Nissan Leaf vs Renault Megane E-Tech
Renault Megane E-Tech leidt 4 tegen 3
Grootste verschillen: WLTP-actieradius — Nissan Leaf 622 km, Renault Megane E-Tech 500 km · Verbruik — Nissan Leaf 13,8 kWh/100 km, Renault Megane E-Tech 15,7 kWh/100 km · Accu — Nissan Leaf 75 kWh, Renault Megane E-Tech 67 kWh.
Nissan Leaf
De Nissan Leaf van de derde generatie is een crossover uit het C-segment, in modeljaar 2026 in twee varianten: WLTP-actieradius van 451 tot 622 km.
Renault Megane E-Tech
Een elektrische crossover in het C-segment, met een bereik tot 500 km en snelladen (DC).
Profiel tegenover de markt: Nissan Leaf vs Renault Megane E-Tech
Nissan Leaf75 kWh
Renault Megane E-TechComfort Range 67 kWh
Nissan Leaf of Renault Megane E-Tech — wie wint waar
Renault Megane E-Tech leidt 4 tegen 3
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmNissan Leaf +122 km
- Accu kWhNissan Leaf +8 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmNissan Leaf −1,9 kWh/100 km
- Vermogen pkRenault Megane E-Tech +1 pk
- 0–100 km/h ↓ sGeen verschil
- Topsnelheid km/hGeen verschil
- DC-laden kWRenault Megane E-Tech +15 kW
- AC-laden kWGeen verschil
- Gewicht ↓ kgRenault Megane E-Tech −111 kg
- Bagageruimte lRenault Megane E-Tech +3 l
Technische gegevens: Nissan Leaf vs Renault Megane E-Tech
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | Nissan Leaf75 kWh | Renault Megane E-TechComfort Range 67 kWh | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 622 km | 500 km | Nissan +122 km |
| Accu | 75 kWh | 67 kWh | Nissan +8 kWh |
| Verbruik ↓ | 13,8 kWh/100 km | 15,7 kWh/100 km | Nissan −1,9 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 150 kW | 165 kW | Renault +15 kW |
| AC-laden | 11 kW | 11 kW | Geen verschil |
| Laadtijd ⚠ | 30 min 20–80% | 24 min 15–80% | 6 min |
| Actieradius per laadminuut | 12,4 km/min | 13,5 km/min | Renault +1,1 km/min |
| Spanning | 400 V | 400 V | Geen verschil |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 217 pk | 218 pk | Renault +1 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 7,6 s | 7,6 s | Geen verschil |
| Topsnelheid | 160 km/h | 160 km/h | Geen verschil |
| Aandrijving | FWD | FWD | — |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 1883 kg | 1772 kg | Renault −111 kg |
| Bagageruimte | 437 l | 440 l | Renault +3 l |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Ja | Ja | — |
| Lengte | 4350 mm | 4200 mm | Nissan +150 mm |
| Breedte | 1810 mm | 1768 mm | Nissan +42 mm |
| Hoogte | 1550 mm | 1522 mm | Nissan +28 mm |
| Wielbasis | 2690 mm | 2685 mm | Nissan +5 mm |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
Nissan Leaf
Renault Megane E-Tech
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Nissan Leaf
Renault Megane E-Tech
Andere vergelijkingen in deze klasse: Crossover, segment C
Nissan Leafvs
Toyota C-HR+
Nissan Leafvs
Kia EV3
Nissan Leafvs
Xpeng L03
Nissan Leafvs
Kia Niro EV
Nissan Leafvs
Leapmotor B10
Nissan Leafvs
Nissan Leafvs
MG S5 EV
Nissan Leafvs
BYD Atto 3
Nissan Leafvs
Volkswagen ID.3
Nissan Leafvs
Škoda Elroq
Nissan Leafvs
Lancia Gamma
Renault Megane E-Techvs
BYD Atto 3
Renault Megane E-Techvs
BMW iX2
Renault Megane E-Techvs
Volkswagen ID.3
Renault Megane E-Techvs
Škoda Elroq
Renault Megane E-Techvs
Lancia GammaVeelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke heeft een grotere actieradius — Nissan Leaf of Renault Megane E-Tech?
De Nissan Leaf gaat verder: 622 km WLTP tegenover de 500 km van de Renault Megane E-Tech. Dat is een verschil van 122 km.
Welke laadt sneller?
De Nissan Leaf accepteert tot 150 kW DC, de Renault Megane E-Tech tot 165 kW.
Welke is goedkoper in gebruik?
De Nissan Leaf verbruikt minder elektriciteit: 13,8 kWh/100 km tegenover 15,7 kWh/100 km in de Renault Megane E-Tech. Over 15000 km per jaar is dat een verschil van 285 kWh — de calculator op deze pagina zet dit om in geld.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.