GAC Aion V vs Subaru Solterra
GAC Aion V vede 6 : 5
Největší rozdíly: Nabíjení AC — GAC Aion V 11 kW, Subaru Solterra 22 kW · Výkon — GAC Aion V 204 k, Subaru Solterra 343 k · 0–100 km/h — GAC Aion V 8 s, Subaru Solterra 5,1 s.
GAC Aion V
Elektrické SUV v segmentu D s dojezdem 510 kilometrů podle standardu WLTP a výkonem 204 koní.
Subaru Solterra
Subaru Solterra je SUV segmentu D s pohonem všech kol, v modelovém roce 2026 s výkonem 343 k a dojezdem WLTP 511 km.
Profil oproti trhu: GAC Aion V vs Subaru Solterra
GAC Aion V77 kWh
Subaru SolterraAWD · modelový rok 2026
GAC Aion V nebo Subaru Solterra — kdo vyhrává v čem
GAC Aion V vede 6 : 5
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmSubaru Solterra +1 km
- Baterie kWhGAC Aion V +2,2 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmSubaru Solterra −2,4 kWh/100 km
- Výkon kSubaru Solterra +139 k
- 0–100 km/h ↓ sSubaru Solterra −2,9 s
- Max. rychlost km/hGAC Aion V +20 km/h
- Nabíjení DC kWGAC Aion V +30 kW
- Nabíjení AC kWSubaru Solterra +11 kW
- Nabíjení ↓ minGAC Aion V −4 min
- Hmotnost ↓ kgGAC Aion V −307 kg
- Zavazadlový prostor lGAC Aion V +21 l
Technické údaje: GAC Aion V vs Subaru Solterra
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | GAC Aion V77 kWh | Subaru SolterraAWD · modelový rok 2026 | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 510 km | 511 km | Subaru +1 km |
| Baterie | 75,3 kWh | 73,1 kWh | GAC +2,2 kWh |
| Spotřeba ↓ | 16,7 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km | Subaru −2,4 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 180 kW | 150 kW | GAC +30 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | 22 kW | Subaru +11 kW |
| Nabíjení 10–80% ↓ | 24 min | 28 min | GAC −4 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 14,9 km/min | 12,8 km/min | GAC +2,1 km/min |
| Napětí | 400 V | — | — |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 204 k | 343 k | Subaru +139 k |
| 0–100 km/h ↓ | 8 s | 5,1 s | Subaru −2,9 s |
| Max. rychlost | 180 km/h | 160 km/h | GAC +20 km/h |
| Pohon | FWD | AWD | jiný typ |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 1810 kg | 2117 kg | GAC −307 kg |
| Zavazadlový prostor | 442 l | 421 l | GAC +21 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ne | jen GAC |
| Délka | 4605 mm | — | — |
| Šířka | 1876 mm | — | — |
| Výška | 1699 mm | — | — |
| Rozvor | 2775 mm | — | — |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
GAC Aion V
Subaru Solterra
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
GAC Aion V
Subaru Solterra
Další porovnání v této třídě: SUV, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Proč má GAC Aion V větší baterii, ale kratší dojezd než Subaru Solterra?
Model GAC Aion V má kapacitu 75,3 kWh a ujede 510 km, zatímco model Subaru Solterra s baterií 73,1 kWh ujede 511 km. Rozhoduje spotřeba: 16,7 oproti 14,3 kWh/100 km.
Jak se liší pohonné systémy GAC Aion V a Subaru Solterra?
Model GAC Aion V má FWD a 204 k. Model Subaru Solterra má AWD a 343 k.
Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?
Pouze GAC Aion V — jeho baterie o kapacitě 75,3 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Subaru Solterra s kapacitou 73,1 kWh tuto funkci neposkytuje.
Který je výkonnější — GAC Aion V nebo Subaru Solterra?
Model Subaru Solterra je silnější: 343 k oproti 204 k u modelu GAC Aion V. Rozdíl je 139 k.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.




