BYD Sealion 7 vs SERES 5

BYD Sealion 7 vyhráva 6 : 1

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — BYD Sealion 7 230 kW, SERES 5 100 kW · Batožinový priestor — BYD Sealion 7 520 l, SERES 5 450 l · Batéria — BYD Sealion 7 91,3 kWh, SERES 5 80 kWh.

BYD Sealion 7

BYD Sealion 7 je SUV segmentu D v troch variantoch: dojazd WLTP od 456 do 502 km, výkon od 312 do 530 k.

SERES 5

SERES 5 je SUV triedy D s pohonom všetkých kolies (AWD) a dojazdom podľa štandardu WLTP až 480 km; ponúka výkon 490 konských síl.

Profil oproti trhu: BYD Sealion 7 vs SERES 5

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

BYD Sealion 7 alebo SERES 5 — kto vyhráva v čom

BYD Sealion 7 vyhráva 6 : 1

Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmBYD Sealion 7 +22 km
    BYD Sealion 7
    502
    SERES 5
    480
  • Batéria kWhBYD Sealion 7 +11,3 kWh
    BYD Sealion 7
    91,3
    SERES 5
    80
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmSERES 5 −2,1 kWh/100 km
    BYD Sealion 7
    18,2
    SERES 5
    16,1
  • Výkon kBYD Sealion 7 +40 k
    BYD Sealion 7
    530
    SERES 5
    490
  • 0–100 km/h ↓ sBez rozdielu
    BYD Sealion 7
    4,5
    SERES 5
    4,5
  • Max. rýchlosť km/hBYD Sealion 7 +15 km/h
    BYD Sealion 7
    215
    SERES 5
    200
  • Nabíjanie DC kWBYD Sealion 7 +130 kW
    BYD Sealion 7
    230
    SERES 5
    100
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    BYD Sealion 7
    11
    SERES 5
    11
  • Nabíjanie ↓ minBez údajov
    BYD Sealion 7
    24
    SERES 5
    —
  • Hmotnosť ↓ kgBez údajov
    BYD Sealion 7
    2435
    SERES 5
    —
  • Batožinový priestor lBYD Sealion 7 +70 l
    BYD Sealion 7
    520
    SERES 5
    450

Pridať tretie auto

Technické údaje: BYD Sealion 7 vs SERES 5

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: BYD Sealion 7 vs SERES 5
Kľúčové parametre BYD Sealion 7
Excellence AWD
SERES 5
Long Range AWD
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP502 km480 kmBYD +22 km
Batéria91,3 kWh80 kWhBYD +11,3 kWh
Spotreba ↓18,2 kWh/100 km16,1 kWh/100 kmSERES −2,1 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC230 kW100 kWBYD +130 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓24 min——
Dojazd na minútu nabíjania14,6 km/min——
Napätie—400 V—
Jazdné výkony a pohon
Výkon530 k490 kBYD +40 k
0–100 km/h ↓4,5 s4,5 sBez rozdielu
Max. rýchlosť215 km/h200 km/hBYD +15 km/h
PohonAWDAWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓2435 kg——
Batožinový priestor520 l450 lBYD +70 l
V2L (externé napájanie)NieÁnolen SERES
Dĺžka4830 mm4700 mmBYD +130 mm
Šírka—1930 mm—
Výška—1625 mm—
Rázvor2930 mm2880 mmBYD +50 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

BYD Sealion 7

Náklady na 100 km5,46
Mesačne68
Ročne819

SERES 5

Náklady na 100 km4,83
Mesačne60
Ročne725

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

BYD Sealion 7

SERES 5

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — BYD Sealion 7 alebo SERES 5?

BYD Sealion 7 jazdí ďalej: 502 km WLTP oproti 480 km u SERES 5. Je to rozdiel 22 km.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len SERES 5 — jeho batéria s kapacitou 80 kWh potom funguje ako zdroj energie. BYD Sealion 7 s 91,3 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

BYD Sealion 7 ponúka viac: 520 l oproti 450 l v SERES 5. Rozdiel je 70 l.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

BYD Sealion 7 prijíma až 230 kW DC, SERES 5 až 100 kW.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.