Škoda Enyaq vs Smart #5

Smart #5 води 9 към 2

Най-големи разлики: DC зареждане — Škoda Enyaq 165 kW, Smart #5 400 kW · AC зареждане — Škoda Enyaq 11 kW, Smart #5 22 kW · Зареждане 10–80% — Škoda Enyaq 29 min, Smart #5 18 min.

Škoda Enyaq

Škoda Enyaq е електрически SUV от клас D със задвижване на задните колела (RWD) или четири задвижващи колела (AWD): мощност от 190 до 340 конски сили, пробег до 581 км според WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) с мощност до 165 kW.

Smart #5

Smart #5 е SUV от сегмент D, предлагащ четири варианта на задвижването с мощност в диапазона от 340 к.с. до 646 к.с.

Профил спрямо пазара: Škoda Enyaq срещу Smart #5

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Škoda Enyaq или Smart #5 — кой печели къде

Smart #5 води 9 към 2

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmSmart #5 +9 km
    Škoda Enyaq
    581
    Smart #5
    590
  • Батерия kWhSmart #5 +17 kWh
    Škoda Enyaq
    77
    Smart #5
    94
  • Разход ↓ kWh/100 kmŠkoda Enyaq −3,2 kWh/100 km
    Škoda Enyaq
    15,2
    Smart #5
    18,4
  • Мощност к.с.Smart #5 +77 к.с.
    Škoda Enyaq
    286
    Smart #5
    363
  • 0–100 км/ч ↓ sSmart #5 −0,1 s
    Škoda Enyaq
    6,6
    Smart #5
    6,5
  • Максимална скорост km/hSmart #5 +20 km/h
    Škoda Enyaq
    180
    Smart #5
    200
  • DC зареждане kWSmart #5 +235 kW
    Škoda Enyaq
    165
    Smart #5
    400
  • AC зареждане kWSmart #5 +11 kW
    Škoda Enyaq
    11
    Smart #5
    22
  • Зареждане ↓ minSmart #5 −11 min
    Škoda Enyaq
    29
    Smart #5
    18
  • Тегло ↓ kgŠkoda Enyaq −194 kg
    Škoda Enyaq
    2066
    Smart #5
    2260
  • Багажник lSmart #5 +45 l
    Škoda Enyaq
    585
    Smart #5
    630

Добавете трета кола

Технически данни: Škoda Enyaq срещу Smart #5

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Škoda Enyaq срещу Smart #5
Основни параметри Škoda Enyaq
85
Smart #5
Pro+
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег581 km590 kmSmart +9 km
Батерия77 kWh94 kWhSmart +17 kWh
Разход ↓15,2 kWh/100 km18,4 kWh/100 kmŠkoda −3,2 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане165 kW400 kWSmart +235 kW
AC зареждане11 kW22 kWSmart +11 kW
Зареждане 10–80% ↓29 min18 minSmart −11 min
Пробег за минута зареждане14 km/min22,9 km/minSmart +8,9 km/min
Напрежение400 V800 VSmart +400 V
Динамика и задвижване
Мощност286 к.с.363 к.с.Smart +77 к.с.
0–100 км/ч ↓6,6 s6,5 sSmart −0,1 s
Максимална скорост180 km/h200 km/hSmart +20 km/h
ЗадвижванеRWDRWD—
Практичност
Тегло ↓2066 kg2260 kgŠkoda −194 kg
Багажник585 l630 lSmart +45 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4658 mm4695 mmSmart +37 mm
Ширина1879 mm1920 mmSmart +41 mm
Височина1622 mm1705 mmSmart +83 mm
Разстояние между осите2766 mm2900 mmSmart +134 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Škoda Enyaq

Цена за 100 км4,56
Месечно57
Годишно684

Smart #5

Цена за 100 км5,52
Месечно69
Годишно828

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Škoda Enyaq

Smart #5

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой се зарежда по-бързо?

Škoda Enyaq приема до 165 kW DC, Smart #5 до 400 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 29 и 18 мин.

Кой е по-евтин за експлоатация?

Škoda Enyaq консумира по-малко електричество: 15,2 kWh/100 км срещу 18,4 kWh/100 км в Smart #5. През 15000 км на година това е разлика от 480 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.