Hyundai Inster vs Leapmotor T03

Hyundai Inster vyhráva 7 : 1

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — Hyundai Inster 85,3 kW, Leapmotor T03 45 kW · Dojazd WLTP — Hyundai Inster 370 km, Leapmotor T03 275 km · Batožinový priestor — Hyundai Inster 280 l, Leapmotor T03 210 l.

Hyundai Inster

Hyundai Inster je mestský hatchback triedy A, ktorý ponúka tri varianty pohonu s dojazdom podľa štandardu WLTP od 327 km do 370 km.

Leapmotor T03

Leapmotor T03 je mestský hatchback segmentu A s batériou 37,3 kWh a dojazdom WLTP 275 km v modelovom roku 2026.

Profil oproti trhu: Hyundai Inster vs Leapmotor T03

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Hyundai Inster alebo Leapmotor T03 — kto vyhráva v čom

Hyundai Inster vyhráva 7 : 1

Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmHyundai Inster +95 km
    Hyundai Inster
    370
    Leapmotor T03
    275
  • Batéria kWhHyundai Inster +11,7 kWh
    Hyundai Inster
    49
    Leapmotor T03
    37,3
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmLeapmotor T03 −1,3 kWh/100 km
    Hyundai Inster
    14,9
    Leapmotor T03
    13,6
  • Výkon kHyundai Inster +20 k
    Hyundai Inster
    115
    Leapmotor T03
    95
  • 0–100 km/h ↓ sHyundai Inster −2,1 s
    Hyundai Inster
    10,6
    Leapmotor T03
    12,7
  • Max. rýchlosť km/hHyundai Inster +20 km/h
    Hyundai Inster
    150
    Leapmotor T03
    130
  • Nabíjanie DC kWHyundai Inster +40,3 kW
    Hyundai Inster
    85,3
    Leapmotor T03
    45
  • Nabíjanie AC kWBez údajov
    Hyundai Inster
    11
    Leapmotor T03
    —
  • Hmotnosť ↓ kgBez údajov
    Hyundai Inster
    1400
    Leapmotor T03
    —
  • Batožinový priestor lHyundai Inster +70 l
    Hyundai Inster
    280
    Leapmotor T03
    210

Pridať tretie auto

Technické údaje: Hyundai Inster vs Leapmotor T03

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Hyundai Inster vs Leapmotor T03
Kľúčové parametre Hyundai Inster
Long Range
Leapmotor T03
Electric · modelový rok 2026
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP370 km275 kmHyundai +95 km
Batéria49 kWh37,3 kWhHyundai +11,7 kWh
Spotreba ↓14,9 kWh/100 km13,6 kWh/100 kmLeapmotor −1,3 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC85,3 kW45 kWHyundai +40,3 kW
Nabíjanie AC11 kW——
Nabíjanie ⚠30 min 10–80%36 min 30–80%6 min
Dojazd na minútu nabíjania8,6 km/min3,8 km/minHyundai +4,8 km/min
Napätie400 V——
Jazdné výkony a pohon
Výkon115 k95 kHyundai +20 k
0–100 km/h ↓10,6 s12,7 sHyundai −2,1 s
Max. rýchlosť150 km/h130 km/hHyundai +20 km/h
PohonFWDFWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓1400 kg——
Batožinový priestor280 l210 lHyundai +70 l
V2L (externé napájanie)ÁnoNielen Hyundai
Dĺžka3825 mm3620 mmHyundai +205 mm
Šírka1610 mm——
Výška1575 mm——
Rázvor2580 mm——

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Hyundai Inster

Náklady na 100 km4,47
Mesačne56
Ročne671

Leapmotor T03

Náklady na 100 km4,08
Mesačne51
Ročne612

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Hyundai Inster

Leapmotor T03

Ďalšie porovnania v tejto triede: Hatchback, segment A

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Hyundai Inster alebo Leapmotor T03?

Hyundai Inster jazdí ďalej: 370 km WLTP oproti 275 km u Leapmotor T03. Je to rozdiel 95 km.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Hyundai Inster — jeho batéria s kapacitou 49 kWh potom funguje ako zdroj energie. Leapmotor T03 s 37,3 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Hyundai Inster ponúka viac: 280 l oproti 210 l v Leapmotor T03. Rozdiel je 70 l.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Hyundai Inster prijíma až 85,3 kW DC, Leapmotor T03 až 45 kW.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.