BMW iX4 vs Mercedes GLC

BMW iX4 vede 5 : 4

Největší rozdíly: Nabíjení DC — BMW iX4 400 kW, Mercedes GLC 330 kW · Zavazadlový prostor — BMW iX4 490 l, Mercedes GLC 570 l · Dojezd WLTP — BMW iX4 828 km, Mercedes GLC 715 km.

BMW iX4

BMW iX4 je elektrické SUV segmentu D s pohonem AWD: výkon 374–469 koní, dojezd až 828 km dle metodiky WLTP a možnost rychlého nabíjení (DC) o výkonu až 400 kW.

Mercedes GLC

Mercedes GLC je elektrické SUV segmentu D, které nabízí varianty s pohonem zadních kol a pohonem všech kol, a také nabízí velký dojezd.

Profil oproti trhu: BMW iX4 vs Mercedes GLC

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

BMW iX4 nebo Mercedes GLC — kdo vyhrává v čem

BMW iX4 vede 5 : 4

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmBMW iX4 +113 km
    BMW iX4
    828
    Mercedes GLC
    715
  • Baterie kWhBMW iX4 +14,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Mercedes GLC
    94
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmMercedes GLC −0,8 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Mercedes GLC
    14,9
  • Výkon kMercedes GLC +21 k
    BMW iX4
    469
    Mercedes GLC
    490
  • 0–100 km/h ↓ sMercedes GLC −0,6 s
    BMW iX4
    4,9
    Mercedes GLC
    4,3
  • Max. rychlost km/hBez rozdílu
    BMW iX4
    210
    Mercedes GLC
    210
  • Nabíjení DC kWBMW iX4 +70 kW
    BMW iX4
    400
    Mercedes GLC
    330
  • Nabíjení AC kWBez rozdílu
    BMW iX4
    11
    Mercedes GLC
    11
  • Nabíjení ↓ minBMW iX4 −1 min
    BMW iX4
    21
    Mercedes GLC
    22
  • Hmotnost ↓ kgBMW iX4 −155 kg
    BMW iX4
    2305
    Mercedes GLC
    2460
  • Zavazadlový prostor lMercedes GLC +80 l
    BMW iX4
    490
    Mercedes GLC
    570

Přidat třetí auto

Technické údaje: BMW iX4 vs Mercedes GLC

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: BMW iX4 vs Mercedes GLC
Klíčové parametry BMW iX4
50 xDrive
Mercedes GLC
GLC 400 4MATIC
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP828 km715 kmBMW +113 km
Baterie108,7 kWh94 kWhBMW +14,7 kWh
Spotřeba ↓15,7 kWh/100 km14,9 kWh/100 kmMercedes −0,8 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC400 kW330 kWBMW +70 kW
Nabíjení AC11 kW11 kWBez rozdílu
Nabíjení 10–80% ↓21 min22 minBMW −1 min
Dojezd na minutu nabíjení27,6 km/min22,7 km/minBMW +4,9 km/min
Napětí800 V800 VBez rozdílu
Jízdní výkony a pohon
Výkon469 k490 kMercedes +21 k
0–100 km/h ↓4,9 s4,3 sMercedes −0,6 s
Max. rychlost210 km/h210 km/hBez rozdílu
PohonAWDAWD—
Praktičnost
Hmotnost ↓2305 kg2460 kgBMW −155 kg
Zavazadlový prostor490 l570 lMercedes +80 l
V2L (externí napájení)AnoNejen BMW
Délka4782 mm4845 mmMercedes +63 mm
Šířka1895 mm1913 mmMercedes +18 mm
Výška1595 mm1644 mmMercedes +49 mm
Rozvor2897 mm2972 mmMercedes +75 mm

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

BMW iX4

Náklady na 100 km4,71
Měsíčně59
Ročně707

Mercedes GLC

Náklady na 100 km4,47
Měsíčně56
Ročně671

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

BMW iX4

Mercedes GLC

Další porovnání v této třídě: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — BMW iX4 nebo Mercedes GLC?

Model BMW iX4 dojede dál: 828 km WLTP oproti 715 km u modelu Mercedes GLC. Je to rozdíl 113 km.

Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?

Pouze BMW iX4 — jeho baterie o kapacitě 108,7 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Mercedes GLC s kapacitou 94 kWh tuto funkci neposkytuje.

Který má větší kufr?

Model Mercedes GLC nabízí více: 570 l oproti 490 l u modelu BMW iX4. Rozdíl je 80 l.

Který se nabíjí rychleji?

Model BMW iX4 přijímá až 400 kW DC, model Mercedes GLC až 330 kW. Nabíjení z 10 % na 80 % trvá 21, resp. 22 min.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.