Kia EV3 vs Nissan Leaf
Nissan Leaf vede 5 : 4
Největší rozdíly: Nabíjení DC — Kia EV3 128 kW, Nissan Leaf 150 kW · Baterie — Kia EV3 81,4 kWh, Nissan Leaf 75 kWh · Spotřeba — Kia EV3 14,9 kWh/100 km, Nissan Leaf 13,8 kWh/100 km.
Kia EV3
Kia EV3 je elektrické SUV ve třídě C, které nabízí čtyři varianty pohonu s různým dojezdem a výkonem.
Nissan Leaf
Nissan Leaf třetí generace je crossover segmentu C, v modelovém roce 2026 ve dvou variantách: dojezd WLTP od 451 do 622 km.
Profil oproti trhu: Kia EV3 vs Nissan Leaf
Kia EV381.4 kWh FWD
Nissan Leaf75 kWh
Kia EV3 nebo Nissan Leaf — kdo vyhrává v čem
Nissan Leaf vede 5 : 4
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmNissan Leaf +17 km
- Baterie kWhKia EV3 +6,4 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmNissan Leaf −1,1 kWh/100 km
- Výkon kNissan Leaf +13 k
- 0–100 km/h ↓ sNissan Leaf −0,1 s
- Max. rychlost km/hKia EV3 +10 km/h
- Nabíjení DC kWNissan Leaf +22 kW
- Nabíjení AC kWBez rozdílu
- Hmotnost ↓ kgKia EV3 −73 kg
- Zavazadlový prostor lKia EV3 +23 l
Technické údaje: Kia EV3 vs Nissan Leaf
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Kia EV381.4 kWh FWD | Nissan Leaf75 kWh | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 605 km | 622 km | Nissan +17 km |
| Baterie | 81,4 kWh | 75 kWh | Kia +6,4 kWh |
| Spotřeba ↓ | 14,9 kWh/100 km | 13,8 kWh/100 km | Nissan −1,1 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 128 kW | 150 kW | Nissan +22 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení ⚠ | 31 min 10–80% | 30 min 20–80% | 1 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 13,7 km/min | 12,4 km/min | Kia +1,3 km/min |
| Napětí | 400 V | 400 V | Bez rozdílu |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 204 k | 217 k | Nissan +13 k |
| 0–100 km/h ↓ | 7,7 s | 7,6 s | Nissan −0,1 s |
| Max. rychlost | 170 km/h | 160 km/h | Kia +10 km/h |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 1810 kg | 1883 kg | Kia −73 kg |
| Zavazadlový prostor | 460 l | 437 l | Kia +23 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ano | — |
| Délka | 4300 mm | 4350 mm | Nissan +50 mm |
| Šířka | 1850 mm | 1810 mm | Kia +40 mm |
| Výška | 1560 mm | 1550 mm | Kia +10 mm |
| Rozvor | 2680 mm | 2690 mm | Nissan +10 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Kia EV3
Nissan Leaf
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Nissan Leaf
Další porovnání v této třídě: SUV / Crossover, segment C
Kia EV3vs
Toyota C-HR+
Kia EV3vs
Mitsubishi Eclipse Cross
Kia EV3vs
Škoda Elroq
Kia EV3vs
Volvo EX30
Kia EV3vs
Audi Q4 Sportback e-tron
Nissan Leafvs
Toyota C-HR+
Nissan Leafvs
Renault Megane E-Tech
Nissan Leafvs
Xpeng L03
Nissan Leafvs
Kia Niro EV
Nissan Leafvs
Leapmotor B10
Nissan Leafvs
Nissan Leafvs
MG S5 EV
Nissan Leafvs
BYD Atto 3
Nissan Leafvs
Volkswagen ID.3
Nissan Leafvs
Škoda Elroq
Nissan Leafvs
Audi Q4 Sportback e-tronČasto kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Kia EV3 nebo Nissan Leaf?
Model Nissan Leaf dojede dál: 622 km WLTP oproti 605 km u modelu Kia EV3. Je to rozdíl 17 km.
Proč má Kia EV3 větší baterii, ale kratší dojezd než Nissan Leaf?
Model Kia EV3 má kapacitu 81,4 kWh a ujede 605 km, zatímco model Nissan Leaf s baterií 75 kWh ujede 622 km. Rozhoduje spotřeba: 14,9 oproti 13,8 kWh/100 km.
Který se nabíjí rychleji?
Model Kia EV3 přijímá až 128 kW DC, model Nissan Leaf až 150 kW.
Který je levnější v provozu?
Model Nissan Leaf spotřebuje méně elektřiny: 13,8 kWh/100 km oproti 14,9 kWh/100 km u modelu Kia EV3. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 165 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.