Kia EV6 vs Škoda Enyaq
Kia EV6 води 6 към 4
Най-големи разлики: Зареждане 10–80% — Kia EV6 18 min, Škoda Enyaq 29 min · DC зареждане — Kia EV6 258 kW, Škoda Enyaq 165 kW · Мощност — Kia EV6 229 к.с., Škoda Enyaq 286 к.с..
Kia EV6
Kia EV6 е електрически кросоувър от клас D, който предлага три варианта на задвижване и батерии с различна мощност и пробег.
Škoda Enyaq
Škoda Enyaq е електрически SUV от клас D със задвижване на задните колела (RWD) или четири задвижващи колела (AWD): мощност от 190 до 340 конски сили, пробег до 581 км според WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) с мощност до 165 kW.
Профил спрямо пазара: Kia EV6 срещу Škoda Enyaq
Kia EV684 kWh RWD
Škoda Enyaq85
Kia EV6 или Škoda Enyaq — кой печели къде
Kia EV6 води 6 към 4
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmKia EV6 +1 km
- Батерия kWhKia EV6 +7 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmŠkoda Enyaq −0,7 kWh/100 km
- Мощност к.с.Škoda Enyaq +57 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sŠkoda Enyaq −1,1 s
- Максимална скорост km/hKia EV6 +5 km/h
- DC зареждане kWKia EV6 +93 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Зареждане ↓ minKia EV6 −11 min
- Тегло ↓ kgKia EV6 −91 kg
- Багажник lŠkoda Enyaq +95 l
Технически данни: Kia EV6 срещу Škoda Enyaq
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Kia EV684 kWh RWD | Škoda Enyaq85 | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 582 km | 581 km | Kia +1 km |
| Батерия | 84 kWh | 77 kWh | Kia +7 kWh |
| Разход ↓ | 15,9 kWh/100 km | 15,2 kWh/100 km | Škoda −0,7 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 258 kW | 165 kW | Kia +93 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане 10–80% ↓ | 18 min | 29 min | Kia −11 min |
| Пробег за минута зареждане | 22,6 km/min | 14 km/min | Kia +8,6 km/min |
| Напрежение | 800 V | 400 V | Kia +400 V |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 229 к.с. | 286 к.с. | Škoda +57 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 7,7 s | 6,6 s | Škoda −1,1 s |
| Максимална скорост | 185 km/h | 180 km/h | Kia +5 km/h |
| Задвижване | RWD | RWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 1975 kg | 2066 kg | Kia −91 kg |
| Багажник | 490 l | 585 l | Škoda +95 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Да | — |
| Дължина | 4695 mm | 4658 mm | Kia +37 mm |
| Ширина | 1890 mm | 1879 mm | Kia +11 mm |
| Височина | 1550 mm | 1622 mm | Škoda +72 mm |
| Разстояние между осите | 2900 mm | 2766 mm | Kia +134 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Kia EV6
Škoda Enyaq
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Škoda Enyaq
Други сравнения в този клас: Кросоувър / SUV, сегмент D
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям багажник?
Škoda Enyaq побира повече: 585 л срещу 490 л в Kia EV6. Разликата е 95 л.
Кой се зарежда по-бързо?
Kia EV6 приема до 258 kW DC, Škoda Enyaq до 165 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 18 и 29 мин.
Кой е по-евтин за експлоатация?
Škoda Enyaq консумира по-малко електричество: 15,2 kWh/100 км срещу 15,9 kWh/100 км в Kia EV6. През 15000 км на година това е разлика от 105 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.


