BMW iX4 vs Škoda Peaq

BMW iX4 води 7 към 3

Най-големи разлики: DC зареждане — BMW iX4 400 kW, Škoda Peaq 199 kW · Багажник — BMW iX4 490 l, Škoda Peaq 935 l · Мощност — BMW iX4 469 к.с., Škoda Peaq 286 к.с..

BMW iX4

BMW iX4 е електрически SUV от клас D с задвижване на всички колела (AWD): мощност от 374 до 469 конски сили, пробег до 828 км според WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) до 400 kW.

Škoda Peaq

Škoda Peaq е електрически SUV от клас D, който предлага три варианта на задвижване с пробег според стандарта WLTP, достигащ до 647 км.

Профил спрямо пазара: BMW iX4 срещу Škoda Peaq

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BMW iX4 или Škoda Peaq — кой печели къде

BMW iX4 води 7 към 3

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmBMW iX4 +181 km
    BMW iX4
    828
    Škoda Peaq
    647
  • Батерия kWhBMW iX4 +22,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Škoda Peaq
    86
  • Разход ↓ kWh/100 kmŠkoda Peaq −0,7 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Škoda Peaq
    15
  • Мощност к.с.BMW iX4 +183 к.с.
    BMW iX4
    469
    Škoda Peaq
    286
  • 0–100 км/ч ↓ sBMW iX4 −2,2 s
    BMW iX4
    4,9
    Škoda Peaq
    7,1
  • Максимална скорост km/hBMW iX4 +30 km/h
    BMW iX4
    210
    Škoda Peaq
    180
  • DC зареждане kWBMW iX4 +201 kW
    BMW iX4
    400
    Škoda Peaq
    199
  • AC зареждане kWБез разлика
    BMW iX4
    11
    Škoda Peaq
    11
  • Зареждане ↓ minBMW iX4 −7 min
    BMW iX4
    21
    Škoda Peaq
    28
  • Тегло ↓ kgŠkoda Peaq −71 kg
    BMW iX4
    2305
    Škoda Peaq
    2234
  • Багажник lŠkoda Peaq +445 l
    BMW iX4
    490
    Škoda Peaq
    935

Добавете трета кола

Технически данни: BMW iX4 срещу Škoda Peaq

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BMW iX4 срещу Škoda Peaq
Основни параметри BMW iX4
50 xDrive
Škoda Peaq
90
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег828 km647 kmBMW +181 km
Батерия108,7 kWh86 kWhBMW +22,7 kWh
Разход ↓15,7 kWh/100 km15 kWh/100 kmŠkoda −0,7 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане400 kW199 kWBMW +201 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане 10–80% ↓21 min28 minBMW −7 min
Пробег за минута зареждане27,6 km/min16,2 km/minBMW +11,4 km/min
Напрежение800 V400 VBMW +400 V
Динамика и задвижване
Мощност469 к.с.286 к.с.BMW +183 к.с.
0–100 км/ч ↓4,9 s7,1 sBMW −2,2 s
Максимална скорост210 km/h180 km/hBMW +30 km/h
ЗадвижванеAWDRWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓2305 kg2234 kgŠkoda −71 kg
Багажник490 l935 lŠkoda +445 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4782 mm4874 mmŠkoda +92 mm
Ширина1895 mm1867 mmBMW +28 mm
Височина1595 mm1664 mmŠkoda +69 mm
Разстояние между осите2897 mm2965 mmŠkoda +68 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BMW iX4

Цена за 100 км4,71
Месечно59
Годишно707

Škoda Peaq

Цена за 100 км4,5
Месечно56
Годишно675

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BMW iX4

Škoda Peaq

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — BMW iX4 или Škoda Peaq?

BMW iX4 стига по-далеч: 828 км WLTP срещу 647 км на Škoda Peaq. Това е разлика от 181 км.

Как се различава задвижването на BMW iX4 и Škoda Peaq?

BMW iX4 има AWD и 469 к.с.. Škoda Peaq има RWD и 286 к.с..

Кой е по-мощен — BMW iX4 или Škoda Peaq?

BMW iX4 е по-мощен: 469 к.с. срещу 286 к.с. на Škoda Peaq. Разликата е 183 к.с..

Кой има по-голям багажник?

Škoda Peaq побира повече: 935 л срещу 490 л в BMW iX4. Разликата е 445 л.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.