Mercedes EQE SUV vs Xpeng G9L
Mercedes EQE SUV vezet 6:4 arányban
A legnagyobb különbségek: DC töltés — Mercedes EQE SUV 170 kW, Xpeng G9L 540 kW · Töltési idő 10–80% — Mercedes EQE SUV 32 min, Xpeng G9L 12 min · Csomagtartó — Mercedes EQE SUV 520 l, Xpeng G9L 935 l.
Mercedes EQE SUV
A Mercedes EQE SUV egy elektromos SUV az E-osztály kategóriájában, amely három különböző hajtásváltozatot és akkumulátor kapacitást kínál.
Xpeng G9L
Az Xpeng G9L egy hétüléses E szegmensű SUV: 110 kWh-s akkumulátor, legfeljebb 591 km-es WLTP szerinti hatótáv és 540 kW-os DC-töltés.
Profil a piac tükrében: Mercedes EQE SUV vs Xpeng G9L
Mercedes EQE SUVEQE 500 4MATIC
Xpeng G9LRWD Long Range
Mercedes EQE SUV vagy Xpeng G9L — ki nyer hol
Mercedes EQE SUV vezet 6:4 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmMercedes EQE SUV +6 km
- Akkumulátor kWhXpeng G9L +14 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmMercedes EQE SUV −1,8 kWh/100 km
- Teljesítmény LEMercedes EQE SUV +82 LE
- 0–100 km/h ↓ sMercedes EQE SUV −2,3 s
- Végsebesség km/hMercedes EQE SUV +10 km/h
- DC töltés kWXpeng G9L +370 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Töltési idő ↓ minXpeng G9L −20 min
- Tömeg ↓ kgMercedes EQE SUV −85 kg
- Csomagtartó lXpeng G9L +415 l
Műszaki adatok: Mercedes EQE SUV vs Xpeng G9L
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Mercedes EQE SUVEQE 500 4MATIC | Xpeng G9LRWD Long Range | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 597 km | 591 km | Mercedes +6 km |
| Akkumulátor | 96 kWh | 110 kWh | Xpeng +14 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 19,3 kWh/100 km | 21,1 kWh/100 km | Mercedes −1,8 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 170 kW | 540 kW | Xpeng +370 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő 10–80% ↓ | 32 min | 12 min | Xpeng −20 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 13,1 km/min | 34,5 km/min | Xpeng +21,4 km/min |
| Feszültség | 400 V | 800 V | Xpeng +400 V |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 449 LE | 367 LE | Mercedes +82 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 4,7 s | 7 s | Mercedes −2,3 s |
| Végsebesség | 210 km/h | 200 km/h | Mercedes +10 km/h |
| Hajtás | AWD | RWD | más típus |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2615 kg | 2700 kg | Mercedes −85 kg |
| Csomagtartó | 520 l | 935 l | Xpeng +415 l |
| V2L (külső áramellátás) | Nem | Igen | csak Xpeng |
| Hosszúság | 4863 mm | 5120 mm | Xpeng +257 mm |
| Szélesség | 1940 mm | 1999 mm | Xpeng +59 mm |
| Magasság | 1707 mm | 1788 mm | Xpeng +81 mm |
| Tengelytáv | 3030 mm | 3100 mm | Xpeng +70 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Mercedes EQE SUV
Xpeng G9L
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Mercedes EQE SUV
Xpeng G9L
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens E
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Miért van nagyobb akkumulátora a(z) Xpeng G9L modellnek, mégis kisebb a hatótávolsága, mint a(z) Mercedes EQE SUV modellnek?
A(z) Xpeng G9L akkumulátora 110 kWh-s, a hatótávolsága pedig 591 km. A(z) Mercedes EQE SUV 96 kWh-s akkumulátorral 597 km-t tesz meg. A különbséget az energiafogyasztás magyarázza: 21,1, illetve 19,3 kWh/100 km.
Miben tér el egymástól a(z) Mercedes EQE SUV és a(z) Xpeng G9L hajtása?
A(z) Mercedes EQE SUV hajtása AWD, teljesítménye 449 LE. A(z) Xpeng G9L hajtása RWD, teljesítménye 367 LE.
Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?
Csak a(z) Xpeng G9L — annak a(z) 110 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) Mercedes EQE SUV a(z) 96 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.
Melyiknek nagyobb a csomagtere?
A(z) Xpeng G9L több helyet kínál: 935 l szemben a(z) Mercedes EQE SUV 520 l-ével. A különbség 415 l.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.


