BMW iX4 vs Volvo EX60

Volvo EX60 води 5 към 4

Най-големи разлики: Мощност — BMW iX4 469 к.с., Volvo EX60 680 к.с. · 0–100 км/ч — BMW iX4 4,9 s, Volvo EX60 3,9 s · Максимална скорост — BMW iX4 210 km/h, Volvo EX60 180 km/h.

BMW iX4

BMW iX4 е електрически SUV от клас D с задвижване на всички колела (AWD): мощност от 374 до 469 конски сили, пробег до 828 км според WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) до 400 kW.

Volvo EX60

Volvo EX60 е електрически SUV от клас D, предлаган в три версии: пробег WLTP от 611 до 810 км, мощност от 374 до 680 конски сили и зареждане (DC) с мощност до 400 kW.

Профил спрямо пазара: BMW iX4 срещу Volvo EX60

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BMW iX4 или Volvo EX60 — кой печели къде

Volvo EX60 води 5 към 4

Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmBMW iX4 +18 km
    BMW iX4
    828
    Volvo EX60
    810
  • Батерия kWhVolvo EX60 +8,3 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Volvo EX60
    117
  • Разход ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −0,4 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Volvo EX60
    16,1
  • Мощност к.с.Volvo EX60 +211 к.с.
    BMW iX4
    469
    Volvo EX60
    680
  • 0–100 км/ч ↓ sVolvo EX60 −1 s
    BMW iX4
    4,9
    Volvo EX60
    3,9
  • Максимална скорост km/hBMW iX4 +30 km/h
    BMW iX4
    210
    Volvo EX60
    180
  • DC зареждане kWБез разлика
    BMW iX4
    400
    Volvo EX60
    400
  • AC зареждане kWНяма данни
    BMW iX4
    11
    Volvo EX60
    —
  • Зареждане ↓ minVolvo EX60 −2 min
    BMW iX4
    21
    Volvo EX60
    19
  • Тегло ↓ kgBMW iX4 −51 kg
    BMW iX4
    2305
    Volvo EX60
    2356
  • Багажник lVolvo EX60 +33 l
    BMW iX4
    490
    Volvo EX60
    523

Добавете трета кола

Технически данни: BMW iX4 срещу Volvo EX60

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BMW iX4 срещу Volvo EX60
Основни параметри BMW iX4
50 xDrive
Volvo EX60
P12 AWD
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег828 km810 kmBMW +18 km
Батерия108,7 kWh117 kWhVolvo +8,3 kWh
Разход ↓15,7 kWh/100 km16,1 kWh/100 kmBMW −0,4 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане400 kW400 kWБез разлика
AC зареждане11 kW——
Зареждане 10–80% ↓21 min19 minVolvo −2 min
Пробег за минута зареждане27,6 km/min29,8 km/minVolvo +2,2 km/min
Напрежение800 V800 VБез разлика
Динамика и задвижване
Мощност469 к.с.680 к.с.Volvo +211 к.с.
0–100 км/ч ↓4,9 s3,9 sVolvo −1 s
Максимална скорост210 km/h180 km/hBMW +30 km/h
ЗадвижванеAWDAWD—
Практичност
Тегло ↓2305 kg2356 kgBMW −51 kg
Багажник490 l523 lVolvo +33 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4782 mm4803 mmVolvo +21 mm
Ширина1895 mm1908 mmVolvo +13 mm
Височина1595 mm1635 mmVolvo +40 mm
Разстояние между осите2897 mm2970 mmVolvo +73 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BMW iX4

Цена за 100 км4,71
Месечно59
Годишно707

Volvo EX60

Цена за 100 км4,83
Месечно60
Годишно725

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BMW iX4

Volvo EX60

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — BMW iX4 или Volvo EX60?

BMW iX4 стига по-далеч: 828 км WLTP срещу 810 км на Volvo EX60. Това е разлика от 18 км.

Защо Volvo EX60 има по-голяма батерия, но по-малък пробег от BMW iX4?

Volvo EX60 носи 117 kWh и изминава 810 км, докато BMW iX4 с батерия от 108,7 kWh изминава 828 км. Енергийната консумация решава: 16,1 срещу 15,7 kWh/100 км.

Кой е по-мощен — BMW iX4 или Volvo EX60?

Volvo EX60 е по-мощен: 680 к.с. срещу 469 к.с. на BMW iX4. Разликата е 211 к.с..

Кой се зарежда по-бързо?

BMW iX4 приема до 400 kW DC, Volvo EX60 до 400 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 21 и 19 мин.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.