Kia EV9 vs Xpeng G9L
Xpeng G9L vede 8 : 2
Největší rozdíly: Zavazadlový prostor — Kia EV9 333 l, Xpeng G9L 935 l · Nabíjení DC — Kia EV9 210 kW, Xpeng G9L 540 kW · Nabíjení 10–80% — Kia EV9 24 min, Xpeng G9L 12 min.
Kia EV9
Kia EV9 je elektrické SUV v segmentu E, které nabízí čtyři varianty pohonu s různým výkonem a dojezdem.
Xpeng G9L
Xpeng G9L je sedmimístné SUV segmentu E: baterie 110 kWh, dojezd WLTP až 591 km a nabíjení DC 540 kW.
Profil oproti trhu: Kia EV9 vs Xpeng G9L
Kia EV9 nebo Xpeng G9L — kdo vyhrává v čem
Xpeng G9L vede 8 : 2
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmXpeng G9L +28 km
- Baterie kWhXpeng G9L +10,2 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmKia EV9 −0,9 kWh/100 km
- Výkon kXpeng G9L +163 k
- 0–100 km/h ↓ sXpeng G9L −2,4 s
- Max. rychlost km/hXpeng G9L +15 km/h
- Nabíjení DC kWXpeng G9L +330 kW
- Nabíjení AC kWBez rozdílu
- Nabíjení ↓ minXpeng G9L −12 min
- Hmotnost ↓ kgKia EV9 −274 kg
- Zavazadlový prostor lXpeng G9L +602 l
Technické údaje: Kia EV9 vs Xpeng G9L
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Kia EV999.8 kWh RWD | Xpeng G9LRWD Long Range | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 563 km | 591 km | Xpeng +28 km |
| Baterie | 99,8 kWh | 110 kWh | Xpeng +10,2 kWh |
| Spotřeba ↓ | 20,2 kWh/100 km | 21,1 kWh/100 km | Kia −0,9 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 210 kW | 540 kW | Xpeng +330 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení 10–80% ↓ | 24 min | 12 min | Xpeng −12 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 16,4 km/min | 34,5 km/min | Xpeng +18,1 km/min |
| Napětí | 800 V | 800 V | Bez rozdílu |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 204 k | 367 k | Xpeng +163 k |
| 0–100 km/h ↓ | 9,4 s | 7 s | Xpeng −2,4 s |
| Max. rychlost | 185 km/h | 200 km/h | Xpeng +15 km/h |
| Pohon | RWD | RWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 2426 kg | 2700 kg | Kia −274 kg |
| Zavazadlový prostor | 333 l | 935 l | Xpeng +602 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ano | — |
| Délka | 5010 mm | 5120 mm | Xpeng +110 mm |
| Šířka | 1980 mm | 1999 mm | Xpeng +19 mm |
| Výška | 1755 mm | 1788 mm | Xpeng +33 mm |
| Rozvor | 3100 mm | 3100 mm | Bez rozdílu |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Kia EV9
Xpeng G9L
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Další porovnání v této třídě: SUV, segment E
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Kia EV9 nebo Xpeng G9L?
Model Xpeng G9L dojede dál: 591 km WLTP oproti 563 km u modelu Kia EV9. Je to rozdíl 28 km.
Který je výkonnější — Kia EV9 nebo Xpeng G9L?
Model Xpeng G9L je silnější: 367 k oproti 204 k u modelu Kia EV9. Rozdíl je 163 k.
Který má větší kufr?
Model Xpeng G9L nabízí více: 935 l oproti 333 l u modelu Kia EV9. Rozdíl je 602 l.
Který se nabíjí rychleji?
Model Kia EV9 přijímá až 210 kW DC, model Xpeng G9L až 540 kW. Nabíjení z 10 % na 80 % trvá 24, resp. 12 min.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.




