Škoda Enyaq vs Škoda Peaq

Škoda Peaq води 6 към 2

Най-големи разлики: Багажник — Škoda Enyaq 585 l, Škoda Peaq 935 l · DC зареждане — Škoda Enyaq 165 kW, Škoda Peaq 199 kW · Батерия — Škoda Enyaq 77 kWh, Škoda Peaq 86 kWh.

Škoda Enyaq

Škoda Enyaq е електрически SUV от клас D със задвижване на задните колела (RWD) или четири задвижващи колела (AWD): мощност от 190 до 340 конски сили, пробег до 581 км според WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) с мощност до 165 kW.

Škoda Peaq

Škoda Peaq е електрически SUV от клас D, който предлага три варианта на задвижване с пробег според стандарта WLTP, достигащ до 647 км.

Профил спрямо пазара: Škoda Enyaq срещу Škoda Peaq

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Škoda Enyaq или Škoda Peaq — кой печели къде

Škoda Peaq води 6 към 2

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmŠkoda Peaq +66 km
    Škoda Enyaq
    581
    Škoda Peaq
    647
  • Батерия kWhŠkoda Peaq +9 kWh
    Škoda Enyaq
    77
    Škoda Peaq
    86
  • Разход ↓ kWh/100 kmŠkoda Peaq −0,2 kWh/100 km
    Škoda Enyaq
    15,2
    Škoda Peaq
    15
  • Мощност к.с.Без разлика
    Škoda Enyaq
    286
    Škoda Peaq
    286
  • 0–100 км/ч ↓ sŠkoda Enyaq −0,5 s
    Škoda Enyaq
    6,6
    Škoda Peaq
    7,1
  • Максимална скорост km/hБез разлика
    Škoda Enyaq
    180
    Škoda Peaq
    180
  • DC зареждане kWŠkoda Peaq +34 kW
    Škoda Enyaq
    165
    Škoda Peaq
    199
  • AC зареждане kWБез разлика
    Škoda Enyaq
    11
    Škoda Peaq
    11
  • Зареждане ↓ minŠkoda Peaq −1 min
    Škoda Enyaq
    29
    Škoda Peaq
    28
  • Тегло ↓ kgŠkoda Enyaq −168 kg
    Škoda Enyaq
    2066
    Škoda Peaq
    2234
  • Багажник lŠkoda Peaq +350 l
    Škoda Enyaq
    585
    Škoda Peaq
    935

Добавете трета кола

Технически данни: Škoda Enyaq срещу Škoda Peaq

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Škoda Enyaq срещу Škoda Peaq
Основни параметри Škoda Enyaq
85
Škoda Peaq
90
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег581 km647 kmŠkoda +66 km
Батерия77 kWh86 kWhŠkoda +9 kWh
Разход ↓15,2 kWh/100 km15 kWh/100 kmŠkoda −0,2 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане165 kW199 kWŠkoda +34 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане 10–80% ↓29 min28 minŠkoda −1 min
Пробег за минута зареждане14 km/min16,2 km/minŠkoda +2,2 km/min
Напрежение400 V400 VБез разлика
Динамика и задвижване
Мощност286 к.с.286 к.с.Без разлика
0–100 км/ч ↓6,6 s7,1 sŠkoda −0,5 s
Максимална скорост180 km/h180 km/hБез разлика
ЗадвижванеRWDRWD—
Практичност
Тегло ↓2066 kg2234 kgŠkoda −168 kg
Багажник585 l935 lŠkoda +350 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4658 mm4874 mmŠkoda +216 mm
Ширина1879 mm1867 mmŠkoda +12 mm
Височина1622 mm1664 mmŠkoda +42 mm
Разстояние между осите2766 mm2965 mmŠkoda +199 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Škoda Enyaq

Цена за 100 км4,56
Месечно57
Годишно684

Škoda Peaq

Цена за 100 км4,5
Месечно56
Годишно675

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Škoda Enyaq

Škoda Peaq

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Škoda Enyaq или Škoda Peaq?

Škoda Peaq стига по-далеч: 647 км WLTP срещу 581 км на Škoda Enyaq. Това е разлика от 66 км.

Кой има по-голям багажник?

Škoda Peaq побира повече: 935 л срещу 585 л в Škoda Enyaq. Разликата е 350 л.

Кой се зарежда по-бързо?

Škoda Enyaq приема до 165 kW DC, Škoda Peaq до 199 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 29 и 28 мин.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.