Renault Megane E-Tech vs Renault Scenic
Renault Megane E-Tech vede 5 : 4
Největší rozdíly: Baterie — Renault Megane E-Tech 67 kWh, Renault Scenic 89 kWh · Dojezd WLTP — Renault Megane E-Tech 500 km, Renault Scenic 642 km · Zavazadlový prostor — Renault Megane E-Tech 440 l, Renault Scenic 545 l.
Renault Megane E-Tech
Elektrický crossover segmentu C, nabízející dojezd až 500 km a rychlé nabíjení (DC).
Renault Scenic
Elektrické SUV v segmentu C, nabízející dvě varianty baterií s dojezdem až 642 km podle standardu WLTP.
Profil oproti trhu: Renault Megane E-Tech vs Renault Scenic
Renault Megane E-TechComfort Range 67 kWh
Renault ScenicLong Range 89 kWh
Renault Megane E-Tech nebo Renault Scenic — kdo vyhrává v čem
Renault Megane E-Tech vede 5 : 4
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmRenault Scenic +142 km
- Baterie kWhRenault Scenic +22 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmRenault Megane E-Tech −1,1 kWh/100 km
- Výkon kBez rozdílu
- 0–100 km/h ↓ sRenault Megane E-Tech −0,3 s
- Max. rychlost km/hRenault Scenic +10 km/h
- Nabíjení DC kWRenault Megane E-Tech +15 kW
- Nabíjení AC kWBez rozdílu
- Nabíjení ↓ minRenault Megane E-Tech −4 min
- Hmotnost ↓ kgRenault Megane E-Tech −139 kg
- Zavazadlový prostor lRenault Scenic +105 l
Technické údaje: Renault Megane E-Tech vs Renault Scenic
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Renault Megane E-TechComfort Range 67 kWh | Renault ScenicLong Range 89 kWh | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 500 km | 642 km | Renault +142 km |
| Baterie | 67 kWh | 89 kWh | Renault +22 kWh |
| Spotřeba ↓ | 15,7 kWh/100 km | 16,8 kWh/100 km | Renault −1,1 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 165 kW | 150 kW | Renault +15 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení 15–80% ↓ | 24 min | 28 min | Renault −4 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 13,5 km/min | 14,9 km/min | Renault +1,4 km/min |
| Napětí | 400 V | 400 V | Bez rozdílu |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 218 k | 218 k | Bez rozdílu |
| 0–100 km/h ↓ | 7,6 s | 7,9 s | Renault −0,3 s |
| Max. rychlost | 160 km/h | 170 km/h | Renault +10 km/h |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 1772 kg | 1911 kg | Renault −139 kg |
| Zavazadlový prostor | 440 l | 545 l | Renault +105 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ano | — |
| Délka | 4200 mm | 4470 mm | Renault +270 mm |
| Šířka | 1768 mm | 1864 mm | Renault +96 mm |
| Výška | 1522 mm | 1571 mm | Renault +49 mm |
| Rozvor | 2685 mm | 2785 mm | Renault +100 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Renault Megane E-Tech
Renault Scenic
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Renault Megane E-Tech
Renault Scenic
Další porovnání v této třídě: Crossover / SUV, segment C
Renault Megane E-Techvs
BYD Atto 3
Renault Megane E-Techvs
BMW iX2
Renault Megane E-Techvs
Volkswagen ID.3
Renault Megane E-Techvs
Škoda Elroq
Renault Megane E-Techvs
Audi Q4 Sportback e-tron
Renault Scenicvs
Nissan Leaf
Renault Scenicvs
Jeep Compass
Renault Scenicvs
Škoda Elroq
Renault Scenicvs
Audi Q4 Sportback e-tronČasto kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Renault Megane E-Tech nebo Renault Scenic?
Model Renault Scenic dojede dál: 642 km WLTP oproti 500 km u modelu Renault Megane E-Tech. Je to rozdíl 142 km.
Který má větší kufr?
Model Renault Scenic nabízí více: 545 l oproti 440 l u modelu Renault Megane E-Tech. Rozdíl je 105 l.
Který se nabíjí rychleji?
Model Renault Megane E-Tech přijímá až 165 kW DC, model Renault Scenic až 150 kW. Nabíjení z 15 % na 80 % trvá 24, resp. 28 min.
Který je levnější v provozu?
Model Renault Megane E-Tech spotřebuje méně elektřiny: 15,7 kWh/100 km oproti 16,8 kWh/100 km u modelu Renault Scenic. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 165 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.