Mercedes G 580 vs Xpeng G9L
Xpeng G9L leidt 7 tegen 3
Grootste verschillen: DC-laden — Mercedes G 580 210 kW, Xpeng G9L 540 kW · Laadtijd 10–80% — Mercedes G 580 29 min, Xpeng G9L 12 min · Bagageruimte — Mercedes G 580 555 l, Xpeng G9L 935 l.
Mercedes G 580
Een elektrische SUV in het E-segment, die een grote batterij combineert met snelladen (DC) en vierwielaandrijving (AWD).
Xpeng G9L
De Xpeng G9L is een SUV met zeven zitplaatsen uit segment E: accu van 110 kWh, WLTP-actieradius tot 591 km en DC-laden met 540 kW.
Profiel tegenover de markt: Mercedes G 580 vs Xpeng G9L
Mercedes G 580EQ
Xpeng G9LRWD Long Range
Mercedes G 580 of Xpeng G9L — wie wint waar
Xpeng G9L leidt 7 tegen 3
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmXpeng G9L +112 km
- Accu kWhMercedes G 580 +7 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmXpeng G9L −6,8 kWh/100 km
- Vermogen pkMercedes G 580 +220 pk
- 0–100 km/h ↓ sMercedes G 580 −2,3 s
- Topsnelheid km/hXpeng G9L +20 km/h
- DC-laden kWXpeng G9L +330 kW
- AC-laden kWGeen verschil
- Laadtijd ↓ minXpeng G9L −17 min
- Gewicht ↓ kgXpeng G9L −310 kg
- Bagageruimte lXpeng G9L +380 l
Technische gegevens: Mercedes G 580 vs Xpeng G9L
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | Mercedes G 580EQ | Xpeng G9LRWD Long Range | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 479 km | 591 km | Xpeng +112 km |
| Accu | 117 kWh | 110 kWh | Mercedes +7 kWh |
| Verbruik ↓ | 27,9 kWh/100 km | 21,1 kWh/100 km | Xpeng −6,8 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 210 kW | 540 kW | Xpeng +330 kW |
| AC-laden | 11 kW | 11 kW | Geen verschil |
| Laadtijd 10–80% ↓ | 29 min | 12 min | Xpeng −17 min |
| Actieradius per laadminuut | 11,6 km/min | 34,5 km/min | Xpeng +22,9 km/min |
| Spanning | 400 V | 800 V | Xpeng +400 V |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 587 pk | 367 pk | Mercedes +220 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 4,7 s | 7 s | Mercedes −2,3 s |
| Topsnelheid | 180 km/h | 200 km/h | Xpeng +20 km/h |
| Aandrijving | AWD | RWD | ander type |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 3010 kg | 2700 kg | Xpeng −310 kg |
| Bagageruimte | 555 l | 935 l | Xpeng +380 l |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Nee | Ja | alleen Xpeng |
| Lengte | 4624 mm | 5120 mm | Xpeng +496 mm |
| Breedte | 1931 mm | 1999 mm | Xpeng +68 mm |
| Hoogte | 1986 mm | 1788 mm | Mercedes +198 mm |
| Wielbasis | 2890 mm | 3100 mm | Xpeng +210 mm |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
Mercedes G 580
Xpeng G9L
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Mercedes G 580
Andere vergelijkingen in deze klasse: SUV, segment E
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke heeft een grotere actieradius — Mercedes G 580 of Xpeng G9L?
De Xpeng G9L gaat verder: 591 km WLTP tegenover de 479 km van de Mercedes G 580. Dat is een verschil van 112 km.
Waarom heeft de Mercedes G 580 een grotere accu maar een kleinere actieradius dan de Xpeng G9L?
De Mercedes G 580 heeft 117 kWh en legt 479 km af, terwijl de Xpeng G9L met zijn accu van 110 kWh 591 km haalt. Het energieverbruik bepaalt dit: 27,9 tegenover 21,1 kWh/100 km.
Hoe verschillen de aandrijflijnen van de Mercedes G 580 en de Xpeng G9L?
De Mercedes G 580 heeft AWD en 587 pk. De Xpeng G9L heeft RWD en 367 pk.
Welke kan apparaten voeden via een stopcontact (V2L)?
Alleen de Xpeng G9L — zijn accu van 110 kWh werkt dan als stroombron. De Mercedes G 580 biedt dit met 117 kWh niet aan.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.



