BMW iX4 vs GAC Aion V
BMW iX4 vede 9 : 1
Největší rozdíly: Výkon — BMW iX4 469 k, GAC Aion V 204 k · Nabíjení DC — BMW iX4 400 kW, GAC Aion V 180 kW · 0–100 km/h — BMW iX4 4,9 s, GAC Aion V 8 s.
BMW iX4
BMW iX4 je elektrické SUV segmentu D s pohonem AWD: výkon 374–469 koní, dojezd až 828 km dle metodiky WLTP a možnost rychlého nabíjení (DC) o výkonu až 400 kW.
GAC Aion V
Elektrické SUV v segmentu D s dojezdem 510 kilometrů podle standardu WLTP a výkonem 204 koní.
Profil oproti trhu: BMW iX4 vs GAC Aion V
BMW iX450 xDrive
GAC Aion V77 kWh
BMW iX4 nebo GAC Aion V — kdo vyhrává v čem
BMW iX4 vede 9 : 1
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmBMW iX4 +318 km
- Baterie kWhBMW iX4 +33,4 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −1 kWh/100 km
- Výkon kBMW iX4 +265 k
- 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −3,1 s
- Max. rychlost km/hBMW iX4 +30 km/h
- Nabíjení DC kWBMW iX4 +220 kW
- Nabíjení AC kWBez rozdílu
- Nabíjení ↓ minBMW iX4 −3 min
- Hmotnost ↓ kgGAC Aion V −495 kg
- Zavazadlový prostor lBMW iX4 +48 l
Technické údaje: BMW iX4 vs GAC Aion V
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | BMW iX450 xDrive | GAC Aion V77 kWh | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 828 km | 510 km | BMW +318 km |
| Baterie | 108,7 kWh | 75,3 kWh | BMW +33,4 kWh |
| Spotřeba ↓ | 15,7 kWh/100 km | 16,7 kWh/100 km | BMW −1 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 400 kW | 180 kW | BMW +220 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení 10–80% ↓ | 21 min | 24 min | BMW −3 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 27,6 km/min | 14,9 km/min | BMW +12,7 km/min |
| Napětí | 800 V | 400 V | BMW +400 V |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 469 k | 204 k | BMW +265 k |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | 8 s | BMW −3,1 s |
| Max. rychlost | 210 km/h | 180 km/h | BMW +30 km/h |
| Pohon | AWD | FWD | jiný typ |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 2305 kg | 1810 kg | GAC −495 kg |
| Zavazadlový prostor | 490 l | 442 l | BMW +48 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ano | — |
| Délka | 4782 mm | 4605 mm | BMW +177 mm |
| Šířka | 1895 mm | 1876 mm | BMW +19 mm |
| Výška | 1595 mm | 1699 mm | GAC +104 mm |
| Rozvor | 2897 mm | 2775 mm | BMW +122 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
BMW iX4
GAC Aion V
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Další porovnání v této třídě: SUV, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — BMW iX4 nebo GAC Aion V?
Model BMW iX4 dojede dál: 828 km WLTP oproti 510 km u modelu GAC Aion V. Je to rozdíl 318 km.
Jak se liší pohonné systémy BMW iX4 a GAC Aion V?
Model BMW iX4 má AWD a 469 k. Model GAC Aion V má FWD a 204 k.
Který je výkonnější — BMW iX4 nebo GAC Aion V?
Model BMW iX4 je silnější: 469 k oproti 204 k u modelu GAC Aion V. Rozdíl je 265 k.
Který se nabíjí rychleji?
Model BMW iX4 přijímá až 400 kW DC, model GAC Aion V až 180 kW. Nabíjení z 10 % na 80 % trvá 21, resp. 24 min.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.





