BMW iX4 vs Kia EV6

BMW iX4 води 7 към 2

Най-големи разлики: Мощност — BMW iX4 469 к.с., Kia EV6 229 к.с. · 0–100 км/ч — BMW iX4 4,9 s, Kia EV6 7,7 s · DC зареждане — BMW iX4 400 kW, Kia EV6 258 kW.

BMW iX4

BMW iX4 е електрически SUV от клас D с задвижване на всички колела (AWD): мощност от 374 до 469 конски сили, пробег до 828 км според WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) до 400 kW.

Kia EV6

Kia EV6 е електрически кросоувър от клас D, който предлага три варианта на задвижване и батерии с различна мощност и пробег.

Профил спрямо пазара: BMW iX4 срещу Kia EV6

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BMW iX4 или Kia EV6 — кой печели къде

BMW iX4 води 7 към 2

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmBMW iX4 +246 km
    BMW iX4
    828
    Kia EV6
    582
  • Батерия kWhBMW iX4 +24,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Kia EV6
    84
  • Разход ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −0,2 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Kia EV6
    15,9
  • Мощност к.с.BMW iX4 +240 к.с.
    BMW iX4
    469
    Kia EV6
    229
  • 0–100 км/ч ↓ sBMW iX4 −2,8 s
    BMW iX4
    4,9
    Kia EV6
    7,7
  • Максимална скорост km/hBMW iX4 +25 km/h
    BMW iX4
    210
    Kia EV6
    185
  • DC зареждане kWBMW iX4 +142 kW
    BMW iX4
    400
    Kia EV6
    258
  • AC зареждане kWБез разлика
    BMW iX4
    11
    Kia EV6
    11
  • Зареждане ↓ minKia EV6 −3 min
    BMW iX4
    21
    Kia EV6
    18
  • Тегло ↓ kgKia EV6 −330 kg
    BMW iX4
    2305
    Kia EV6
    1975
  • Багажник lБез разлика
    BMW iX4
    490
    Kia EV6
    490

Добавете трета кола

Технически данни: BMW iX4 срещу Kia EV6

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BMW iX4 срещу Kia EV6
Основни параметри BMW iX4
50 xDrive
Kia EV6
84 kWh RWD
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег828 km582 kmBMW +246 km
Батерия108,7 kWh84 kWhBMW +24,7 kWh
Разход ↓15,7 kWh/100 km15,9 kWh/100 kmBMW −0,2 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане400 kW258 kWBMW +142 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане 10–80% ↓21 min18 minKia −3 min
Пробег за минута зареждане27,6 km/min22,6 km/minBMW +5 km/min
Напрежение800 V800 VБез разлика
Динамика и задвижване
Мощност469 к.с.229 к.с.BMW +240 к.с.
0–100 км/ч ↓4,9 s7,7 sBMW −2,8 s
Максимална скорост210 km/h185 km/hBMW +25 km/h
ЗадвижванеAWDRWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓2305 kg1975 kgKia −330 kg
Багажник490 l490 lБез разлика
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4782 mm4695 mmBMW +87 mm
Ширина1895 mm1890 mmBMW +5 mm
Височина1595 mm1550 mmBMW +45 mm
Разстояние между осите2897 mm2900 mmKia +3 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BMW iX4

Цена за 100 км4,71
Месечно59
Годишно707

Kia EV6

Цена за 100 км4,77
Месечно60
Годишно716

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BMW iX4

Kia EV6

Други сравнения в този клас: SUV / Кросоувър, сегмент D

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — BMW iX4 или Kia EV6?

BMW iX4 стига по-далеч: 828 км WLTP срещу 582 км на Kia EV6. Това е разлика от 246 км.

Как се различава задвижването на BMW iX4 и Kia EV6?

BMW iX4 има AWD и 469 к.с.. Kia EV6 има RWD и 229 к.с..

Кой е по-мощен — BMW iX4 или Kia EV6?

BMW iX4 е по-мощен: 469 к.с. срещу 229 к.с. на Kia EV6. Разликата е 240 к.с..

Кой се зарежда по-бързо?

BMW iX4 приема до 400 kW DC, Kia EV6 до 258 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 21 и 18 мин.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.