Dacia Spring vs Renault Twingo E-Tech
Renault Twingo E-Tech leidt 3 tegen 2
Grootste verschillen: Bagageruimte — Dacia Spring 325 l, Renault Twingo E-Tech 360 l · WLTP-actieradius — Dacia Spring 250 km, Renault Twingo E-Tech 263 km · Verbruik — Dacia Spring 12,7 kWh/100 km, Renault Twingo E-Tech 12,2 kWh/100 km.
Dacia Spring
De tweede generatie Dacia Spring is een compacte hatchback van segment A met een batterij van 27,5 kWh, een WLTP-bereik van 250 kilometer en een vermogen van 82 pk.
Renault Twingo E-Tech
De Renault Twingo E-Tech is een compacte hatchback van segment A, met een actieradius van 263 km en compacte afmetingen.
Profiel tegenover de markt: Dacia Spring vs Renault Twingo E-Tech
- Dacia SpringElectric 80
Renault Twingo E-Tech27.5 kWh
Dacia Spring of Renault Twingo E-Tech — wie wint waar
Renault Twingo E-Tech leidt 3 tegen 2
De score bevat geen meetwaarden waarvan aan één kant gegevens ontbreken.
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmRenault Twingo E-Tech +13 km
- Accu kWhGeen verschil
- Verbruik ↓ kWh/100 kmRenault Twingo E-Tech −0,5 kWh/100 km
- Vermogen pkDacia Spring +2 pk
- 0–100 km/h ↓ sGeen verschil
- Topsnelheid km/hGeen verschil
- DC-laden kWGeen verschil
- AC-laden kWGeen gegevens
- Laadtijd ↓ minGeen verschil
- Gewicht ↓ kgDacia Spring −13 kg
- Bagageruimte lRenault Twingo E-Tech +35 l
Technische gegevens: Dacia Spring vs Renault Twingo E-Tech
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | Dacia SpringElectric 80 | Renault Twingo E-Tech27.5 kWh | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 250 km | 263 km | Renault +13 km |
| Accu | 27,5 kWh | 27,5 kWh | Geen verschil |
| Verbruik ↓ | 12,7 kWh/100 km | 12,2 kWh/100 km | Renault −0,5 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 50 kW | 50 kW | Geen verschil |
| AC-laden | — | 11 kW | — |
| Laadtijd 10–80% ↓ | 30 min | 30 min | Geen verschil |
| Actieradius per laadminuut | 5,8 km/min | 6,1 km/min | Renault +0,3 km/min |
| Spanning | — | 400 V | — |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 82 pk | 80 pk | Dacia +2 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 12,1 s | 12,1 s | Geen verschil |
| Topsnelheid | 130 km/h | 130 km/h | Geen verschil |
| Aandrijving | FWD | FWD | — |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 1187 kg | 1200 kg | Dacia −13 kg |
| Bagageruimte | 325 l | 360 l | Renault +35 l |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Ja | Ja | — |
| Lengte | 3855 mm | 3789 mm | Dacia +66 mm |
| Breedte | 1722 mm | 1720 mm | Dacia +2 mm |
| Hoogte | 1519 mm | 1495 mm | Dacia +24 mm |
| Wielbasis | 2492 mm | 2500 mm | Renault +8 mm |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
Dacia Spring
Renault Twingo E-Tech
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Dacia Spring
Renault Twingo E-Tech
Andere vergelijkingen in deze klasse: Hatchback, segment A
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke heeft een grotere actieradius — Dacia Spring of Renault Twingo E-Tech?
De Renault Twingo E-Tech gaat verder: 263 km WLTP tegenover de 250 km van de Dacia Spring. Dat is een verschil van 13 km.
Welke laadt sneller?
De Dacia Spring accepteert tot 50 kW DC, de Renault Twingo E-Tech tot 50 kW. Laden van 10 naar 80% duurt respectievelijk 30 en 30 min.
Welke is goedkoper in gebruik?
De Renault Twingo E-Tech verbruikt minder elektriciteit: 12,2 kWh/100 km tegenover 12,7 kWh/100 km in de Dacia Spring. Over 15000 km per jaar is dat een verschil van 75 kWh — de calculator op deze pagina zet dit om in geld.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.




