BMW iX4 vs Peugeot e-5008

BMW iX4 води 7 към 2

Най-големи разлики: DC зареждане — BMW iX4 400 kW, Peugeot e-5008 160 kW · Мощност — BMW iX4 469 к.с., Peugeot e-5008 231 к.с. · 0–100 км/ч — BMW iX4 4,9 s, Peugeot e-5008 9,6 s.

BMW iX4

BMW iX4 е електрически SUV от клас D с задвижване на всички колела (AWD): мощност от 374 до 469 конски сили, пробег до 828 км според WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) до 400 kW.

Peugeot e-5008

Peugeot e-5008 е седемместен SUV от сегмент D, в моделната година 2026 в три варианта: пробег по WLTP от 476 до 669 km, мощност от 214 до 325 к.с.

Профил спрямо пазара: BMW iX4 срещу Peugeot e-5008

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BMW iX4 или Peugeot e-5008 — кой печели къде

BMW iX4 води 7 към 2

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmBMW iX4 +159 km
    BMW iX4
    828
    Peugeot e-5008
    669
  • Батерия kWhBMW iX4 +11,8 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Peugeot e-5008
    96,9
  • Разход ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −2,4 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Peugeot e-5008
    18,1
  • Мощност к.с.BMW iX4 +238 к.с.
    BMW iX4
    469
    Peugeot e-5008
    231
  • 0–100 км/ч ↓ sBMW iX4 −4,7 s
    BMW iX4
    4,9
    Peugeot e-5008
    9,6
  • Максимална скорост km/hBMW iX4 +40 km/h
    BMW iX4
    210
    Peugeot e-5008
    170
  • DC зареждане kWBMW iX4 +240 kW
    BMW iX4
    400
    Peugeot e-5008
    160
  • AC зареждане kWБез разлика
    BMW iX4
    11
    Peugeot e-5008
    11
  • Тегло ↓ kgPeugeot e-5008 −64 kg
    BMW iX4
    2305
    Peugeot e-5008
    2241
  • Багажник lPeugeot e-5008 +258 l
    BMW iX4
    490
    Peugeot e-5008
    748

Добавете трета кола

Технически данни: BMW iX4 срещу Peugeot e-5008

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BMW iX4 срещу Peugeot e-5008
Основни параметри BMW iX4
50 xDrive
Peugeot e-5008
230 Long Range
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег828 km669 kmBMW +159 km
Батерия108,7 kWh96,9 kWhBMW +11,8 kWh
Разход ↓15,7 kWh/100 km18,1 kWh/100 kmBMW −2,4 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане400 kW160 kWBMW +240 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане ⚠21 min 10–80%27 min 20–80%6 min
Пробег за минута зареждане27,6 km/min14,9 km/minBMW +12,7 km/min
Напрежение800 V400 VBMW +400 V
Динамика и задвижване
Мощност469 к.с.231 к.с.BMW +238 к.с.
0–100 км/ч ↓4,9 s9,6 sBMW −4,7 s
Максимална скорост210 km/h170 km/hBMW +40 km/h
ЗадвижванеAWDFWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓2305 kg2241 kgPeugeot −64 kg
Багажник490 l748 lPeugeot +258 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4782 mm4791 mmPeugeot +9 mm
Ширина1895 mm1890 mmBMW +5 mm
Височина1595 mm1690 mmPeugeot +95 mm
Разстояние между осите2897 mm2900 mmPeugeot +3 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BMW iX4

Цена за 100 км4,71
Месечно59
Годишно707

Peugeot e-5008

Цена за 100 км5,43
Месечно68
Годишно815

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BMW iX4

Peugeot e-5008

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — BMW iX4 или Peugeot e-5008?

BMW iX4 стига по-далеч: 828 км WLTP срещу 669 км на Peugeot e-5008. Това е разлика от 159 км.

Как се различава задвижването на BMW iX4 и Peugeot e-5008?

BMW iX4 има AWD и 469 к.с.. Peugeot e-5008 има FWD и 231 к.с..

Кой е по-мощен — BMW iX4 или Peugeot e-5008?

BMW iX4 е по-мощен: 469 к.с. срещу 231 к.с. на Peugeot e-5008. Разликата е 238 к.с..

Кой има по-голям багажник?

Peugeot e-5008 побира повече: 748 л срещу 490 л в BMW iX4. Разликата е 258 л.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.