Volvo EX90 vs Xpeng G9L

Remíza 5 : 5

Největší rozdíly: Zavazadlový prostor — Volvo EX90 324 l, Xpeng G9L 935 l · Nabíjení 10–80% — Volvo EX90 22 min, Xpeng G9L 12 min · Nabíjení DC — Volvo EX90 350 kW, Xpeng G9L 540 kW.

Volvo EX90

Volvo EX90 je elektrické SUV v segmentu E, které nabízí tři varianty pohonu s výkonem od 333 koní až po 680 koní.

Xpeng G9L

Xpeng G9L je sedmimístné SUV segmentu E: baterie 110 kWh, dojezd WLTP až 591 km a nabíjení DC 540 kW.

Profil oproti trhu: Volvo EX90 vs Xpeng G9L

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Volvo EX90 nebo Xpeng G9L — kdo vyhrává v čem

Remíza 5 : 5

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmVolvo EX90 +34 km
    Volvo EX90
    625
    Xpeng G9L
    591
  • Baterie kWhXpeng G9L +4 kWh
    Volvo EX90
    106
    Xpeng G9L
    110
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmVolvo EX90 −1,7 kWh/100 km
    Volvo EX90
    19,4
    Xpeng G9L
    21,1
  • Výkon kVolvo EX90 +89 k
    Volvo EX90
    456
    Xpeng G9L
    367
  • 0–100 km/h ↓ sVolvo EX90 −1,5 s
    Volvo EX90
    5,5
    Xpeng G9L
    7
  • Max. rychlost km/hXpeng G9L +20 km/h
    Volvo EX90
    180
    Xpeng G9L
    200
  • Nabíjení DC kWXpeng G9L +190 kW
    Volvo EX90
    350
    Xpeng G9L
    540
  • Nabíjení AC kWBez rozdílu
    Volvo EX90
    11
    Xpeng G9L
    11
  • Nabíjení ↓ minXpeng G9L −10 min
    Volvo EX90
    22
    Xpeng G9L
    12
  • Hmotnost ↓ kgVolvo EX90 −10 kg
    Volvo EX90
    2690
    Xpeng G9L
    2700
  • Zavazadlový prostor lXpeng G9L +611 l
    Volvo EX90
    324
    Xpeng G9L
    935

Přidat třetí auto

Technické údaje: Volvo EX90 vs Xpeng G9L

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Volvo EX90 vs Xpeng G9L
Klíčové parametry Volvo EX90
Twin Motor
Xpeng G9L
RWD Long Range
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP625 km591 kmVolvo +34 km
Baterie106 kWh110 kWhXpeng +4 kWh
Spotřeba ↓19,4 kWh/100 km21,1 kWh/100 kmVolvo −1,7 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC350 kW540 kWXpeng +190 kW
Nabíjení AC11 kW11 kWBez rozdílu
Nabíjení 10–80% ↓22 min12 minXpeng −10 min
Dojezd na minutu nabíjení19,9 km/min34,5 km/minXpeng +14,6 km/min
Napětí800 V800 VBez rozdílu
Jízdní výkony a pohon
Výkon456 k367 kVolvo +89 k
0–100 km/h ↓5,5 s7 sVolvo −1,5 s
Max. rychlost180 km/h200 km/hXpeng +20 km/h
PohonAWDRWDjiný typ
Praktičnost
Hmotnost ↓2690 kg2700 kgVolvo −10 kg
Zavazadlový prostor324 l935 lXpeng +611 l
V2L (externí napájení)AnoAno—
Délka5037 mm5120 mmXpeng +83 mm
Šířka1964 mm1999 mmXpeng +35 mm
Výška1744 mm1788 mmXpeng +44 mm
Rozvor2985 mm3100 mmXpeng +115 mm

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Volvo EX90

Náklady na 100 km5,82
Měsíčně73
Ročně873

Xpeng G9L

Náklady na 100 km6,33
Měsíčně79
Ročně950

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Volvo EX90

Xpeng G9L

Další porovnání v této třídě: SUV, segment E

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — Volvo EX90 nebo Xpeng G9L?

Model Volvo EX90 dojede dál: 625 km WLTP oproti 591 km u modelu Xpeng G9L. Je to rozdíl 34 km.

Proč má Xpeng G9L větší baterii, ale kratší dojezd než Volvo EX90?

Model Xpeng G9L má kapacitu 110 kWh a ujede 591 km, zatímco model Volvo EX90 s baterií 106 kWh ujede 625 km. Rozhoduje spotřeba: 21,1 oproti 19,4 kWh/100 km.

Jak se liší pohonné systémy Volvo EX90 a Xpeng G9L?

Model Volvo EX90 má AWD a 456 k. Model Xpeng G9L má RWD a 367 k.

Který má větší kufr?

Model Xpeng G9L nabízí více: 935 l oproti 324 l u modelu Volvo EX90. Rozdíl je 611 l.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.