BYD Atto 8 vs Xpeng G9L

BYD Atto 8 vezet 4:1 arányban

A legnagyobb különbségek: Teljesítmény — BYD Atto 8 462 LE, Xpeng G9L 367 LE · Fogyasztás — BYD Atto 8 17,6 kWh/100 km, Xpeng G9L 21,1 kWh/100 km · 0–100 km/h — BYD Atto 8 8 s, Xpeng G9L 7 s.

BYD Atto 8

A BYD Atto 8 egy hétüléses, E-osztályú SUV, amelynek akkumulátora 115 kWh kapacitású: a WLTP szabvány szerint mérve a hatótávolság 602 és 653 km között van, a motor teljesítménye pedig 462 és 775 lóerő között változik.

Xpeng G9L

Az Xpeng G9L egy hétüléses E szegmensű SUV: 110 kWh-s akkumulátor, legfeljebb 591 km-es WLTP szerinti hatótáv és 540 kW-os DC-töltés.

Profil a piac tükrében: BYD Atto 8 vs Xpeng G9L

WLTP hatótávolságAkkumulátorTeljesítményDC töltés0–100 km/h

BYD Atto 8 vagy Xpeng G9L — ki nyer hol

BYD Atto 8 vezet 4:1 arányban

Az eredménybe nem számítanak bele azok a mutatók, amelyeknél az egyik oldalon hiányoznak az adatok.

Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.

  • WLTP hatótávolság kmBYD Atto 8 +62 km
    BYD Atto 8
    653
    Xpeng G9L
    591
  • Akkumulátor kWhBYD Atto 8 +5 kWh
    BYD Atto 8
    115
    Xpeng G9L
    110
  • Fogyasztás ↓ kWh/100 kmBYD Atto 8 −3,5 kWh/100 km
    BYD Atto 8
    17,6
    Xpeng G9L
    21,1
  • Teljesítmény LEBYD Atto 8 +95 LE
    BYD Atto 8
    462
    Xpeng G9L
    367
  • 0–100 km/h ↓ sXpeng G9L −1 s
    BYD Atto 8
    8
    Xpeng G9L
    7
  • Végsebesség km/hNincs adat
    BYD Atto 8
    —
    Xpeng G9L
    200
  • DC töltés kWNincs adat
    BYD Atto 8
    —
    Xpeng G9L
    540
  • AC töltés kWNincs adat
    BYD Atto 8
    —
    Xpeng G9L
    11
  • Töltési idő ↓ minNincs adat
    BYD Atto 8
    —
    Xpeng G9L
    12
  • Tömeg ↓ kgNincs adat
    BYD Atto 8
    —
    Xpeng G9L
    2700
  • Csomagtartó lNincs adat
    BYD Atto 8
    —
    Xpeng G9L
    935

Harmadik autó hozzáadása

Műszaki adatok: BYD Atto 8 vs Xpeng G9L

Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat

Műszaki adatok: BYD Atto 8 vs Xpeng G9L
Főbb paraméterek BYD Atto 8
Design
Xpeng G9L
RWD Long Range
Különbség
Hatótáv és energia
WLTP hatótávolság653 km591 kmBYD +62 km
Akkumulátor115 kWh110 kWhBYD +5 kWh
Fogyasztás ↓17,6 kWh/100 km21,1 kWh/100 kmBYD −3,5 kWh/100 km
Töltés
DC töltés—540 kW—
AC töltés—11 kW—
Töltési idő 10–80% ↓—12 min—
Töltési percenként nyert hatótávolság—34,5 km/min—
Feszültség—800 V—
Teljesítmény és hajtás
Teljesítmény462 LE367 LEBYD +95 LE
0–100 km/h ↓8 s7 sXpeng −1 s
Végsebesség—200 km/h—
HajtásRWDRWD—
Praktikum
Tömeg ↓—2700 kg—
Csomagtartó—935 l—
V2L (külső áramellátás)NemIgencsak Xpeng
Hosszúság5040 mm5120 mmXpeng +80 mm
Szélesség1996 mm1999 mmXpeng +3 mm
Magasság1760 mm1788 mmXpeng +28 mm
Tengelytáv—3100 mm—

A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.

Energiaköltség-kalkulátor

BYD Atto 8

Költség 100 km-enként5,28
Havonta66
Évente792

Xpeng G9L

Költség 100 km-enként6,33
Havonta79
Évente950

Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.

Videós tesztek mindkét modellről

BYD Atto 8

Xpeng G9L

Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens E

Gyakori kérdések erről az összehasonlításról

Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — BYD Atto 8 vagy Xpeng G9L?

A(z) BYD Atto 8 távolabb jut: 653 km WLTP szemben a(z) Xpeng G9L 591 km-ével. Ez 62 km különbséget jelent.

Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?

Csak a(z) Xpeng G9L — annak a(z) 110 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) BYD Atto 8 a(z) 115 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.

Melyik olcsóbb üzemeltetni?

A(z) BYD Atto 8 kevesebb áramot fogyaszt: 17,6 kWh/100 km szemben a(z) Xpeng G9L 21,1 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 525 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.

A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat

A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.