Abarth 500e vs Dacia Spring
Abarth 500e leidt 6 tegen 3
Grootste verschillen: Vermogen — Abarth 500e 155 pk, Dacia Spring 82 pk · Bagageruimte — Abarth 500e 185 l, Dacia Spring 325 l · 0–100 km/h — Abarth 500e 7 s, Dacia Spring 12,1 s.
Abarth 500e
Een elektrische hatchback in het A-segment, die compacte afmetingen combineert met een topsnelheid van tot 155 km/u en een acceleratie van 0 naar 100 km/u in 7 seconden.
Dacia Spring
De tweede generatie Dacia Spring is een compacte hatchback van segment A met een batterij van 27,5 kWh, een WLTP-bereik van 250 kilometer en een vermogen van 82 pk.
Profiel tegenover de markt: Abarth 500e vs Dacia Spring
Abarth 500eTurismo- Dacia SpringElectric 80
Abarth 500e of Dacia Spring — wie wint waar
Abarth 500e leidt 6 tegen 3
De score bevat geen meetwaarden waarvan aan één kant gegevens ontbreken.
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmAbarth 500e +3 km
- Accu kWhAbarth 500e +10,3 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmDacia Spring −5,4 kWh/100 km
- Vermogen pkAbarth 500e +73 pk
- 0–100 km/h ↓ sAbarth 500e −5,1 s
- Topsnelheid km/hAbarth 500e +25 km/h
- DC-laden kWAbarth 500e +35 kW
- AC-laden kWGeen gegevens
- Gewicht ↓ kgDacia Spring −223 kg
- Bagageruimte lDacia Spring +140 l
Technische gegevens: Abarth 500e vs Dacia Spring
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | Abarth 500eTurismo | Dacia SpringElectric 80 | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 253 km | 250 km | Abarth +3 km |
| Accu | 37,8 kWh | 27,5 kWh | Abarth +10,3 kWh |
| Verbruik ↓ | 18,1 kWh/100 km | 12,7 kWh/100 km | Dacia −5,4 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 85 kW | 50 kW | Abarth +35 kW |
| AC-laden | 11 kW | — | — |
| Laadtijd ⚠ | 35 min 0–80% | 30 min 10–80% | 5 min |
| Actieradius per laadminuut | 5,8 km/min | 5,8 km/min | Geen verschil |
| Spanning | 400 V | — | — |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 155 pk | 82 pk | Abarth +73 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 7 s | 12,1 s | Abarth −5,1 s |
| Topsnelheid | 155 km/h | 130 km/h | Abarth +25 km/h |
| Aandrijving | FWD | FWD | — |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 1410 kg | 1187 kg | Dacia −223 kg |
| Bagageruimte | 185 l | 325 l | Dacia +140 l |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Nee | Ja | alleen Dacia |
| Lengte | 3673 mm | 3855 mm | Dacia +182 mm |
| Breedte | 1683 mm | 1722 mm | Dacia +39 mm |
| Hoogte | 1518 mm | 1519 mm | Dacia +1 mm |
| Wielbasis | 2322 mm | 2492 mm | Dacia +170 mm |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
Abarth 500e
Dacia Spring
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Abarth 500e
Dacia Spring
Andere vergelijkingen in deze klasse: Hatchback, segment A
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke kan apparaten voeden via een stopcontact (V2L)?
Alleen de Dacia Spring — zijn accu van 27,5 kWh werkt dan als stroombron. De Abarth 500e biedt dit met 37,8 kWh niet aan.
Welke is krachtiger — Abarth 500e of Dacia Spring?
De Abarth 500e is sterker: 155 pk tegenover de 82 pk van de Dacia Spring. Het verschil is 73 pk.
Welke heeft de grootste kofferbak?
De Dacia Spring biedt meer: 325 l tegenover 185 l in de Abarth 500e. Het verschil is 140 l.
Welke laadt sneller?
De Abarth 500e accepteert tot 85 kW DC, de Dacia Spring tot 50 kW.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.




