Škoda Peaq vs Volvo EX60

Volvo EX60 води 6 към 3

Най-големи разлики: Мощност — Škoda Peaq 286 к.с., Volvo EX60 680 к.с. · DC зареждане — Škoda Peaq 199 kW, Volvo EX60 400 kW · 0–100 км/ч — Škoda Peaq 7,1 s, Volvo EX60 3,9 s.

Škoda Peaq

Škoda Peaq е електрически SUV от клас D, който предлага три варианта на задвижване с пробег според стандарта WLTP, достигащ до 647 км.

Volvo EX60

Volvo EX60 е електрически SUV от клас D, предлаган в три версии: пробег WLTP от 611 до 810 км, мощност от 374 до 680 конски сили и зареждане (DC) с мощност до 400 kW.

Профил спрямо пазара: Škoda Peaq срещу Volvo EX60

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Škoda Peaq или Volvo EX60 — кой печели къде

Volvo EX60 води 6 към 3

Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmVolvo EX60 +163 km
    Škoda Peaq
    647
    Volvo EX60
    810
  • Батерия kWhVolvo EX60 +31 kWh
    Škoda Peaq
    86
    Volvo EX60
    117
  • Разход ↓ kWh/100 kmŠkoda Peaq −1,1 kWh/100 km
    Škoda Peaq
    15
    Volvo EX60
    16,1
  • Мощност к.с.Volvo EX60 +394 к.с.
    Škoda Peaq
    286
    Volvo EX60
    680
  • 0–100 км/ч ↓ sVolvo EX60 −3,2 s
    Škoda Peaq
    7,1
    Volvo EX60
    3,9
  • Максимална скорост km/hБез разлика
    Škoda Peaq
    180
    Volvo EX60
    180
  • DC зареждане kWVolvo EX60 +201 kW
    Škoda Peaq
    199
    Volvo EX60
    400
  • AC зареждане kWНяма данни
    Škoda Peaq
    11
    Volvo EX60
    —
  • Зареждане ↓ minVolvo EX60 −9 min
    Škoda Peaq
    28
    Volvo EX60
    19
  • Тегло ↓ kgŠkoda Peaq −122 kg
    Škoda Peaq
    2234
    Volvo EX60
    2356
  • Багажник lŠkoda Peaq +412 l
    Škoda Peaq
    935
    Volvo EX60
    523

Добавете трета кола

Технически данни: Škoda Peaq срещу Volvo EX60

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Škoda Peaq срещу Volvo EX60
Основни параметри Škoda Peaq
90
Volvo EX60
P12 AWD
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег647 km810 kmVolvo +163 km
Батерия86 kWh117 kWhVolvo +31 kWh
Разход ↓15 kWh/100 km16,1 kWh/100 kmŠkoda −1,1 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане199 kW400 kWVolvo +201 kW
AC зареждане11 kW——
Зареждане 10–80% ↓28 min19 minVolvo −9 min
Пробег за минута зареждане16,2 km/min29,8 km/minVolvo +13,6 km/min
Напрежение400 V800 VVolvo +400 V
Динамика и задвижване
Мощност286 к.с.680 к.с.Volvo +394 к.с.
0–100 км/ч ↓7,1 s3,9 sVolvo −3,2 s
Максимална скорост180 km/h180 km/hБез разлика
ЗадвижванеRWDAWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓2234 kg2356 kgŠkoda −122 kg
Багажник935 l523 lŠkoda +412 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4874 mm4803 mmŠkoda +71 mm
Ширина1867 mm1908 mmVolvo +41 mm
Височина1664 mm1635 mmŠkoda +29 mm
Разстояние между осите2965 mm2970 mmVolvo +5 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Škoda Peaq

Цена за 100 км4,5
Месечно56
Годишно675

Volvo EX60

Цена за 100 км4,83
Месечно60
Годишно725

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Škoda Peaq

Volvo EX60

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Škoda Peaq или Volvo EX60?

Volvo EX60 стига по-далеч: 810 км WLTP срещу 647 км на Škoda Peaq. Това е разлика от 163 км.

Как се различава задвижването на Škoda Peaq и Volvo EX60?

Škoda Peaq има RWD и 286 к.с.. Volvo EX60 има AWD и 680 к.с..

Кой е по-мощен — Škoda Peaq или Volvo EX60?

Volvo EX60 е по-мощен: 680 к.с. срещу 286 к.с. на Škoda Peaq. Разликата е 394 к.с..

Кой има по-голям багажник?

Škoda Peaq побира повече: 935 л срещу 523 л в Volvo EX60. Разликата е 412 л.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.