Peugeot E-3008 vs SERES 3

Peugeot E-3008 vede 7 : 1

Největší rozdíly: Dojezd WLTP — Peugeot E-3008 698 km, SERES 3 300 km · Baterie — Peugeot E-3008 96,9 kWh, SERES 3 54 kWh · Zavazadlový prostor — Peugeot E-3008 520 l, SERES 3 318 l.

Peugeot E-3008

Peugeot E-3008 je SUV segmentu C, v modelovém roce 2026 ve třech variantách: dojezd WLTP od 497 do 698 km, výkon od 213 do 325 k.

SERES 3

Elektrické SUV ve třídě C s pohonem předních kol a baterií o kapacitě 54 kWh.

Profil oproti trhu: Peugeot E-3008 vs SERES 3

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Peugeot E-3008 nebo SERES 3 — kdo vyhrává v čem

Peugeot E-3008 vede 7 : 1

Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmPeugeot E-3008 +398 km
    Peugeot E-3008
    698
    SERES 3
    300
  • Baterie kWhPeugeot E-3008 +42,9 kWh
    Peugeot E-3008
    96,9
    SERES 3
    54
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmPeugeot E-3008 −0,5 kWh/100 km
    Peugeot E-3008
    17,1
    SERES 3
    17,6
  • Výkon kPeugeot E-3008 +71 k
    Peugeot E-3008
    231
    SERES 3
    160
  • 0–100 km/h ↓ sPeugeot E-3008 −0,2 s
    Peugeot E-3008
    8,7
    SERES 3
    8,9
  • Max. rychlost km/hPeugeot E-3008 +15 km/h
    Peugeot E-3008
    170
    SERES 3
    155
  • Nabíjení DC kWBez údajů
    Peugeot E-3008
    160
    SERES 3
    —
  • Nabíjení AC kWBez rozdílu
    Peugeot E-3008
    11
    SERES 3
    11
  • Nabíjení ↓ minBez údajů
    Peugeot E-3008
    27
    SERES 3
    —
  • Hmotnost ↓ kgSERES 3 −401 kg
    Peugeot E-3008
    2166
    SERES 3
    1765
  • Zavazadlový prostor lPeugeot E-3008 +202 l
    Peugeot E-3008
    520
    SERES 3
    318

Přidat třetí auto

Technické údaje: Peugeot E-3008 vs SERES 3

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Peugeot E-3008 vs SERES 3
Klíčové parametry Peugeot E-3008
230 Long Range
SERES 3
Standard
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP698 km300 kmPeugeot +398 km
Baterie96,9 kWh54 kWhPeugeot +42,9 kWh
Spotřeba ↓17,1 kWh/100 km17,6 kWh/100 kmPeugeot −0,5 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC160 kW——
Nabíjení AC11 kW11 kWBez rozdílu
Nabíjení 20–80% ↓27 min——
Dojezd na minutu nabíjení15,5 km/min——
Napětí400 V——
Jízdní výkony a pohon
Výkon231 k160 kPeugeot +71 k
0–100 km/h ↓8,7 s8,9 sPeugeot −0,2 s
Max. rychlost170 km/h155 km/hPeugeot +15 km/h
PohonFWDFWD—
Praktičnost
Hmotnost ↓2166 kg1765 kgSERES −401 kg
Zavazadlový prostor520 l318 lPeugeot +202 l
V2L (externí napájení)AnoNejen Peugeot
Délka4542 mm4415 mmPeugeot +127 mm
Šířka1895 mm1850 mmPeugeot +45 mm
Výška1641 mm1650 mmSERES +9 mm
Rozvor2739 mm——

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Peugeot E-3008

Náklady na 100 km5,13
Měsíčně64
Ročně770

SERES 3

Náklady na 100 km5,28
Měsíčně66
Ročně792

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Peugeot E-3008

SERES 3

Další porovnání v této třídě: SUV, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — Peugeot E-3008 nebo SERES 3?

Model Peugeot E-3008 dojede dál: 698 km WLTP oproti 300 km u modelu SERES 3. Je to rozdíl 398 km.

Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?

Pouze Peugeot E-3008 — jeho baterie o kapacitě 96,9 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model SERES 3 s kapacitou 54 kWh tuto funkci neposkytuje.

Který je výkonnější — Peugeot E-3008 nebo SERES 3?

Model Peugeot E-3008 je silnější: 231 k oproti 160 k u modelu SERES 3. Rozdíl je 71 k.

Který má větší kufr?

Model Peugeot E-3008 nabízí více: 520 l oproti 318 l u modelu SERES 3. Rozdíl je 202 l.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.