BMW iX5 vs Nio EL8
BMW iX5 vede 7 : 4
Největší rozdíly: Zavazadlový prostor — BMW iX5 655 l, Nio EL8 265 l · Nabíjení AC — BMW iX5 22 kW, Nio EL8 11 kW · Nabíjení DC — BMW iX5 460 kW, Nio EL8 240 kW.
BMW iX5
BMW iX5 je elektrické SUV segmentu E s pohonem všech kol (AWD): má výkon 578 koní, dosahuje dojezdu až 845 km podle standardu WLTP a umožňuje rychlé nabíjení (DC) o výkonu až 460 kW.
Nio EL8
Nio EL8 je elektrické SUV, které patří do segmentu E a nabízí vysoký výkon 653 koní a pohon všech kol ve dvou variantách bateriových systémů.
Profil oproti trhu: BMW iX5 vs Nio EL8
BMW iX5 nebo Nio EL8 — kdo vyhrává v čem
BMW iX5 vede 7 : 4
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmBMW iX5 +335 km
- Baterie kWhBMW iX5 +41 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmBMW iX5 −1,1 kWh/100 km
- Výkon kNio EL8 +75 k
- 0–100 km/h ↓ sNio EL8 −0,5 s
- Max. rychlost km/hBMW iX5 +10 km/h
- Nabíjení DC kWBMW iX5 +220 kW
- Nabíjení AC kWBMW iX5 +11 kW
- Nabíjení ↓ minNio EL8 −3 min
- Hmotnost ↓ kgNio EL8 −267 kg
- Zavazadlový prostor lBMW iX5 +390 l
Technické údaje: BMW iX5 vs Nio EL8
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | BMW iX560 xDrive | Nio EL8100 kWh | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 845 km | 510 km | BMW +335 km |
| Baterie | 141 kWh | 100 kWh | BMW +41 kWh |
| Spotřeba ↓ | 20,1 kWh/100 km | 21,2 kWh/100 km | BMW −1,1 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 460 kW | 240 kW | BMW +220 kW |
| Nabíjení AC | 22 kW | 11 kW | BMW +11 kW |
| Nabíjení 10–80% ↓ | 23 min | 20 min | Nio −3 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 25,7 km/min | 17,9 km/min | BMW +7,8 km/min |
| Napětí | 800 V | 400 V | BMW +400 V |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 578 k | 653 k | Nio +75 k |
| 0–100 km/h ↓ | 4,6 s | 4,1 s | Nio −0,5 s |
| Max. rychlost | 210 km/h | 200 km/h | BMW +10 km/h |
| Pohon | AWD | AWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 2825 kg | 2558 kg | Nio −267 kg |
| Zavazadlový prostor | 655 l | 265 l | BMW +390 l |
| V2L (externí napájení) | Ne | Ano | jen Nio |
| Délka | 4994 mm | 5099 mm | Nio +105 mm |
| Šířka | 2000 mm | 1989 mm | BMW +11 mm |
| Výška | 1748 mm | 1750 mm | Nio +2 mm |
| Rozvor | 3035 mm | 3070 mm | Nio +35 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
BMW iX5
Nio EL8
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Další porovnání v této třídě: SUV, segment E
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — BMW iX5 nebo Nio EL8?
Model BMW iX5 dojede dál: 845 km WLTP oproti 510 km u modelu Nio EL8. Je to rozdíl 335 km.
Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?
Pouze Nio EL8 — jeho baterie o kapacitě 100 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model BMW iX5 s kapacitou 141 kWh tuto funkci neposkytuje.
Který má větší kufr?
Model BMW iX5 nabízí více: 655 l oproti 265 l u modelu Nio EL8. Rozdíl je 390 l.
Který se nabíjí rychleji?
Model BMW iX5 přijímá až 460 kW DC, model Nio EL8 až 240 kW. Nabíjení z 10 % na 80 % trvá 23, resp. 20 min.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.





