofferbak?
De Renault Twingo E-Tech biedt meer: 360 l tegenover 305 l in de Smart #2. Het verschil is 55 l.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.

