Lancia Gamma vs Peugeot E-3008

Lancia Gamma vede 8 : 1

Největší rozdíly: Nabíjení AC — Lancia Gamma 7 kW, Peugeot E-3008 11 kW · Max. rychlost — Lancia Gamma 190 km/h, Peugeot E-3008 170 km/h · 0–100 km/h — Lancia Gamma 7,8 s, Peugeot E-3008 8,7 s.

Lancia Gamma

Lancia Gamma je elektrický crossover ve třídě C, který je dostupný ve třech verzích: dojezd podle normy WLTP od 543 do 741 km, výkon od 230 do 350 koní a nabíjení (DC) o výkonu 160 kW.

Peugeot E-3008

Peugeot E-3008 je SUV segmentu C, v modelovém roce 2026 ve třech variantách: dojezd WLTP od 497 do 698 km, výkon od 213 do 325 k.

Profil oproti trhu: Lancia Gamma vs Peugeot E-3008

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Lancia Gamma nebo Peugeot E-3008 — kdo vyhrává v čem

Lancia Gamma vede 8 : 1

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmLancia Gamma +43 km
    Lancia Gamma
    741
    Peugeot E-3008
    698
  • Baterie kWhLancia Gamma +0,3 kWh
    Lancia Gamma
    97,2
    Peugeot E-3008
    96,9
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −0,9 kWh/100 km
    Lancia Gamma
    16,2
    Peugeot E-3008
    17,1
  • Výkon kLancia Gamma +14 k
    Lancia Gamma
    245
    Peugeot E-3008
    231
  • 0–100 km/h ↓ sLancia Gamma −0,9 s
    Lancia Gamma
    7,8
    Peugeot E-3008
    8,7
  • Max. rychlost km/hLancia Gamma +20 km/h
    Lancia Gamma
    190
    Peugeot E-3008
    170
  • Nabíjení DC kWBez rozdílu
    Lancia Gamma
    160
    Peugeot E-3008
    160
  • Nabíjení AC kWPeugeot E-3008 +4 kW
    Lancia Gamma
    7
    Peugeot E-3008
    11
  • Nabíjení ↓ minBez rozdílu
    Lancia Gamma
    27
    Peugeot E-3008
    27
  • Hmotnost ↓ kgLancia Gamma −31 kg
    Lancia Gamma
    2135
    Peugeot E-3008
    2166
  • Zavazadlový prostor lLancia Gamma +40 l
    Lancia Gamma
    560
    Peugeot E-3008
    520

Přidat třetí auto

Technické údaje: Lancia Gamma vs Peugeot E-3008

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Lancia Gamma vs Peugeot E-3008
Klíčové parametry Lancia Gamma
Long Range
Peugeot E-3008
230 Long Range
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP741 km698 kmLancia +43 km
Baterie97,2 kWh96,9 kWhLancia +0,3 kWh
Spotřeba ↓16,2 kWh/100 km17,1 kWh/100 kmLancia −0,9 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC160 kW160 kWBez rozdílu
Nabíjení AC7 kW11 kWPeugeot +4 kW
Nabíjení 20–80% ↓27 min27 minBez rozdílu
Dojezd na minutu nabíjení16,5 km/min15,5 km/minLancia +1 km/min
Napětí400 V400 VBez rozdílu
Jízdní výkony a pohon
Výkon245 k231 kLancia +14 k
0–100 km/h ↓7,8 s8,7 sLancia −0,9 s
Max. rychlost190 km/h170 km/hLancia +20 km/h
PohonFWDFWD—
Praktičnost
Hmotnost ↓2135 kg2166 kgLancia −31 kg
Zavazadlový prostor560 l520 lLancia +40 l
V2L (externí napájení)AnoAno—
Délka4672 mm4542 mmLancia +130 mm
Šířka1898 mm1895 mmLancia +3 mm
Výška1664 mm1641 mmLancia +23 mm
Rozvor2791 mm2739 mmLancia +52 mm

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Lancia Gamma

Náklady na 100 km4,86
Měsíčně61
Ročně729

Peugeot E-3008

Náklady na 100 km5,13
Měsíčně64
Ročně770

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Lancia Gamma

Peugeot E-3008

Další porovnání v této třídě: Crossover / SUV, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — Lancia Gamma nebo Peugeot E-3008?

Model Lancia Gamma dojede dál: 741 km WLTP oproti 698 km u modelu Peugeot E-3008. Je to rozdíl 43 km.

Který se nabíjí rychleji?

Model Lancia Gamma přijímá až 160 kW DC, model Peugeot E-3008 až 160 kW. Nabíjení z 20 % na 80 % trvá 27, resp. 27 min.

Který je levnější v provozu?

Model Lancia Gamma spotřebuje méně elektřiny: 16,2 kWh/100 km oproti 17,1 kWh/100 km u modelu Peugeot E-3008. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 135 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.