BMW iX5 vs Kia EV9
BMW iX5 leidt 10 tegen 1
Grootste verschillen: Vermogen — BMW iX5 578 pk, Kia EV9 204 pk · DC-laden — BMW iX5 460 kW, Kia EV9 210 kW · 0–100 km/h — BMW iX5 4,6 s, Kia EV9 9,4 s.
BMW iX5
De BMW iX5 is een elektrische SUV in het E-segment met vierwielaandrijving (AWD): hij levert 578 pk, heeft een bereik tot 845 km volgens de WLTP-norm en ondersteunt DC-snelladen tot 460 kW.
Kia EV9
De Kia EV9 is een elektrische SUV in het segment E, en biedt vier verschillende aandrijfvarianten met verschillende vermogens en actieradiussen.
Profiel tegenover de markt: BMW iX5 vs Kia EV9
BMW iX5 of Kia EV9 — wie wint waar
BMW iX5 leidt 10 tegen 1
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmBMW iX5 +282 km
- Accu kWhBMW iX5 +41,2 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmBMW iX5 −0,1 kWh/100 km
- Vermogen pkBMW iX5 +374 pk
- 0–100 km/h ↓ sBMW iX5 −4,8 s
- Topsnelheid km/hBMW iX5 +25 km/h
- DC-laden kWBMW iX5 +250 kW
- AC-laden kWBMW iX5 +11 kW
- Laadtijd ↓ minBMW iX5 −1 min
- Gewicht ↓ kgKia EV9 −399 kg
- Bagageruimte lBMW iX5 +322 l
Technische gegevens: BMW iX5 vs Kia EV9
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | BMW iX560 xDrive | Kia EV999.8 kWh RWD | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 845 km | 563 km | BMW +282 km |
| Accu | 141 kWh | 99,8 kWh | BMW +41,2 kWh |
| Verbruik ↓ | 20,1 kWh/100 km | 20,2 kWh/100 km | BMW −0,1 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 460 kW | 210 kW | BMW +250 kW |
| AC-laden | 22 kW | 11 kW | BMW +11 kW |
| Laadtijd 10–80% ↓ | 23 min | 24 min | BMW −1 min |
| Actieradius per laadminuut | 25,7 km/min | 16,4 km/min | BMW +9,3 km/min |
| Spanning | 800 V | 800 V | Geen verschil |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 578 pk | 204 pk | BMW +374 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 4,6 s | 9,4 s | BMW −4,8 s |
| Topsnelheid | 210 km/h | 185 km/h | BMW +25 km/h |
| Aandrijving | AWD | RWD | ander type |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 2825 kg | 2426 kg | Kia −399 kg |
| Bagageruimte | 655 l | 333 l | BMW +322 l |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Nee | Ja | alleen Kia |
| Lengte | 4994 mm | 5010 mm | Kia +16 mm |
| Breedte | 2000 mm | 1980 mm | BMW +20 mm |
| Hoogte | 1748 mm | 1755 mm | Kia +7 mm |
| Wielbasis | 3035 mm | 3100 mm | Kia +65 mm |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
BMW iX5
Kia EV9
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
BMW iX5
Kia EV9
Andere vergelijkingen in deze klasse: SUV, segment E
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke heeft een grotere actieradius — BMW iX5 of Kia EV9?
De BMW iX5 gaat verder: 845 km WLTP tegenover de 563 km van de Kia EV9. Dat is een verschil van 282 km.
Hoe verschillen de aandrijflijnen van de BMW iX5 en de Kia EV9?
De BMW iX5 heeft AWD en 578 pk. De Kia EV9 heeft RWD en 204 pk.
Welke kan apparaten voeden via een stopcontact (V2L)?
Alleen de Kia EV9 — zijn accu van 99,8 kWh werkt dan als stroombron. De BMW iX5 biedt dit met 141 kWh niet aan.
Welke is krachtiger — BMW iX5 of Kia EV9?
De BMW iX5 is sterker: 578 pk tegenover de 204 pk van de Kia EV9. Het verschil is 374 pk.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.




